English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > V sobotu se v Olomouci hraje 5. kolo Žákovské ligy

V sobotu se v Olomouci hraje 5. kolo Žákovské ligy 22.03.2012 15:50:38 - autor: , přečteno 1860x

V sobotu se v Olomouci hraje 5. kolo Žákovské ligy

Páté kolo Žákovské ligy dívek se hraje o víkendu na dvou místech v Praze (pořadatel Sokol Kobylisy) a v Olomouci v hale DHK ZORA Olomouc. Turnaj v Olomouci se hraje v sobotu 24. a v Praze pak v neděli 25. března 2012.. Páté kolo je vlastně takovým čtvrtfinále, osm postupujících čeká ještě za 3 týdny 6. kolo - semifinálové , které rozhodne o tom, kterých šest nejlepších týmů postoupí do finálového turnaje o mistra České republiky starších žaček, které se bude hrát o víkendu 2. a 3. června 2012.

Z předchozích tří turnajů se vykrystalizovala sestava desítky nejlepších družstev starších žaček České republiky. Klíč k postupu spočívá vždy v tom, že do dalšího kola nepostoupí to družstvo, které skončí na posledním místě. Také z obou víkendových turnajů zůstane Černý Petr dvěma týmům děvčat, pro které letošní putování Žákovskou ligou skončí. Děvčata všech týmů věří, že to nebudou právě ony. Boje tedy lze očekávat urputné, určitě uvidíme i kvalitní házenou v podání našich nadějí a mezi nimi samozřejmě i řadu hvězdiček, se kterými se budeme v příštích letech potkávat i ve vyšších kategoriích a ty nejlepší pak v dorosteneckých a juniorských reprezentacích.

Koho tedy v Olomouci uvidíme a kdo bude patřit k favoritům ? Největším favoritem bude družstvo TJ Háje Praha, které v dosavadních třech turnajích dokázalo vždy obsadit první místo a v celé soutěži utrpělo jen dvě porážky a to od Sokola Kobylisy a Zlína „A", který už ale soutěž opustill. Mezi favority postupu je třeba počítat i domácí děvčata DHK ZORA Olomouc i když se jim příliš nepodařil poslední turnaj, v němž obsadily až 4. místo, v prvních dvou kolech však dokázalo oba turnaje vyhrát. Jedno prvenství, druhé a třetí místo mají na svém kontě děvčata pražské Slavie, které budou chtít jistě potvrdit příslušnost k absolutní špičce, do ŽL vstupovaly až jako třetí tým soutěže hlavního města.

Nejhorší uístění v předchozích turnajích zanamenlayo družstvo HC Plzeň, dvě druhá místa a jedno páté, je řadí mezi kandidáta, který by se měl nesoutěží rozloučit. Tyto prognozy však bývají velmi ošidné o čemž se mohla přesvědčit na příklad děvčata prvního týmu HC Zlín. Děvčata Zlína „B", která na rozdíl od svých klubových kolegyň dokázala postoupit už mezi nejlepší, si vedla na předchozích turnajích vždy tak, že jim to stačilo k postupu do dalšího kola. Dvě třetí a jedno druhé místo a na příklad skalp našich děvčat je pro družstvo, které vstupovalo do soutěže až jako čtvrtý tým Středomoravské oblasti jistě povzbudivým odrazovým můstkem pro úspěšný výsledek i v tomto kole.

Pokud budeme chtít upozornit na některá jména děvčat měřítkem je pouze počet vstřelených branek. Mezi nejlepší z těch, které by měly v sobotu v Olomouci startovat je zatím nejlepší střelkyně celé soutěže, autorka 70 branek, Petra Drozdová z celku HC Plzeň, zatím třetí je domácí Natálie Durčáková, která nastřílela 62 branek, k nejlepším patří i její kolegyně z družstva Gabriela Grygarová a Natálie Večeřová dvojice TJ Háje Tereza Bursíková a Andrea Gavláková,. Z družstva Slavie je zatím nejlepší střelkyní Kateřina Holečková a z družstva Zlína pak Veronika Fuksová.

Pro úplnost ještě která družstva hrají v Praze ve druhé skupině.. Jediným moravským účastníkem bude DHK Uh. Hradiště, dále pak DHC SVŠ Plzeň, Sokol Písek, Jiskra Havl. Brod a domácí Sokol II. Kobylisy.

Rozpis všech zápasů .v sobotu v Olomouci:

08:30 – 09:15 

DHK ZORA Olomouc

-

TJ Háje Praha

09:20 – 10:05

DHC Slavia Praha

-

HC Zlín „B“

10:10 – 10:55

HC Plzeň

-

DHK ZORA Olomouc

11:00 – 11:45

TJ Háje Praha

-

DHC Slavia Praha

11:50 – 12:35

HC Zlín „B“

-

HC Plzeň

12:40 – 13:25

DHK ZORA Olomouc

-

DHC Slavia Praha

13:30 – 14:15

TJ Háje Praha

-

HC Zlín „B“

14:20 – 15:05

DHC Slavia Praha

-

HC Plzeň

15:10 – 15:55

HC Zlín „B“

-

DHK ZORA Olomouc

16:00 – 16:45

HC Plzeň

-

TJ Háje Praha

Přijďte se podívat jak hrají mladé házenkářské  naděje a povzbudit mladé Hanačky v jejich boji se silnými soupeřkami.