English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > WHIL čeká jedno z rozhodujících kol

WHIL čeká jedno z rozhodujících kol 08.03.2012 09:26:06 - autor: , přečteno 1679x


O předchozím kole jsme psali, že se asi nic mimořádného nestane v rozmotávání klubíčka s odpověďmi na to jak to dopadne na špici a v postupu do českého play-off. Opravdu žádné velké překvapení se nekonalo a o tom jak posílily, nebo naopak poklesly ambice hlavních aktérů jsme napsali na začátku týdne na naších stránkách v samostatném článku. Pojďme se dnes podívat na zápasy 23. kola interligy, kde se dají očekávat hodně zajímavá utkání. Volný los má tentokrát skoro symbolicky lídr tabulky Michalovce, který bude v poklidu sledovat vývoj zápasů které ho zajímají a může znovu zaútočit už příští středu, kdy se bude hrát 24. kolo WHIL. Ve dvou utkáních prakticky o nic nepůjde v Nitře se utkají dva poslední slovenské týmy Nitra a Senec a v Jindř. Hradci už jistý účastník českého play-out s jistým postupujícím do slovenského play-off Partizánským.

Všechna ostatní utkání však skrývají část tajenky jak na čele tabulky, tak už ve stále omílaném postupu do českého play-off. Středeční předehrávka a obě sobotní utkání hraná na Moravě skrývají v sobě obě tajenky ve Veselí v utkání proti Zlínu obě družstva potřebují body pro uchování svých velkých nadějí, v Olomouci případná ztráta domácích by dala Stop jejich postupu, naopak pro Šaľu by výhra znamenala velkou šanci na konečné medailové umístění ve WHIL. Výsledek středečního duelu v Mostě (32:30 pro domácí) znamená pro domácí družstvo dotažení na dostřel před brány play-off, naopak pro ambiciozní celek Poruby to znamená velký problém k dosažení svého cíle, zisku medaile z WHIL. Sobotní utkání na jihu Čech se naopak týká jen play-off a to jen domácího týmu. Výhra Písku by znamenala pro domácí už skoro jistotu postupu, Slavistky už byly odsouzeny k play-out před tímto zápasem a ani případná výhra by na tom nic nezměnila.

Pomineme-li středeční předehrávku Most-Poruba, začne kolo v sobotu odpoledne v 15:00 hod. na Jihu Čech, kde se bude hrát utkání Sokol Písek - Slavia Praha.Utkání je důležité hlavně pro domácí tým, který výhrou pojistí už skoro jistý postup. Porážka by mohla dvířka do play-off trochu přivřít, ale stále by měly svěřenkyně Jana Slavíka ještě další tři pokusy k tomu, aby potřebné body získaly. Domácí mají za sebou pětizápasovou šňůru bez porážky, když ztratily jediný bod v utkání s Veselím a že jsou při chuti potvrdily ve dvou zápasech s Nitrou ve kterých krátce po sobě mu ve dvou zápasech nastřílely 99 branek. Družstvo je hladové po úspěchu, postup do play-off by byl v 7. sezoně, kterou Jihočešky absolvují už čtvrtým postupem mezi elitu, stále ale chybí úspěch v podobě zisku medaile. Slavistky už dohrávají sezonu v klidu, letošní ročník berou jako konsolidační a všichni věří, že v příští sezoně už zase budou kalit vodu mezi nejlepšími. Na podzim v Praze vyhrál Písek 30:34 a je favoritem i v tomto utkání.

Druhým utkání v řadě bude od 17:00 hod. derby dvou moravských družstev Britterm Veselí - HC Zlín. A stejně jako ve většině předchozích vzájemných zápasů se dá očekávat pravá bitva na moravském poli. Uskuteční se sice stejně jako ta ve 13. století v těsném sousedství řeky Moravy, její cíle a důsledky však budou úplně odlišné, rozhodnout však může o mnohém. Panenky hnány domácím publikem a vidinou stanout na absolutním vrcholu, musejí vyhrát. Podle současného stavu tabulky jim totiž stačí k zisku zlatých medailí z WHIL dvě výhry doma, protože 37 bodů by jim prvenství zaručovalo (porazí-li doma Michalovce, pak Iuventa může dosáhnout také jen max. 37 bodů a Veselí by mělo lepší vzájemné zápasy) bez ohledu na ostatní výsledky. Pomoci jim k tomu má samozřejmě výborná forma Lenky Černé a návrat druhé Lenky, Flekové která se vrací po zranění utrpěném v prvním zápase v novém roce. V minulém kole v Partizánském už dokonce dokázala nastřílet pět branek, což byla čtvrtina všech golů svého družstva. Veselí to však nejsou samozřejmě jen dvě Lenky. Síla je nejen na spojkách (Drotárová, Kočí, Rajnohová), ale především ve dvojici křídel Chmelařová, Súkenníková a ve výborné formě a pohodě hrající univerzálky Jitky Tomečkové. Hostující Zlín bude tradičně spoléhat na spojkovou řadu Poznarová, Růčková, Budayová, Štěrbová a Šviráková, která často z důvodu přebytku spojek zaskakuje i na křídle. Domácí Veselí má za sebou šňůru šesti zápasů bez porážky a je v domácím prostředí favoritem.

V tradičním čase v sobotu v 17:30 hod. začne utkání v Olomouci, kde nastoupí domácí ZORA Olomouc proti Duslu Šaľa v utkání, které je pro domácí poslední nadějí zvrátit ještě vývoj posledních kol a živit naději na postup. V posledních dvou utkáních s Porubou a v Michalovích děvčata sice herně nepropadla, proti Porubě dokonce ještě v prvních minutách druhého poločasu vedla rozdílem pěti branek, v obou utkáních však nakonec byl soupeř nad jejich síly, momentální herní kvalita byla na straně obou soupeřů. Navíc v obou utkáních se musely Hanačky obejít bez Lucie Fabíkové a i tento fakt asi zapůsobil dost negativně. Celkový dojem ze hry jak už bylo řečeno nebyl špatný i bez Lucky, chyběla však možnost větší variability, změny rytmu, zkušenost a další okolnosti, které mohly do vývoje utkání zasáhnout. Uvidíme jak se tyto skutečnosti projeví v utkání s dalším špičkovým týmem. Stabilně výborná forma Raníkové, střelecké schopnosti Růžičkové, nebo kreativita Kelarové a Gebre Selassie jsou dobrým základem. A pokud se opět zčnou prosazovat křídla a své šance promění i pivoti nemusely by být o výsledek obavy. 

 Slovenky si ale přijedou do Olomouce také pro naději na zisk medaile z WHIL. Ten oživily před týdnem v Praze, kde porazily Slavii, předtím ale v přímém souboji s kandidáty na medaile prohrály v Porubě a doma s Michalovcemi a tím vlastně vypadly z okruhu kandidátů na zlato, medaile je však stále reálná. Z hráčského kádru Šaľy sice vypadly pro zdravotní komplikace Bahýlová a Veselková, do vynikající formy se dostala naopak po zranění mladá Simona Szarková. Zajímavý bude i souboj reprezentačních brankařek, domácí Raníkové a obou hostujících slovenských reprezentantek. V utkání možno očekávat vyrovnaný boj, v posledních čtyřech letech oba soupeři vyhrávali svá utkání vždy v domácím prostředí, Hanačky naposledy doma se Šaľou prohrály na podzim roku 2006. O výsledku mohou rozhodnout maličkosti a proto si netroufáme jednoznačně označit favorita.

Posledním sobotním utkáním, bude se začátkem v 18:00 zápas u Vajgaru, kde hráčky Jindř. Hradce přivítají celek Danlogu Partizánské. V utkání prakticky o nic nejde, obě družstva už mají po základní části soutěže všechno jisté. Tím víc na tom může vydělat házená, hráčky nebudou pod tlakem a mohou si s chutí zahrát. Věříme že tomu tak u obou kolektivů bude a že diváci budou sledovat pohlednou házenou plnou branek. Domácí družstvo bude spoléhat zejména na současnou formu Bubeníkové, Zbožínkové Eliášové a na neomylnost Krupicové při proměňování sedmiček, která s úctyhodnými 60 trefami vévodí pořadí střelkyň 7 m hodů celé interligy. V družstvu hostí neustále září trio mladých Michnová, Košíková, Blažeková, palebná síla družstva se ještě zvýšila návratem zkušené Kertészové, oporou je po celou sezonu brankařka Školková. Na podzim v Partizánskem vyhrály Domácí 26:18, budou favority i na jihu Čech, domácí však mohou favorita hodně potrápit a není vyloučena ani jejich výhra.

Jediným utkáním v neděli bude souboj slovenských nováčků v Nitře, kde v 17:00 hod. začne zápas UDHK Nitra-Sereď - ŠKP Piccard Senec. Půjde o utkání, kde také nebude nejdůležitější bodový zisk, ale určitě půjde o derby a to má vždy určitý náboj. Hostující celek si po výměně trenéra připsal v posledních třech kolech dvě výhry (s Mostem a Jindř. Hradcem, jeho výkonnost a sebevědomí narůstá každým zápasem a dá se očekávat, že by chtěl své bodové konto znovu navýšit a dostat se přes hranici 10 získaných bodů. Naopak domácí družstvo ve dvou utkáních v krátkém intervalu za sebou inkasoval od Písku 99 branek a i když jich dokázal 57 svému soupeři nastřílet, i tak asi tento fakt na psychiku děvčat jistě zapůsobil neagtivně. Nitra má na svém kontě stále pouze jediný bod a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v tomto utkání změnit. Zkušenější hostující celek je v tomto utkání favoritem.