English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Olomoucká rezerva držela krok se suverénem 1.ligy žen

Olomoucká rezerva držela krok se suverénem 1.ligy žen 27.02.2012 08:53:54 - autor: vasek, přečteno 1854x


DHK ZORA Olomoc „B" - DHC Slavia Praha „B" 23:24 ( 9:13)

Průběh utkání: 1:0, 2:2, 4:2, 4:6, 7:6, 7:9, 8:9, 8:13, 9:13 - 9:14, 12:14, 12:16, 14:19, 19:19, 19:20, 21:20, 21:21, 22:21, 22:24, 23:24.

Rozhodčí: Martiník, Petruška              100 diváků               7 m hody: 3/1 - 5/2         vyloučení: 1 - 1

Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, Melichová - Hejtmánková 5/1, Kulíšková 3, Stuchlová 1, Grolichová, Pašková 5, Salašová 4, Macharáčková, Samcová, Hofmanová, Koppová, Šteffanová 2, Kubáčková 3.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Slavia: Kudláčková - Janoušková 3, Součková 1, E. Jačková 5, Palasová, Pokorná 7, T. Jačková, V. Michková, Navrátilová, Kutlvašrová 2/1, K. Michková, Skřivánková 6, Cejnarová.

Trenér: Michal ČERVENKA

Kvalitní házená se hrála v neděli odpoledne v hale DHK ZORA Olomouc. Obě družstva nastoupila s tím nejlepším co mají k dispozici, dresu Slavie chyběla snad jen Königová, která už ale trávi většinu času v interligovém týmu. Suverén prvoligové soutěže Slavia Praha přijel do Olomouce v roli favorita a tu také v průběhu prvního poločasu do puntíku naplňoval. Do 20. minuty se sice obě družstva střídala ve vedení, hostující celek si vytvořil několikrát jen nanejvýš dvoubrankový náskok. V závěru prvního poločasu však Slavistky po šňůře čtyř branek utekly až na 8:13 a poločas skončil jejich čtyřgólovým náskokem.

Do druhého poločasu vstoupilo lépe domácí družstvo, kterému se podařilo za čtyři minuty snížit na dvoubrankový rozdíl. Vždy když domácí vyrovnaly hru a dotáhly se na dohled Slavie, zaúřadovala nejlepší hráčka na hřišti Eliška Jačková a pravidelně z jejích akcí Slavistky získávaly rozhodující náskok, který ve 13. minutě už narostl na pětibrankový (14:19). Poté se však začala v domácím dresu stejně jako v předchozím utkání starších dorostenek, prosazovat Ivana Salašová, nastřílela tři branky, k ní se přidaly přesnými trefami Pašková s Hejtmánkovou a Hanačky osm minut před koncem vyrovnaly na 19:19, když hostující hráčky dlouhých 9 minut nevstřelily ani gól a bylo zaděláno na pěkné drama. V té době se vyznamenala několika výbornými zákroky Klára Melichová v domácí brance, která chytila i dvě sedmičky.

Slavia se znovu dostala do jednobrankového vedení, domácí děvčata průběh otočila a tři minuty před koncem se ujala vedení 22:21. Po několika chybách v rozehrávce domácích však Slavia trestala a třemi brankami v řadě si vytvořila dvoubrankové vedení a jak se nakonec ukázalo to bylo rozhodující. Kubáčkové se sice ještě podařilo prostřelit hostující brankařku a v předposlední minutě snížila na kontaktní gól. Domácí ještě získaly míč, následovala však znovu nepřesná přihrávka a Slavia své nejtěsnější vedení udržela.

V domácím družstvu se tentokrát víc dařilo v brance víc po delší pauze Melichové, režii hry měla v ruce především Hejtmánková, střelecky se prosadila Pašková, naopak se moc střelecky nedařilo Kubáčkové. Výborný výkon podala tak jako v utkání starších dorostenek Ivana Salašová, která sice nehrála moc velký časový úsek, určitě však zastínila některé reprezentantky v dresu Slavie. Na střídačce Slavie seděli oba reprezentační trenéři juniorek ČR Michal Červenka a Martina Papežová, takže věřme, že jim tento fakt neunikl.

V dresu Slavie ve velkém stylu chytala Petra Kudláčková, nejlepší hráčkou na hřišti však byla bezesporu Eliška Jačková a není divu, že se prosazuje výrazně už i v interligovém družstvu Slavie. Střelecky se dařilo Skřivánkové a Pokorné, naopak příliš vidět nebyly dvě havlíčkobrodské juniorské reprezentantky v dresu Slavie Michaela Součková a Jitka Kutlvašrová.