English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > SKVĚLÉ !!! MLADŠÍ DORKY ZORY - NEJLEPŠÍM KOLEKTIVEM KRAJE

SKVĚLÉ !!! MLADŠÍ DORKY ZORY - NEJLEPŠÍM KOLEKTIVEM KRAJE 29.02.2012 23:02:15 - autor: vasek, přečteno 2084x

Družstvo mladších dorostenek DHK ZORA Olomouc - mistr České republiky za rok 2011, bylo vyhlášeno v anketě SPORTOVEC OLOMOUCKÉHO KRAJE 2011 jako nejlepší kolektiv mládeže.

Blahopřejeme !!!!!!!!!

V přerovském hotelu Jana proběhlo ve středu večer slavnostní vyhlášení ankety o nejlepší sportovce Olomouckého kraje za rok 2011. Anketu, kterou už po jedenácté pořádá Olomoucký kraj ve spolupráci se společností TK PLUS vyhrála s převahou v hlavní kategorii wimbledonská vítězka a nejlepší sportovkyně České republiky 2011 - tenistka Petra Kvitová. V kategorii nejlepších sportovních kolektivů bylo vyhlášeno jako vítěz volejbalové družstvo žen VK Agel Prostějov, suverén naší volejbalové scény.

V tak hvězdné společnosti se ocitly mladší dorostenky našeho klubu - mistryně České republiky za rok 2011 a i v probíhající sezoně suverénní lídr soutěže mladších dorostenek. Družstvo vedené trenérem Mgr. Lubomírem Krejčířem a vedoucí družstva Mgr. Janou Fischerovou, která je současně asistentkou trenéra už neprohrálo v mistrovském utkání skoro dva roky. Děvčata nemají ve své kategorii vážnějšího soupeře a proto si k přípravě zve špičková družstva ze sousedních zemí, nebo za nimi zajíždějí k zápasům a často hrávají přípravná utkání se staršími soupeřkami.

Slavnostního aktu se jako zástupkyně družstva olomouckých nadějí zúčastnily kapitánka týmu Nikola Jansová a brankařka Anna Nováková, trenér Mgr. Lubomír Krejčíř, jeho asistentka a vedoucí družstva Mgr. Jana Fischerová, bývalá československá reprezentantka a své mladší kolegyně přijela podpořit také současná reprezentační brankařka a trenérka brankařek v olomoucké Zoře Bc. Barbora Raníková. Všichni zástupci našeho klubu si slavnostní shromáždění užili a odnesli si hodně pozitivních poznatků do další sportovní činnosti. Olomoucká ženská házená se nemusí obávat budoucnosti. Talent děvčat z oceněného družstva a jejich chuť stále se zlepšovat je toho zárukou. Děvčata pocházejí převážně z "olomoucké líhně alentů", poděkování ale patří i práci dalších klubů (na příklad Bohunice, Zubří a další), z nichž ty nejtalentovanější přicházejí do olomouckého centra mládeže a zde pokračují ve svém sportovním růstu. 

A tady jsou všechna jména děvčat, která se podílela na úspěších družstva a patří jim tedy náš obdiv, poděkování, blahopřání k dosaženým výsledkům a přání k tomu, aby dosažené úspěchy měly i další pokračování.

Anna Nováková, Michaela Havlíčková, Klára Sovová, Sylvie Rokytová, Kateřina Jurníčková, Nikola Jansová, Lucie Zimová, Markéta Brandýsová, Michaela Palátová, Lucie Hochvaldová, Tereza Štegrová, Tereza Fryčáková, Vendula. Fryčáková, Adriana Míšová, Natálie Durčáková, Klára Pietraszová,  Kamila Minaříková, Kateřina Lounová, Alžběta Jordánová, Eva Konečná, Anna Fialová, Jaroslava Směšná, Simona Fryčáková, Jarmila Trumpešová, Jana Doleželová, Lucie Sklenářová, Vendula Fritschová, Barbora Opletalová.

 Výsledky jednotlivých kategorii

Sportovec Olomouckého kraje 2011:

 Nejlepší senior:
1.Petra Kvitová (tenis, Prostějov)
2.Tomáš Berdych (tenis, Prostějov)
3.Jana Horáková (cyklistika BMX, Prostějov)
4.Tomáš Slovák (kanoistika, Olomouc)
5.Pavlína Žižková (veslování, Olomouc)

Nejlepší seniorský tým:
1.VK AGEL (Modřanská) Prostějov (volejbal)
2.Tomi-Remont Prostějov (rafting)
3.BC DTJ Prostějov (box)

Nejlepší junior:
1.Martin Hála, Tomáš Přikryl (fotbal, Olomouc)
2.Robin Wagner (cyklistika, Prostějov)
3.Nikola Tatoušková (kuželky, Šumperk)

Nejlepší juniorský tým:                                                                                                                                                  

1.DHK ZORA Olomouc (házená)
2.TK AGROFERT Prostějov (tenis)
3.Fenix Ski Team Jeseník (běh na lyžích)

Nejlepší trenér:
1.Miroslav Čada (volejbal, Prostějov)
2.Robert Knebel (kanoistika, Olomouc)
3.Richard Beneš (nohejbal, Prostějov)

Nejlepší handicapovaný sportovec a sportovkyně:
Michal Motrinec (judo, Olomouc), Eva Kacanu (atletika, Olomouc