English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Olomoucké házenkářky se propadly definitivně do play-out

Olomoucké házenkářky se propadly definitivně do play-out 10.03.2012 23:20:23 - autor: vasek, přečteno 1666x


DHK ZORA Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 21:25 ( 11:11)

Průběh utkání: 2:0, 3:2, 6:3, 6:6, 8:6, 9:8, 11:8, 11:11 - 13:11, 13:13, 14:15, 15:17, 16:19, 17:22, 18:24, 21:24, 21:25.

Rozhodčí: Kavulič, Skružný           185 diváků             7 m hody: 4/3 - 3/2              vyloučení: 3 - 2.

Sestavy a branky:
Olomouc
: Raníková, Rašková - Růžičková 6/3, Šteffanová 1, Uličná 1, Remešová 1, Kelarová 1, Dostálová 1, Severová, Kubáčková 1, Spíchalová, Huráňová 1, Ždánská, Gebre Selassie 2, Fabíková 6.

Trenér: Libor MALÍNEK

Šala: Grandtnerová, Túrociová - Bíziková, Trochtová 3, Porubská 2, Vidiečanová 5/2 Bérešová 7, Tulipánová, Czanik 3, Demajová 2, Pileková 1,Weibelová, Szarková 2.

Trenér: Michal LUKAČÍN

V Olomouci se hrálo utkání důležité pro obě družstva a tak se od začátku hrálo hodně opatrně, obrany obou soupeřů se zaměřily především na nejlepší střelkyně soupeře a proto také skóre narůstalo jen velmi pomalu. V 18. minutě byl stav 6:6, před koncem poločasu se domácím podařil malý trhák, když se necelých pět minut před koncem poločasu dostaly do tříbrankového vedení 11:8, střelecky disponované Bérešová a Vidiečanová z dálky a ze sedmičky však zařídily za několik minut poločasovou remízu.

Také začátek druhé půle byl hodně vyrovnaný, za delší konec však pořád tahaly domácí hráčky. Hostující družstvo vstřelilo svou první branku po změně stran až v čase 9:17, poprvé do vedení v celém utkání se dostalo v končící 11. minutě, kdy Czanik z brejku upravila stav na 14:15. Od té chvíle se iniciativy jednoznačně chytily Slovenky, domácí děvčata zahodila několik přihrávek a soupeř trestal převážně do otevřené obrany a jejich náskok začal rychle narůstat. V 18. minutě druhého poločasu vedl tříbrankovým náskokem 16:19, Fabíková ještě střelou z dálky překonala výbornou Túrociovou v brance a snížila, po jejím vyloučení na dvě minuty však soupeř zvýšil na pětibrankový rozdíl a to už bylo hodně zlé. V závěru ještě domácí družstvo dvěma brankami korigovalo stav na 21:24, poslední slovo však měla z volné ruky po přihrávce do pivota Trochtová, která ukončila těsně před závěrečnou sirénou skóre 25. brankou svého týmu.

V hostujícícm družstvu byla oporou brankařka Túrociová, která po 15 minutách prvního poločasu vystřídala svou kolegyni Grandtnerovou. Střelecky se nejvíc prosadila Bérešová, která ač nepříliš vysokého vzrůstu dokázala zakončovat nejen z křídla a brejků, ale branku vstřelila i z 10 metrů. Šaľanky se prosadily i svou velkou zbraní, hrou přes pivota, kde si Trochtová vždy dokázala udělat prostor pro střelbu po ideálních přihrávkách svých spoluhráček. Nejlepší spojka hostí Szarková byla pečlivě bráněna, takže její roli převzala z křídla předělaná spojka Vidiečnová. Hostující celek působil kompaktnějším dojmem, hrál s vysokým nasazením a jejich atleticky výborně vybavené hráčky ve druhém poločase domácí družstvo jednoznačně přehrávaly.

V domácím družstvu začala ve velkém stylu jako obvykle brankařka Barbora Raníková, během prvních dvou minut zlikvidovala čtyři těžké střely a když k nim ve čtvrté minutě přidala i chycenou sedmičku, hodně otupila útočné snažení hostí. Ti se pak prosazovali hlavně z brejků, křídel a pivota. Z hráček v poli pak byla jednoznačně nejlepší Lucka Fabíková, dobrý hlavně první poločas měla i Anička Gebre Selassie. Obrana v podání Severové a Uličné si uhrála své, i když se hrou pivotky Trochtové si často vůbec nevěděla rady. Z dalších olomouckých spojek Růžičková byla stálým nebezpečím pro soupeřovu obranu, která se jí hodně věnovala, ale úspěšnost 8/2 z prostoru spojky není příliš vysoká, Kubáčková se ke střele dostala jen třikrát, ve druhém poločase po několika chybách se vrátila na střídačku.

V útočné fázi se stále nedaří pivotům, jediný střelecký pokus, za to však úspěšný, v podání Uličné za celý zápas, to bylo všechno. Z křídel začala velmi dobře v prvním poločase Remešová, proměnila trhák a „zařídila" dvě sedmičky, také Šteffanová ve druhém poločase byla hodně aktivní, zakončit z křídla brankou se jí však nepodařilo. Celkově o hře křídel jen jedinou poznámku. Není přece možné, aby v jediném utkání bylo pět střeleckých pokusů ukončeno přešlapy. Celkový dojem ze hry družstva v druhém poločase byl hodně rozpačitý. Nedá se jim upřít snaha, ta se však často měnila v křeč a z toho pramenící technické chyby a ztráty míčů. Největším probléme družstva je v posledních utkáních nízká produktivita. Hráčky sice dosáhnou v průměru okolo 50 střeleckých pokusů v utkání a často i mnohem víc, ale v posledních pěti utkáních s výjimkou zápasu v Michalovcích nastřílí jen okolo dvaceti branek (20, 19, 20, 21) a s tím se vyhrávat nedá.