English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve 22. kole posílili zlaté ambice hlavně Michalovce a Veselí

Ve 22. kole posílili zlaté ambice hlavně Michalovce a Veselí 05.03.2012 16:31:35 - autor: , přečteno 1409x

Tak jak se dalo z rozpisu 22. kola WHIL předpokládat, k žádnému rozuzlení nedošlo, všichni tři favorité z čela tabulky vyhráli. Své ambice na celkové vítězství ve WHIL posílila Iuventa po výhře nad Olomoucí a také Britterm Veselí, který překonal jednu z důležitých překážek, když dokázal vybojovat oba body v Partizánském. Velkou důležitost mohou samozřejmě v závěru soutěže hrát dva body Šaľy ze střetnutí v Edenu. Situace částečně komplikuje fakt, že dvě družstva už mají „odkroucený" volný los (Veselí a Poruba), naopak v příštích kolech budou své přestávky absolvovat Michalovce a Šaľa.

Pohled na současnou podobu tabulky může svádět k tomu, že nejlepší výchozí pozici má Veselí. Má 33 bodů a před sebou ještě 4 možnosti k zisku bodů, naopak Michalovce, které mají stejný počet bodů mají už jen tři pokusy. Z celé čtveřice má však Veselí nejtěžší los závěrečných kol. Hraje ještě se všemi svými největšími soupeři a to doma jen s Michalovcemi a venku v Porubě a Šaľe a doma ještě přivítá momentálně rozjetý Zlín. Panenky mohou klidně získat všech osm bodů (i když v Porubě a Šaľe to bude hodně těžké), ale také už nemusejí bodovat vůbec, všechno mají jen ve svých rukou. Čtyři utkání ještě bude hrát i Poruba, na první příčku sice ztrácí 4 body, ale může jich ještě 8 získat a to se nemusí podařit nikomu jinému. Hraje totiž už ve středu v Mostě, který má momentálně dost starostí s Challenge Cupem, dále ve své nedobytné tvrzi přivítá právě Veselí a o povinných bodech v zápasech s Jindř. Hradcem a Nitrou snad nikdo ani nepochybuje. Ani tento maximální bodový zisk však asi bude na zlato málo. Výhodou Poruby je ale skutečnost, že s Michalovcemi i se Šaľou mají lepší vzájemné zápasy, určitě je ale děsí desetigólová porážka ve Veselí. Každopádně je situace v čele ještě hodně nepřehledná, velkou důležitost mohou mít právě vzájemná utkání a tedy i konečné výsledky rozhodujících zápasů, která družstva čekají a v těch je na tom hodně dobře Veselí (vyhrálo v Michalovcích a doma s Porubou o 10 a se Šaľou o sedm branek). Máme se tedy v příštích kolech opravdu na co těšit.

V bitvě o české play-off sice definitiva ještě také nepadla, oba favorité Písek a Zlín sice získali povinné body a naopak Hanačky nedokázaly překvapit v Michalovcích. Posunuly se tak před Olomouc na postupové příčky. Všechny trumfy drží v ruce Písek se Zlínem, oba mají za sebou už volný los, který Olomouc ještě čeká, což teoreticky zvyšuje jejich bodový rozdíl. Hanačkám už zbývá poslední, byť jen teoretická šance v podobě plného zisku 6 bodů v zápasech doma se Šaľou, v Praze se Slavií a v posledním kole doma s Mostem a navíc musí čekat na klopýtnutí a to hned dvojího, některého z obou soupeřů, kteří se usadili v tabulce na postupových místech. U Zlína se dá předpokládat plný bodový zisk ze zápasů s Jindř. Hradcem a v Nitře a zvládne-li alespoň jedno z utkání ve Veselí, nebo doma s Mostem, nemusí se o postup strachovat, stejně jako Písek, u kterého vede cesta do play-off přes domácí výhry se Slavií a Partizánským a to má ještě možnost získat body venku proti Senci.

Slavia ztratila poslední šanci porážkou doma se Šaľou, i když dokázala závěr utkání hodně zdramatizovat a bez své nejlepší střelkyně Kláry Černé vzdorovala do poslední minuty. V posledních třech utkáních, které ještě mají Slavistky před sebou by jim postup nezajistil už ani plný bodový zisk, protože by jich mohla získat maximálně 21 a to už mají na svém kontě tři z horkých kandidátů postupu. To Baník Most má ještě stejně jako Hanačky také už více méně jen teoretickou šanci, protože by musel vyhrát všechna zbývající utkání a to doma s Porubou a Šaľou a v Michalovcích a v posledním kole v Olomouci.