English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Rezerva Zory vyhrála, lehké to ale nebylo

Rezerva Zory vyhrála, lehké to ale nebylo 18.03.2012 21:20:52 - autor: vasek, přečteno 1777x

DHK ZORA Olomouc „B" - DHC SVŠ Plzeň 28:21 (12:11)

Průběh utkání: 0:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 7:5, 7:7, 10:*, 11:11, 12:11 - 13:12, 17:12, 20:16, 21:19, 26:19, 26:21, 28:21.

Rozhodčí: Bečička, Horák      95 diváků      7 m hody: 8/8 - 3/3      vyloučení: 1 - 5

Sestavy a branky:
Olomouc „B":
Rašková, Melichová - Hejtmánková 9/8, Kulíšková 2, Ždánská 3, Grolichová 2, Salašová 1, Pašková 3, Macharáčková, Samcová 4, Hofmanová, Koppová, Kumrová, Kubáčková 4.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Plzeň: Boháčková, Doláková - Randová, Irlbeková 3, Dlauhá 1, L.Smoláková, Galušková 3, Roubalová 2, Vomdráčková 1, Planetová 2, Mrázová, Rumlová 5/3, Kunclová 4.

Trenér: Robert MIČEK

Propastných 14 bodů a 6 míst v tabulce dělila obě družstva před začátkem zápasu. Hanačky nastupovaly v roli vysokého favorita, na hřišti to ale po většinu času v prvním poločase nebylo příliš znát. V prvních třiceti minutách zápasu se hrála úplně vyrovnaná partie, i když domácí družstvo nepustilo svého soupeře s výjimkou prvních minut do vedení a stále si udržovalo nejtěsnější vedení. První půlka také skončila nejtěsnějším vedením domácích 12:11.

Po změně stran domácí děvčata zapnula na vyšší obrátky a prvních sedm minut druhého poločasu vyhrála 5:1 a vytvořila si tak dobrý základ k celkovému vítězství. Západočešky se však nevzdaly, postupně ukrajovaly z náskoku soupeře, ve 20. minutě se dotáhly až na stav 21:19 a domácí se začaly strachovat o výsledek. Stačily však další čtyři minuty a Hanačky definitivně zlomily odpor soupeře a šňůrou pěti branek se od soupeře odpoutaly na sedmibrankový rozdíl a bylo rozhodnuto.

Domácí družstvo se tedy v utkání zapotilo víc než před utkáním očekávalo, Plzeňačky se představily jako houževnatý tým, který měl ve svém středu několik kvalitních hráček. Spolehlivě zachytala Boháčková, i když proti „šibenicím" zejména v podání Adély Samcové, nebo několika podstřelům z ruky Kubáčkové, byla i ona bez šancí. Domácí obraně dělala největší potíže rtuťovitá rozehrávačka Irlbeková, střelecky se prosazovaly i další spojky Kunclová, nebo Galušková. Velmi dobře si vedla i dobře stavěná dorostenka Jana Roubalová, která se prosazovala jak střelami ze středních vzdálenosti, tak i při hře v pivotě. V obraně hostující hráčky často zastavovaly domácí děvčata jen za cenu nedovolených zákroků a pykaly za ně brankami z nařízených 7 m hodů.

Z domácího družstva se ze začátku příliš nedařilo v brance Lucii Raškové, kterou vystřídala Klára Melichová, předvedla několik kvalitních zákroků a své družstvo podržela. Střelecky se prosadily spojky z širšího kádru interligového celku, Kubáčková, Pašková a také Samcová, obě střední spojky Hejtmánková a Salašová se svého úkolu zhostily bez problémů, Veronika Hejtmánková navíc proměnila všech osm sedmiček, které byly proti družstvu Plzně nařízeny. Dařilo se i křídlům Ždánské a Grolichové, Andy Kulíšková v pivotě se prosadila až po přestávce. U domácího družstva byl útok lepší než obranná činnost, i když i v útočných činnostech bylo dost rezerv, zejména v úspěšnosti střeleckých pokusů. Vítězství domácích byl naprosto zasloužené.