English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Pozvánka na neinterligovou házenou

Pozvánka na neinterligovou házenou 15.03.2012 08:25:08 - autor: , přečteno 1716x

I když se první jarní den neodvratně blíží, počasí o víkendu ještě asi nebude lákat na jarní výlety a proto nabízíme pro sportovní příznivce program, jak strávit nedělní odpoledne. V hale DHK ZORA Olomouc se v neděli 18. března sice nebude hrát interligová házená, ta se na čtyři týdny odmlčí, k vidění však budou tři utkání dalších družstev klubu v bojích o prvoligové body. Na Hanou přijedou dvě družstva ze západočeské metropole Plzně a tím třetím budou mladé házenkářky z města házené zaslíbeného - Karviné.

Ve 12:30 hod. nastoupí první dvojice v utkání starších dorostenek, kde soupeřem domácího družstva DHK ZORA Olomouc bude celek DHC SVŠ Plzeň. Olomoucké dorostenky měly v minulých dvou kolech volno, proto také mají odehrán menší počet zápasů než většina jejich soupeřek, ale stále si drží s odstupem druhou příčku za letos suverénním celkem HC Zlín. Jejich soupeřky získaly dosud v soutěži 8 bodů, což je přesně polovina konta domácího družstva. Jarní vstup do odvetné části soutěží mělo lepší Olomoucké družstvo, když dokázalo vyhrát oba své úvodní zápasy v Písku a doma se Slavií, naopak Plzeň vstoupila do jarních bojů s černou sérií čtyř porážek. I proto jsou v tomto klání domácí dorostenky favoritkami. V hostujícím družstvu budeme zvědavi zejména na výkon hráčky s číslem 19, kterou je Lucie Havelková, dorostenecká reprezentantka ČR, figurující na 3. místě v pořadí střelkyň celé soutěže. Z dalších klíčových hráček jmenujme ještě alespoň Zachovou a dvojčata Markétu a Lucii Smolákovy. Domácí děvčata by měla nastoupit v plné zbroji se všemi svými oporami Salašovou, Hofírkovou, Petrou Smékalovou a dalšími, nastoupit by měla i nejlepší střelkyně soutěže mladších dorostenek Hana Kratochvílová. Na podzim v Plzni vyhrály Hanačky 18:26.

Druhé utkání začíná ve 14:30 hod. a nastoupí v něm v utkání 1. ligy žen v roli vysokého favorita domácí rezerva DHK ZORA Olomouc „B", také proti družstvu z města piva - DHC SVŠ Plzeň. Ani plzeňské ženy ještě na jaře nebodovaly a jsou se třemi body na posledním místě tabulky. Také v tomto družstvu najdeme juniorskou reprezentantku Janu Roubalovou, nejlepší střelkyní družstva pak je Dominika Galušková. Domácí družstvo si vede zatím na jaře slušně, po remíze v Otrokovicích a nejtěsnější porážce doma od lídra soutěže Slavie Praha, přivezla oba body jak z Pardubic, tak i minulý týden z Prahy z utkání proti Kobylisím, i když nemohla nastoupit zdaleka ve své nejsilnější sestavě. To by mohlo být v nedělním utkání úplně jinak, protože vzhledem k tomu, že se interliga nehraje, bude mít trenér Zubek možnost družstvo posílit o více hráček z interligového kádru, hrát by určitě měly Pašková, Kubáčková, Ždánská a některé další. Nastoupit by měly i zkušené opory Hejtmánková, Stuchlová a další. Na podzim v Plzni vyhrály Olomoučanky vysoko 17:36 a jsou vysokými favoritkami i v domácím prostředí.

Do třetího utkání házenkářského odpoledne nastoupí od 16:30 hod. v 1. lize mladších dorostenek domácí družstvo DHK ZORA Olomouc, proti Sokolu Karviná. Ani v tomto utkání se nedá očekávat nic jiného, ne beproblémová výhra favorizovaného domácího celku, který vede svou soutěž bez ztráty bodu, jejich soupeř má v této chvíli o 20 bodů méně a okupuje 8. příčku celkového pořadí. Děvčata Karviné na jaře vyhrála jediné ze tří odehraných zápasů a to proti poslednímu družstvu Kunovic.. Nejlepšími střelkyněmi družstva jsou Veronika Koniuchová , Andrea Bortlová a Simona Pechová. Domácí celek - úřadující mistr ČR a novopečený vítěz ankety o nejlepší kolektiv mládeže Olomouckého kraje za rok 2011, nastoupí se všemi svými oporami v čele s dorosteneckými reprezentantkami Annou Novákovou, Jarmilou Trumpešovou, Nikolou Jansovou, Terezkou Fryčákovou a dalším hráčkami kádru družstva. Trenér Krejčíř se v současnosti zaměřuje při přípravě zejména na zvládání obranných činností, přesto se diváci mohou těšit i na množství pěkných útočných akcí zakončovaných úspěšnými trefami. Na podzim v Karviné skončilo utkání vítězstvím Hanaček 7:37.