English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Slovenský uragán v moravském derby

Slovenský uragán v moravském derby 16.03.2012 12:25:15 - autor: , přečteno 1556x


Ještě dvě poslední kola zbývají do konce interligové soutěže házenkářek a na čele se sice trochu vyjasnilo, rozhodnuto však zdaleka není. Rozhodnuto už je prakticky o osudu českého play-off. Ke dvěma už dávno jasným účastníkům - Veselí a Porubě, si účast zajistila družstva Sokola Písek a HC Zlín, i když ten musí k úplné definitivě ještě alespoň jednou bodovat v Nitře, nebo v posledním kole doma s Pískem. Teorie totiž ještě stále žije pro Most, který by mohl ještě Zlín i bodově předstihnout, když porazí doma Šaľu a v posledním kole vyhraje v Olomouci. Definitivní však je to, že poprvé v desetileté historii nebudou mezi nejlepší českou čtveřicí hráčky Slavie Praha a teprve svou druhou neúčast si připisuje družstvo Zory Olomouc..

V boji o celkové vítězství ve WHIL už jsou před závěrečnými dvěma koly jen dva uchazeči - Veselí a Michalovce. A je snad řízením osudu, že v příštím kole si to oba adepti rozdají ve vzájemném souboji na jihu Moravy. Panenkám stačí dokonce získat v tomto prestižním duelu jediný bodík. Varianta celkového vítězství dokonce pro Panenky vede i přes porážku menší než devítibrankovým rozdílem, musely by však naplno bodovat v posledním kole v Šaľe. V případě rovnosti bodů jsou na tom nepoměrně lépe, protože dokázaly Iuventu jako jediné družstvo porazit na jejich hřišti a to výrazným desetibrankovým rozdílem. Na dramatickém závěru soutěže mají svůj podíl i Hanačky, protože zase jako jediné dokázaly porazit Panenky v jejich Pekle a ty dnes už mohly mít zlato v kapse a oslavy mohly propiuknout plnou silou.

Největším šlágrem minulého kola byl zápas v Ostravě, kde v hale, dosud doma neporažené Poruby hrálo Veselí a dokázalo si odtud domů odvést dva cenné body. Zajímavý mohl být tento duel zejména pro dvojici trenérů slovenské reprezentace v barvách Veselí - Peter Sabadka a jeho asistentku Lenku Černou. V utkání se totiž objevily v dresu Poruby dvě (Tóthová, Dubajová) a v družstvu Veselí dokonce 3 (Drotárová, Rajnohová, Súkenníková) slovenské reprezentantky nominované na kvalifikační zápasy příští týden proti Itálii. A všechny jako by se chtěly reprezentačním trenérům předvést, nastřílely dohromady 31 branek, což je více než polovina branek, které obě družstva v zápase nastřílela.

I v dalších utkáních bylo co k vidění. Vyrovnaný boj viděla hrstka diváků v Edenu, kde se každé družstvo dostalo do vedení o tři branky jen jednou v zápase, domácí hned v úvodu střetnutí, Hanačky zase v úvodu druhého poločasu, jinak se obě druřsžstva několikrát vystřídala ve vedení a většinou svítil na ukazateli nerozhodný výsledek, nebo některý ze soupeřů vedl o jedinou branku. Smůlu měly Hanačky, kterým se hned ve 3. minutě zápasu zranila Lucka Fabíková, která s náznakem otřesu mozku strávila zbytek utkání na střídačce. A aby toho nebylo. málo za pár minut odkulhala z hřiště další zkušená - Martina Kelarová, ta se však po ošetření a krátkém výpadku vrátila na hříště a utkání dohrála. Hanačky nakonec uhrály remízu a pozitivní na výsledku je hlavně fakt, že si samy dokázaly, že házenou hrát nezapomněly a že do rozhodujících zápasů v play-out mohou shlížet s optimismem.

Ostatní zápasy skončily podle očekávání vysokými výhrami favoritů, větší odpor se očekával od Mostu v Michalovcích, i když tam se asi už projevila hektická třítýdenní „anglická" série Severočešek s předlouhými přesuny mezi zápasy. Naopak těsnější výsledek než se snad čekalo se zrodil v Pezinku, kde Jihočešky ale zápas s domácím ŠKP Senec bezpečně kontrolovaly a potvrdily tak svůj postup do play-off. Ve Zlíně se střelecky dařilo mimo obvyklých opor také děvčatům „druhého sledu", které nepatří vždy do základní sestavy družstva a prokázaly, že má trenér Kořínek k dispozici široký a kvalitní hráčský kádr.

Interliga má nyní reprezentační přestávku, předposlední kolo bude na pořadu až 31. března a po další přestávce přes Velikonoční svátky bude sehráno poslední 26. kolo až 14. dubna, kdy také Hanačky budou hrát své poslední utkání dlouhodobé části soutěže, v domácím prostředí proti Baníku Most.