English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Vyrovnaná dosavadní bilance Hanaček s Iuventou jim nebyla nic platná. DOPLNĚNO

Vyrovnaná dosavadní bilance Hanaček s Iuventou jim nebyla nic platná. DOPLNĚNO 03.03.2012 19:03:07 - autor: vasek, přečteno 1882x

 Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc 35:28 (20:13)

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:3, 9:6, 12:8, 13:9, 15:11, 16:12, 19:12, 20:13 - 20:14, 22:14, 24:17, 24:20, 26:20, 29:21, 29:22, 31:22, 32:23, 32:25, 34:27, 35:27, 35:28.

Rozhodčí: Gabriš, Macko (oba SR)               diváků 1100           7 m hody: 5/5 - 4/4 vyloučení: 8/7, přímá červená karta Severová (Olomouc) za faul.

Sestavy a branky:
Michalovce:
Krebs, Kubíková, Sedláčková - Bakhyrieva 3, Bačíková, Gerič 4, Szöllösiová 2, Kovaličková 1, Poláková, Hollá 1, Horňáková, Tobiášová 5, Hvostaľová, Wollingerová 10, Nebičová, Trehubova 9/5.

Trenér: Ján PACKA

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 11/4, Šteffanová 2, Uličná, Remešová, Kelarová 5, Dostálová, Severová, Kubáčková 3, Spíchalová, Huráňová 1, Ždánská 2, Gebre Selassie 4.

Trenér: Libor MALÍNEK

Hodně nepříjemnou lekci si odvážejí z východu Slovenska házenkářky Olomouce. I když jim v sestavě stále chyběla Lucie Fabíková a k ní se ještě přidala s vírózou se léčící Barbora Pašková, předchozí výsledky vzájemných zápasů obou soupeřů byly před sobotním utkání úplně vyrovnané a mohly tak vzbuzovat určité naděje. Každé družstvo vyhrálo 9 krát a jednou se hrálo nerozhodně. Obě družstva však byla vždy úspěšnější v domácím prostředí a na soupeřově hřišti vyhrálo jen 3 krát. Domácí družstvo, které je největším kandidátem na celkové prvenství v interlize však hned zpočátku naznačilo, že ho nějaké statistiky nezajímají a ukázalo, kdo je tady pánem. Pustilo se s plnou vervou do útočení, ale vycházelo přitom z výborné obrany a za sebou v brance mělo skvělou brankařku, teprve 18 letou Ukrajinku Oleksandru Krebs.

Domácí družstvo trestalo technické chyby Hanaček a už v šesté minutě, když získalo míč po třetích odpískaných krocích Olomouckých hráček zvýšily své vedení na 6:1. Obrana hostí nebya tak  koncentrované jako v předchozích zápasech, snahy o zabránění průniku domácích hráček končily nedovolenými zákroky, z čehož resultovaly 7 m hody a častá vyloučení. Jen za prvních 13 minut utkání tak mohla Ukrajíínka Trehubová vstřelit 3 sedmičky a Hanačky hrály dvakrát v oslabení. V dalších minutách se hra částečně vyrovnala, rozdíl ve skóre byl nejčastěji čtyřbrankový, stačil však k tomu, aby domácí hráčky mohly v klidu roztáčet své rychlé kombinační akce a navyšovat své vedení až na poločasový sedmibrankový rozdíl.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, postupně se začala projevovat i lepší fyzická připravenost domácích hráček, které sice stále točily ve hře jen sedm hráček, Hollá s Kovaličkovou toho nahrály hodně málo a čtveřice mladých Bačíková, Horňáková, Hvostaľová a Rebičová se na hřiště prakticky nedostaly vůbec, stále více však hostující hráčky přehrávaly. V prvních minutách se brankový rozdíl příliš neměnil, stačily však dvě minuty, v nichž se prodrala až na brankoviště Kelarová a dvakrát se trefila Katka Růžičková a stav byl 24:20. Myšlenky hostujících děvčat na případný obrat ve vývoji zápasu však rychle zapudily domácí hráčky, když v rychlém sledu dvakrát ze 7 m hodů a jedním brejkem Trehubovová, Tobiášová a ve velkém stylu hrající Wollingerová zvýšily na největší rozdíl v zápase (31:22). Závěr zápasu pak vyzněl lépe pro hostující družstvo, kterému se podařilo v závěru dvěma přesnými trefami Kubáčkové, Gebre Selassie a na závěr po střele Růžičkové upravit na konečný sedmibrankový rozdíl. Na podzim v Olomouci vyhrály Hanačky osmibrankovým rozdílem (37:29), takže se Slovenkám odveta skoro úplně podařila.

V družstvu hostí Bára Raníková chytala spolehlivě, pochytala 14 střel domácích hráček, přesto její celková úspěšnost v zápase nepřesáhla 30 %. Proti takovým hráčkám jakými Michalovce disponují a které vévodí dlouhodobým statistikám účinnosti střelby všech interligových družstev, však je 14 úspěšných zákroků solidním výsledkem, zejména, když uvážíme, že 4 branky padly do Bářiny sítě ze 7 m hodů a další více než polovina z náskoků ze šestky. Roli kanonýrky splnila beze zbytku Katka Růžičková, která ke svým stoprocentním zásahům ze sedmiček, přidala dalších sedm branek ze hry. Na rozehrávce byla po většinu času Anna Gebre Selassie, splnila ji se ctí, střelecky se prosadila hlavně v závěru zápasu, zapsala si i několik gólových asistencí. Martina Kelarová hrála od 20. minuty prvního plóločasu pod hrozbou třetího vylučení, když po prvním vyloučení obdržela druhý dvouminutový trest za chybu při střídání. Přesto se paradoxně prosadila víc ve druhém poločase. Tereze Kubáčkové se dařilo také víc ve druhé půli. Střelecky naprázdno vyšli opět všichni tři pivoti, v sobotním utkání však tentokrát nebyli moc vidět ani v obraně, navíc Severová ve 21. minutě druhého poločasu dostala přímou červenou kartu za hrubý zákrok. Ani hráčkám na křídlech se tentokrát moc nevedlo. Dostálová se neprosadila vůbec, Huráňová sice jednu branku dala, ale ze čtyř pokusů a navíc dvakrát přešlápla. Na levém křídle začala velmi aktivně Jana Šteffanová, vstřelila dvě pěkné branky, další pokusy však už neproměnila. Také Ždánská se zapsala dvakrát do střelecké listiny na konci prvního a a na začátku druhého poločasu, pak se však i ona „vytratila".

Olomoucké družstvo nezanechalo v Michalovcích špatný dojem. Herně vypadala jejich hra pro oko diváka dobře, útočné akce byly rychlé a nápadité, bohužel se však v plné nahotě projevila Achillova pata družstva, málo účinná a málo důrazná střelba. Hráčky si dovedou vytvořit střelecké příležitosti, ale jaké šance dokáží Olomoučanky zahodit, to by už vydalo s nadsázkou na napsání knihy. Tato situace se odráží i ve statistikách. Zatímco střelecká úspěšnost Iuventy na prvním místě mezi interligovými družstvy činila před utkáním 62,71 %, Zora je v tomto pořadí až osmá s 54,48 %.

V domácím družstvu zachytala velmi dobře mladá Ukrajinka Krebs, trochu překvapivě, alespoň pro trenéry hostujícího družstva, protože ti před utkáním upozoerňovali při přípravě na jiné hráčky soupeře, byla aktivita a úspěšnost Wollingerové, která dávala branky jak ze „svého" prostoru pivota, tak i ze střední vzdálenosti. V utkání si vytvořila svůj střelecký rekord 10 přesných zásahů. Další střeleckou hvězdou družstva byla v tomto utkání Trehubová s devíti brankami, 5 jich zaznamenala ze sedmiček, když převzala roli exekutorky po své krajance Bakhirjevové. Ta se v utkání představila ve svém vysokém standardu, stajně jako konaonýrky Tobiášová a Slovinka Gerič. Mimo už zmiňované Trehubobové se ostatní hráčky na křídlech příliš neprosadily, Szöllösiová se trefila dvakrát. Domácí kolketiv byl lepším družstvem, vyhrál zápas zcela zasloužené a prosadil se  zejména svými zbraněmi rychlostí a důrazem.