English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Remíza 29:29 na Slavii - čeká nás boj v play-out

Remíza 29:29 na Slavii - čeká nás boj v play-out 14.03.2012 18:59:29 - autor: dhkzora, přečteno 1767x

DHC Slavia Praha - DHK ZORA Olomouc 29:29 (14:14)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:2, 5:4, 6:6, 9:8, 9:10, 11:12, 12:13, 12:14, 14:14 - 15:14, 15:18, 19:18, 22:22, 23:24, 26:25, 27:27, 29:28, 29:29.

Rozhodčí: Halada, Pavlát 120 diváků 7 m hody: 4/2 - 4/4 vyloučení: 3/1.

Sestavy a branky:
Slavia: Peerová, Satrapová, Kudláčková - Raková 1, Knedlíková 6/2, Burdová, Mouleová, Černá 7, Königová, Jonášová 3, Jačková 3, Kutlvašrová 6, Pokorná 2, Jedličková 1, Rezlerová.

Trenér: Richard ŘEZÁČ

Olomouc: Raníková, Kozáková - Růžičková 9/4, Šteffanová, Uličná 3, Remešová 1, Kelarová 5, Dostálová 1, Severová, Kubáčková 1, Huráňová 3, Gebre Selassie 6, Fabíková.

Trenér: Libor MALÍNEK

Po dlouhé šňůře zápasů bez získaného bodu odjížděly Hanačky do Prahy s cílem konečně bodovat. Po této stránce svůj úkol splnily, po velké boji vezou domů zaslouženě bod, v průběhu druhého poločasu ale sahaly i po obou, i když nakonec byly rády za ten jediný. Pojďme ale postupně jak se utkání vyvíjelo. Pro hostující družstvo hodně nešťastně. Už ve 3. minutě po nezaviněném střetu s protihráčkou musela ze hry odstoupit největší opora Olomouckého celku Lucie Fabíková a zbytek utkání proseděla na lavičce v péči maséra. Došlo u ní po nárazu do hlavy k poruše vidění a s tím se hrát bohužel nedalo.

Hanačky tato situace trochu rozhodila, než se stačily zformovat, prohrávaly 5:2 a domácí děvčata získávala půdu pod nohama. Hostující družstvo však nesložilo zbraně, brzy snížilo na kontaktní gól a ve 14. minutě bylo srovnáno na 6:6. až do konce poločasu se obě družstva několikrát vystřídala ve vedení, žádné z družstev si však nevytvořilo ani dvoubrankový náskok, takže poločas nakonec skončil nerozhodným výsledkem 14:14.

Po změně stran nejprve domácí družstvo po nacvičeném signálu zakončilo přesnou trefou Kutlvašrové z prostoru křídla. Hanačky však zahájily palbu ze všech pozic, ujaly se vedení a po dvojnásobném vyloučení domácích hráček si vytvořily nadějný tříbrankový náskok 15:18. Za další čtyři minuty už ale domácí znovu vedly, protože hostující hráčky v tu dobu neproměnily čtyři vyložené brankové příležitosti z prostoru pivota a z náskoku na středu brankoviště a místo navýšení svého náskoku dovolily soupeři ztrátu smazat a vrátit se do zápasu. Od stavu 19:18 ve 12. minutě se opakoval do puntíku scénář z prvního poločasu, obě družstva se vcelku pravidelně střídala ve vedení, které ale ani jednou nebylo vyšší než o jedinou branku.

Hanačky vedly naposledy ve 20. minutě, kdy z rychlého útoku Kelarová strhla vedení na stranu hostujícího celku a ten vedl 23:24. Od této chvíle vždy domácí družstvo vedlo o branku a hosté z dalšího útoku vyrovnávali, brankařky na obou stranách v tu dobu neměly vůbec šanci zasáhnout. Nejpilnějšími střelkyněmi v závěru utkání byly na straně domácích zejména Kutlvašrová a Knedlíková, v hostujícím celku se třikrát po sobě Anička Gebre Selassie protáhla domácí obranou a nezadržitelně skórovala. To se jí také podařilo asi 40 sec. před koncem a domácí ani po Time-outu už nedokázaly odpovědět. Utkání tak po zásluze skončilo dělbou bodů.

Domácí družstvo do utkání nastoupilo po zdravotních peripetiích z předchozích utkání s tím nejlepším co mají k dispozici. Ze začátku se postavila do branky mladá Kudláčková a nevedla si rozhodně špatně. Také v poli seděly ze začátku na lavičce jak zkušená Klára Černá, tak i mladičká Eliška Jačková, po několika minutách se však zapojily do hry a obě spolu s Hanou Kutlvašrovou patřily k nejlepším domácím hráčkám. Hodně aktivní také byla v celém zápase na pravém křídle Jana Knedlíková. V průběhu utkání se v brance objevila také Satrapová a i ta se blýskla několika dobrými zásahy.

V družstvu hostí je potřeba hlavně vyzvednout velké nasazení a bojovnost celého družstva družstva, které jsme postrádali zejména v sobotním utkání doma se Šaľou.
Celé utkání skvěle odehrála Anička Gebre Selassie, které výborně sekundovala Martina Kelarová a důležité branky vždy v pravý čas přidala Katka Růžičková. Ta také neomylně proměnila všechny čtyři 7 m hody, na druhé straně domácí proměnily jen polovinu ze svých čtyř pokusů, první zneškodnila Kutlvašrové spolehlivě chytající Bára Raníková a druhá z ruky Jonášové skončila na tyči. Bára si na své konto připsala jako obvykle velké množství úspěšných zákroků, v zápase jsme jich napočítali 18. Z křídel odvedly dobrou práci tentokrát hlavně v obraně Remešová se Štefanovou, z pravých křídel se prosadila tentokrát více Huráňová. Dvojice pivotů tvořila hlavně střed obranné hráze družstva, Martina Uličná se tentokrát dostala až nečekaně často do zakončení, škoda jejích tří neproměněných pokusů na začátku druhé půle jak o nich byla řeč na začátku komentáře. Získaný bod je cenný, škoda jen zranění Lucky Fabíkové, její kreativita a přehled by určitě výkonu družstva hodně prospěl a kdo ví jak by výsledek nakonec dopadl.