English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Střelecký koncert Ivany Salašové v Pardubicích - DOPLNĚNO

Střelecký koncert Ivany Salašové v Pardubicích - DOPLNĚNO 04.03.2012 22:16:23 - autor: vasek, přečteno 1834x


SHK D-P Pardubice - DHK ZORA OlomoucB 22:37 (11:20)

Rezerva olomoucké Zory si v sobotu dopoledne jela do Pardubic pro povinné dva body, protože dosavadní výsledky obou družstev v soutěži byly hodně rozdílné a v tabulce je dělilo nejen šest míst umístění, ale i rozdíl devíti bodů. Začátek utkání také toto postavení plně potvrzoval, Olomoučanky vlétly na své soupeřky, za čtyři minuty vedly 0:3, za dalších několik minut pak 1:8. Domácí družstvo se postupně dostávalo do zápasu, Hanačky však v polovině prvního poločasu zvýšily své vedení na rozdíl devíti branek a tento rozdíl ukončil také první poločas.

Začátek druhého poločasu byl ve znamení domácího družstva, kterému se podařilo šňůrou čtyř branek snížit na 15:21, když hostující děvčata se nemohla přesně zamířit na domácí branku. První branka ve druhém poločase z ruky Kubáčkové ukončila trápení hostí a ty zase plně ovládly hru. V 15. minutě byl už zase rozdíl 10 brankový (19:29) a o výsledku bylo definitivně rozhodnuto. Olomoucké družstvo, ve kterém se na hřišti vystřídaly všechny hráčky, do koce utkání navyšovalo své vedení na konečný 15 brankový rozdíl.

Do utkání nastoupily dvě hráčky které se v noci vrátily z utkání interligy v Michalovcích (Kubáčková a Šteffanová), z kádru interligy hrály i brankařka Kozáková a Kulíšková, naopak do zápasu nenastoupila z pracovních důvodů Veronika Hejtmánková.

Průběh utkání: 0:3, 1:8, 3:10, 5:14, 7:16, 9:18, 11:20 - 15:21, 17:26, 18:29,19:34, 21:35, 22:37

Rozhodčí: Průcha, Točík       100 diváků      7 m hody: 6/4 - 4/1       vyloučení: 5 - 5

Sestavy a branky:
Pardubice:
Vašková, Cvingráfová - Pavlíková 3/1, L.Sekerková 1, Leugnerová 7/1, Stránská 1/1, M. Uhlířová, P. Uhlířová 2/1, T. Sekerková 3, Fenyková 1, Teplanová, Pánková 2, Stejskalová 1, Peřinová 1.

Trenér: Rudolf ŠIMON

Olomouc „B": Kozáková, Melichová - Šteffanová 4, Kulíšková, Stuchlová 2, Grolichová 4, Salašová 11/1, Macharáčková 2, Samcová 6, Hofmanová, Koppová 3, Žáková, Kubáčková 5.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Utkání zhodnotil trenér družstva Miroslav ZUBEK:
Nafukovací hala v Pardubicích nás překvapila svou příjemnou atmosférou.Začátek utkání byl zcela v naší režii a ve 4.min. byl stav 0:3 zásluhou branky Salašové ze spojky. Z rychlého útoku skórovaly Stuchlová a Štefanová, která ještě přidala 5. branku opět z trháku. Irena Kozáková odvedla v I.poločase výborný výkon. Chytila několik vyložených šancí, 3x se podílela asistencí na rychlém útoku a v poslední minutě I.pol. kryla 7m hod.Na její výborný výkon navázala ve II.pol. Klára Melichová, která se blýskla chycením několika střel po sobě a obě brankářky se stejným dílem podělily o 22 obdržených branek, když každá měla devět úspěšných zákroků.


Do druhého poločasu nastoupilo družstvo Pardubic jako vyměněné. Přitvrdilo v obraně a hlavně v útoku se prosazovaly hráčky důraznou střelbou hlavně z prostoru pivota.
Během prvních šesti minut skórovaly 4x. První branku vsítila až v 7.min. ze spojky T.Kubáčková, když několik našich střeleckých pokusů skončilo na tyči nebo vedle branky.Time out v 6.min. vrátil družstvo zpět do hry. Zlepšenou obranou a zpřesněnou střelbou bylo v 15. min. za stavu 19:29 již rozhodnuto. Tři vstřelené branky Pardubic jen zmírnily jejich porážku na konečných 22:37.


Na vstřelených 37 brankách se podílelo 8 hráček. Zahrály si všechny hráčky a i ty, které se střelecky neprosadily, nezklamaly.Z celkem třinácti rychlých útoků bylo úspěšných 10, lépe se dařila střelba po proskoku na brankoviště -13x, než z dálky - 8x. Křídla byla úspěšná při zakončování 5x. Nedařilo se uvolňování a střelba pivotů. V tomto utkání se prosadily nejen střelbou, ale i asistencemi především spojky, Salašová, Samcová, Kubáčková a Macharáčková.