English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V utkání jara vyhrála Iuventa v Šaľe a vede WHIL

V utkání jara vyhrála Iuventa v Šaľe a vede WHIL 28.02.2012 10:15:46 - autor: , přečteno 1798x

Ve slovenském derby dvou nejlepších družstev našich východních sousedů vyhrála po velkém boji Iuventa Michalovce v Šaľe a vyhoupla se do čela interligy. I když v nadpise o tomto utkání píšeme jako o utkání jara, takových střetů nabízí los posledních tří kol WHILky ještě celou řadu. Ve 24. kole Poruba - Veselí, v 25. kole Veselí - Michlovce a v posledním 26. kole Šaľa - Veselí.

Na prvních místech nastala velká tlačenice, nejlepší výchozí pozici pro závěr má opticky Veselí, má stejně bodů jako vedoucí Michalovce a má už také za sebou volný los. Na druhé straně má však před sebou pět zápasů z nichž ani jeden nebude „odpočinkový". Zejména v posledních třech kolech čekají Panenky zápasy se všemi jejich největšími soupeři. To Michalovce na tom jsou nepoměrně lépe. Sice budou ještě v jednom kole odpočívat, ale ze soupeřů z absolutní špičky je čeká jen zápas ve Veselí, ostatní soupeři jsou „hratelní", i když věříme, že v sobotu je v jejich prostředí potrápí naše děvčata. Druhý slovenský celek ze špičky - Šaľa bude také ještě v jednom kole stát, jede však třikrát do Česka (Slavia, Olomouc, Most) a v posledním kole přivítá doma Veselí. Poruba by chtěla také ještě promluvit do celkového pořadí na špici, svůj volný termín bude mít hned v příštím kole, pak pojede na horkou půdu do Mostu, doma přivítá Veselí a v posledních dvou kolech už by Sokolky neměly mít problémy s posledními dvěma družstvy soutěže J. Hradcem a Nitrou.

Hodně velkou komplikaci v souboji o postup do českého play-off si způsobily Hanačky. Byly sice favorizované Porubě více než vyrovnaným soupeřem, po většinu času ze tříčtvrtin utkání nad svým soupeřem vedly, v posledních 15 minutách však nejen vlivem vzrůstající únavě hlavních aktérek utkání v domácím dresu, ale i zásluhou řady nepřesných a velmi podivných rozhodnutí nezkušených rozhodčích o své vedení přišly. Zejména dvě přísná vyloučení těsně po sobě, kdy musely domácí hráčky hrát vlastně čtyři minuty mezi 54. a 58. min. v oslabení, umožnily zkušené Dubajové najít prostor v domácí obraně a utkání rozhodnout. K obratu ve vývoji utkání však zásluhou arbitrů došlo už v době, kdy domácí ještě vedly 14:12 a následně po vyloučení Gebre Selassie, celkem 5 krát odebrali domácím míč, když odpískali třikrát kroky a dva domnělé přešlapy a to vše v průběhu pouhých pěti minut. Nechceme, aby vznikl dojem, že Hanačky jen pláčou po porážce. Uvedli jsme jen skutečnosti, tak jak jsme je v utkání zaznamenali. Samozřejmě všichni uznáváme kvality soupeřek, jejich vyšší míru trénovanosti a z toho pramenící fyzickou převahu v závěru utkání, ale přesto .....  (Popis poslední čtvrtiny utkání uvádíme i s pohledem na počínání dvojice rozhodčích Pavlíček, Tokoš až po 48 hodinovém odstupu po utkání, kdy je již možno se k výkonu rozhodčích vyjádřit). 

Po porážce už postup do play-off nemají Olomoučanky ve svých rukou, čeká je však těžký úkol v podobě zisku minimálně 6 bodů v příštích čtyřech zápasech (v Michalovcích, doma se Šaľou v Praze a doma s Mostem) a navíc musejí čekat na klopýtnutí Zlína, nebo i Písku, i když jeho postup se zdá už skoro jistý.

Vraťme se ještě v krátkosti k jednotlivým utkáním. V šlágru kola Šaľa - Michalovce se hrála vynikající házená, první poločas vyhrálo domácí družstvo, po změně stran si Iuventa vytvořila mírný náskok, který si pohlídala až do konce. Nejlepší střelkyní zápasu byla domácí Szarková se 12 brankami. Očekávané drama v zápase dvou sousedů v tabulce mezi Mostem a Partizánským se nakonec nekonalo, domácí Černí andělé po týden staré porážce v Pezinku s ŠKP Senec ukázali svou druhou tvář a zejména zásluhou tria kanonýrek Martínková, Crhová a Beňušková přestřílely Slovenské mladé hvězdičky, kterým tentokrát vévodila autorka 10 branek Kerteszová.

Hráčky Brittermu Veselí bez problémů přehrály o 10 golů Senec, který také podává různé výkony doma a venku. Zejména Chmelařová v domácím dresu byla k neudržení a zatížila konto soupeře 12 brankami. Mladá Dominika Kodajová se svými devíti brankami na všechno sama nestačila. Ani v Nitře domácí nestačily na Slavii, která nezaváhala a stejně jako Veselí vyhrála nad svým soupeřem desetibrankovým rozdílem. Nejvíc branek Slavistek tentokrát nastřílely Jonášová (8) s Knedlíkovou (7 branek), kanonýrky Černá s Kutlvašrovou jakoby tentokrát odpočívaly a trefily se jednou, resp. čtyřikrát. V Jihočeském derby u Vajgaru mezi Jindř. Hradcem a Pískem potvrdily hostující hráčky svou přetrvávající výbornou formu a hladce vyhrály, když se jako obvykle nejvíc prosadily Luzumová (11), Borovská a Stellnerová. O utkání Olomouc - Poruba už toho bylo napsáno dost. v úvodu tohoto článku.

Už ve středu bude pozornost českých zástupců usilujících o play-off namířena do Zlína, kde v předehrávce z důvodu víkendového zápasu Mostu ve čtvrtfinále Evropského poháru bude sehráno důležité utkání obou soupeřů. Zejména domácí Zlín po týdenní přestávce (volný los v minulém kole) bude mít velkou motivaci, protože by se mohl zase o velký krok přiblížit postupu do play-off.