English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Panenky udělaly první krok k premiérové výhře ve WHIL

Panenky udělaly první krok k premiérové výhře ve WHIL 12.03.2012 15:19:31 - autor: , přečteno 1649x


Ani tři kola před koncem ještě není nic definitivně rozhodnuto, v čele tabulky poodskočilo Veselí, které splnilo první ze svých nezbytných kroků k celkovému vítězství v interlize a bez problémů porazilo v domácím prostředí Zlín. Jejich největší konkurent Michalovce měl volno, takže o vítězi se rozhodně s největší pravděpodobností v předposledním kole ve Veselí. Ze špičky si polepšila i Šaľa, která vyhrála na Hané a přiblížila se cíli, kterým je zisk medaile. Před Porubou, která si dělá také zálusk na zisk medaile už má tříbodový náskok, ten jí ale nemusí stačit, protože už bude hrát jen dvakrát (v Mostě a doma s Veselím), kdežto Poruba má před sebou ještě tři pokusy, doma Veselí a poslední Nitru a venku předposlední Jindř. Hradec.

Ani souboj o dvě volná postupová místa do play-off ještě není úplně rozhodnut. Jihočešky vyhrály se Slavií a mají už 99 % jistou postupu, protože i kdyby všechna zbývající utkání prohrály a naopak Hanačky získaly čtyři body, mají sice stejné vzájemné zápasy, ale mnohem lepší celkový poměr branek. Také Zlín i přes porážku ve Veselí má nakročeno do play-off, ze zbývajících tří utkání doma s J. Hradcem a Pískem a v Nitře, jim stačí získat 3 body. Hanačky v klíčovém utkání o zachování naděje podlehly doma Šaľe, když v závěru utkání nestačily na nabuzeného soupeře, který trochu překvapivě prokázal větší touhu po vítězství, než o všechno hrajícíc domácí.....

24. kolo interligy se hraje už ve středu, protože obě reprezentace čekají příští týden důležitá utkání kvalifikace o postup na ME, českou dvojutkání se Slovinskem a slovenskou pak dvojutkání s Itálií. Největším tahákem bude bez diskuze zápas v Ostravě, kde se Sokolkám z Poruby postaví lídr soutěže Britterm Veselí. Také v ostatních zápasech se dá očekávat kvalitní házená, půjde však ve většině případů o zápasy favoritů, kteří by si měli se svými soupeři poradit. To se týká prakticky všech tří duelů hraných ve slovenských halách, kde nastoupí Michalovce proti Mostu, Partizánske s Nitrou a v Pezinku, kde bude hrát domácí ŠKP Senec s Pískem. Bezproblémové utkání lze očekávat i ve Zlíně, kam přijede Jindř. Hradec. Jedině zápas dvou odvěkých soupeřů Slavie Praha s DHK ZORA Olomouc, nabídne asi drama a vyrovnaný průběh po celé utkání. Všechna utkání mají začátek v rozmezí jediné hodiny, což je vzhledem k pracovnímu dni kdy se kolo hraje pochopitelné. Volný los si vybírá družstvo Duslo Šaľa.

DHC Slavia Praha - DHK ZORA Olomouc
Utkání dvou odvěkých soupeřů, jejichž družstva spolu soupeří nejen v interlize, ale i v ostatních nejvyšších soutěžích, bývají vždy jakousi formou derby. I když v tomto utkání si už oba soupeři mohou nechat o letošním play-off jen zdát, mimochodem Slavia bude chybět poprvé a Olomoučanky podruhé v historii, slibuje utkání i tentokrát boj na ostří nože. Slavistky se v minulých dvou kolech potýkaly s rozsáhlou marodkou, z jejich tábora však už zní odhodlání, že ve středu budou všechny hráčky fit a těší se na odvetu, ve které chtějí odčinit potupnou porážku, kterou na Hané utržily před vánocemi (42:29). Pokud nastoupí v plné síle budou určitě favority. Hanačky pojedou do Prahy s cílem přetrhnout nepříjemnou sérii pěti utkání bez vítězství a napravit si pošramocené sebevědomí. Není také vyloučen ani pro oba týmy nepříjemný scénář, že by se mohla obě družstva potkat anedlouho opět - v prvním kole play-out. Takže, i z tohoto pohledu je stále o co hrát.

Iuventa Michalovce - DHK Baník Most
Domácí budou mít po volném losu určitě větší chuť do hry než Mostečanky, které mají za sebou nejen zápasy v inerlize, ale i ve čtvrtfinále Challenge Cupu, kde po tříbrankové porážce ve Francii v letošním ročníku se vztyčeno hlavou skončily. Bude to ale už jejich třetí středeční utkání v řadě a tedy už třetí „anglický" týden, kdy hrají v rytmu středa - sobota - středa a navíc stovky ujetých kilometrů, které musely strávit v autobuse na trase do Francie a zpět a nyní přes celou Českou a Slovenskou republiku. Únava se samozřejmě hromadí, bude zajímavé sledovat, jak se s ní svěřenkyně Tomáše Kuťky vyrovnají. Domácí družstvo však nemá jinou volbu, než toto utkání vyhrát a připravit se po reprezentační přestávce na rozhodující bitvu ve Veselí doslova o všechno. Vysokými favoritkami tohoto utkání jsou hráčky domácí Iuventy i proto, že Severočešky hrají v interlize úplně odlišně doma a na hřištích soupeřů o čemž svědčí jen dvě domácí porážky a naopak pouze dvě výhry na hřištích soupeřů. Na podzim v Mostě se hrálo nerozhodně 25:25.

Sokol Poruba - HC Britterm Veselí n.Mor.                                                                                  První ze série tří zápasů Veselí se soupeři z první čtyřky uvidí Ostrava. Domácí Sokol Poruba je jediným týmem, který ještě na domácím hřišti neztratil ani bod, Panenky zase jsou nejúspěšnějším družstvem na cizích hřištích. Odolá ostravská tvrz i tentokrát ? Větší motivaci budou mít tentokrát asi domácí hráčky, které si zkomplikovaly boj o medaili porážkou v Mostě a proto budou potřebovat body získat zpět, protože případná ztráta by jim asi už přisoudila pro letošek jen „bramborovou" medaili. Naopak Veselanky mají zkalkulováno, že ke zlatu vede cesta přes výhru doma s Michalovcemi v příštím kole, takže případná ztráta z Ostravy by nebyla až tak bolestná. Důležité také bude jak vypadá zdravotní stav Bebe Tóthové po zranění v Mostě, naopak Panenkám narostlo sebevědomí po návratu Lenky Flekové na palubovky. Rozhodnout tedy mohou maličkosti, kterými je na příklad domácí prostředí. Utkání bez favorita, na podzim se na jihu Moravy z vysokého vítězství 34:24 radovaly domácí hráčky.

HC Zlín - Házená Jindř. Hradec
Jen těžko se dá předpokládat, že by domácí v tomto utkání zaváhaly a nepřipsaly si dva body proti soupeři, který na hřištích soupeřů odvádí odevzdané výkony a kouše jen před domácím publikem. Zlíňačky potřebují ke stoprocentní jistotě postupu, ještě tři body a dá se očekávat, že dva z nich získají hned v prvním pokusu. Vysokým favoritem je domácí družstvo, které vyhrálo i na podzim u Vajgaru i když jen těsně 29:31.

HK Danlog Partizánske - UDHK Nitra-Sereď
Ještě jednoznačnější průběh i výsledek než u předchozího utkání se dá očekávat v slovenském souboji, kde především výkonnost obou celků je dost rozdílná. Partizánky sice měly daleko lepší první část soutěže, kdy dokázaly posbírat 17 bodů a vyhřívaly se na 5. místě celkového pořadí, v novém roce jako když utne a se třemi získanými body jsou na tom jen o něco lépe než jejich soupeř. Přesto hráčský kádr domácích kolem Michnové, Kerteszové, Košíkové a spol. s podporou brankařského dua Školková - Súlovská si se svým soupeřem snadno poradí. Na podzim v Nitře vyhrálo Partizánske 30:25.

ŠKP Piccard Senec - Sokol Písek
Jihočešky pojedou ve středu do Pezinku s vírou, že potvrdí příslušnost k české absolutní špičce ziskem alespoň jednoho bodu který jim ještě zbývá doplnit do mozaiky potřebných bodů pro postup a mohou se hned z místních zdrojů dobrého moku oddávat oslavám postupu. Družstvo Jana Slavíka se veze na vítězné vlně a je určitě nejpříjemnějším překvapením probíhajícího ročníku interligy. Šest kol v řadě už neprohrál, dva body ztratil naposledy 28. ledna, když prohrál na Hané 33:30. Družstvo zrálo několik let jako víno na svazích kolem Pezinku, aby v letošní sezoně sklízelo plody své dlouholeté práce. Nenápadný soubor hráček, převážně z vlastních odchovankyň má k dispozici spojkovou řadu Luzumová, Borovská, Vyhnalová, doplněnou skvělou prací pivota Stellnerové, která je víc než srovnatelná s opěvovanými spojkovými řadami jiných špičkových týmů. Hostující družstvo je v utkání favoritem i když domácí Senec má za sebou několik zajímavých výsledků. Na podzim v Písku Jihočešky rozdrtily svého soupeře 44:19.