English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Informace z družstva staších žaček

Informace z družstva staších žaček 07.05.2007 15:12:15 - autor: vasek, přečteno 2741x

5. kolo žákovské ligy.
Dlouhodobá soutěž nejlepších družstev starších žaček z celé ČR, pokračovala již svým 5. kolem, které se hrálo minulý víkend v Havl. Brodě. Také 5. kolo se hrálo ve dvou skupinách tentokrát startovalo v každé z nich po 5 družstvech, z nichž do 6. kola postoupila z každé skupiny nejlepší čtyři družstva. Potěšitelné z pohledu Středomoravské oblasti je to, že všechna tři družstva oblasti, která soutěž v lednu začala stále postupují a máme tak nejsilnější zastoupení ze všech oblastí.

Pořadí v obou turnajích:

1. DHC Slavia Praha 2. Sokol Poruba 3. DHK ZORA Olomouc 4. Sokol Havl. Brod 5. Házená Jindř.Hradec

1. HC Zlín, 2. ZFP Kunovice 3. Sokol Hrabůvka 4. TJ Háje Praha 5. DHC Plzeň

Naše děvčata postupně hrála s Jindř. Hradcem vyhrála 17:13 (8:3), s Havl. Brodem 21:9 (9:6), prohrála o jedinou branku se Sokolem Poruba 14:15 (9:8) a v posledním utkání podlehla Slavii Praha 16:19 (9:9).

Sestava a branky: Haladyová, Zapletalová - Kubáčková 25/15, Smékalová 7, Studená 7, Divoková 4, Spurná 10, Kulíšková 4, Hofmanová 1, Veselská 2, Vladařová, Grolichová, Zedková, Bártů, Směšná.

Další kolo se bude hrát o tomto víkendu v Praze. V tomto turnaji již první tři družstva postoupí do finálového turnaje o mistra ČR. V Praze se děvčata utkají se Slavií Praha, Kunovicemi a domácím družstvem Háje Praha.

V důsledku startu obou družstev v 6. kole ŽLsi předehrála mistrovské utkání Oblastní ligy starších žaček ve Zlíně.

HC Zlín „A" - DHK ZORA Olomouc 31:26 (11:14)

V prestižním utkání se hráčkám Zory dařilo prvních 30minut. Výborný výkon v prvním poločase, podtrhla brankářka Haladyová. Děvčata velmi dobře bránila a veškeré akce soupeřek včas přerušila již v zárodku. Tento stav vydržel ještě 5 minut ve druhém poločase, ale potom obranná hra přestala fungovat, jako bychom se soupeře zalekly, od 5. do 13. minuty děvčata nadala gól a utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Sestava a branky Zory:
Haladyová Monika a Zapletalová Kateřina - Kubáčková Tereza 8, Smékalová Petra 6, Studená Renata 5, Divoková Aneta 2, Spurná Karolína 2, Kulíšková Andrea, Hofmanová Veronika, Veselská Lucie 1, Vladařová Kristina, Zedková Klára 2, Kolaříková Eva, Směšná Anna.