English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Olomoucké žačky třikrát prohrály, přesto však postupují

Olomoucké žačky třikrát prohrály, přesto však postupují 05.03.2012 11:06:53 - autor: vasek, přečteno 1630x

Ne příliš povedený turnaj odehrály olomoucké starší žačky ve 4. kole Žákovské ligy, který se hrál v sobotu na jihu Čech v blízkosti známého rybníka Vajgar. V krásné hale, kde hrají svá utkání místní interligové házenkářky a odkud si olomoucké ženy pravidelně odvážejí úspěšné výsledky, se tentokrát jejich mladším kolegyním moc nedařilo a po třech porážkách jen se štěstím proklouzly do dalšího kola ŽL.

Utkání 4. kola se hrála jen v čase 2 x 15 minut a to mladým Hanačkám asi moc nevyhovovalo. V prvním svém utkání hrály proti „B" týmu HC Zlín a v zápase chudém na góly prohrály nejtěsnějším rozdílem 8:9, když nezachytily nástup svých soupeřek na začátcích obou poločasů. Na začátku zápasu prohrávaly v 8. minutě 5:1, do poločasu stáhly na 6:4, ale první tři minuty definitivně rozhodly o první porážce, protože Olomoučanky za tři minuty dostaly další dvě branky  a Zlín si už výhru pohlídal.

Ještě hůře to vypadalo ve druhém zápase proti DHC SVŠ Plzeň, kde se nebyly schopny Hanačky trefit do branky a po prohraném poločase 4:8, nakonec prohrály vysoko 8:15. První radost přinesl až třetí zápas, ve kterém nastoupila Zora proti Sokolu Kobylisy, který první dva své zápasy na turnaji vyhrál, takže naše děvčata nenastupovala do utkání bez obav o výsledek. V prvním poločase hlavně zásluhou Grygarové a Durčákové, které zařídily deset z 11 vstřelených branek si vytvořila naše děvčata tříbrankový náskok. Po změně stran sice soupeř vyrovnal a v 9. minutě se dostal dokonce do vedení 16:15, Hanačky ale zabojovaly a zásluhou tří branek střelecky disponované Grygarové znovu strhly vedení na svou stranu. Závěr byl hodně dramatický, děvčata však nakonec výhru vybojovala.

Povzbuzeno vítězstvím nastoupilo naše družstvo ke svému čtvrtému vystoupení proti domácímu družstvu Jindř. Hradce, které mělo za sebou cenný skalp favorizovaného celku Zlína. Děvčata však soustředěným výkonem nedaly domácímu družstvu šanci na další překvapení a po dobrém výkonu vyhrála zaslouženě 11:18, což jim zajistilo už jistý postup. Střelecky se prosadily všechny obvyklé opory, když Večeřová, Grygarová a Durčáková nastřílely shodně po čtyřech brankách a Chlandová přidala ještě o branku víc.

V posledním utkání proti dalšímu družstvu z naší oblasti¨Uh. Hradišti se naše holky už nedokázaly zase plně soustředit, své sehrála jistě i narůstajícíc únava a prohrály s vítězkami jak jedné s ze skupin Středomoravské ligy, tak i s vítězkami tohoto 4. kola ŽL nepříjemně vysoko 10:17, když do poločasu dokázaly hrát vyrovnanou partii po výsledku 6:7. Po začátku druhého poločasu ještě naše družstvo dokázalo vyrovnat Durčákovou na 7:7, do 10. minuty však nastal úplný kolaps a na soupeřových 8 branek odpověděla jen Grygarová, takže pět minut před koncem už vedlo Uh. Hradiště 8:15 a bylo vymalováno.

Naše družstvo nepodalo na celém turnaji nijak oslnivý výkon, důležitý je však postup do další fáze Žákovské ligy (což se na příklad nepodařilo ze druhé skupiny favorizovanému celku HC Zlín „A", který byl vyřazen) a musíme věřit, že v Jindř. Hradci šlo jen o „den blbec" a že holky na dalším turnaji ŽL dokáží, že házenou hrát umějí.

Výsledky družstva DHK ZORA Olomouc - HC Zlín „B" 8:9 (4:6), DHC SVŠ Plzeň 8:15 (4:8¨), Sokol II. Kobylisy 20:18 (11:8), Házená Jindř. Hradec18:11 ‚(7:5), DHK Uh. Hradiště 10:17 (6:7).

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc:
Pallyová, Zemanová - Chladová 7, Dokoupilová 1, Kummerová 2, Klevetová, Studená 1, Večeřová 12, Grygarová 19/2, Durčáková 22/1, Šafranová, Hradilová 1.

Trenérka: Iveta HOFMANOVÁ

Konečné pořadí skupiny v Jindř. Hradci

1.

DHK Uh. Hradiště

 5

 4

 0

 1

  73 : 59

  8

2.

HC Zlín "B"

5

3

0

2

67 : 66

6

3.

DHC-SVŠ Plzeň

5

2

1

2

75 : 71

5

4.

DHK Zora Olomouc

5

2

0

3

64 : 70

4

5.

Sokol Kobylisy II

5

2

0

3

82 : 86

4

6.

Házená J.Hradec

5

1

1

3

61 : 70

3