English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Veselí si poprvé v histrorii pověsí na krk zlaté medaile z WHIL

Veselí si poprvé v histrorii pověsí na krk zlaté medaile z WHIL 31.03.2012 19:35:58 - autor: vasek, přečteno 1410x

Sobotní vyrovnané a dramatické utkání na Slovácku rozhodlo o tom, že Panenky se staly teprve druhým českým celkem (po prvenství Slavie Praha v předchozích dvou ročnících), který získal nejcennější kov za celkové vítězství v interlize. Prodloužily tak sérii tří výher českých družstev v řadě, které kralují posledním ročníkům WHIL. Jejich soupeřky, které jsou zatím posledními slovenskými vítězkami a trofej získaly už celkem čtyřikrát (2004, 05, 07 a 09) si tedy budou muset na další vítězství zase rok počkat. I stříbro jim bude samozřejmě slušet. O tom, kdo získá bronzové medaile budou spolurozhodovat také Veselanky, protože v posledním kole pojedou do Šaľy, která musí k zisku bronzu nutně vyhrát. Duslo pohrdlo možností zajistit si bronz v sobotním utkání v Mostě, když po vyrovnaném poločase (12:12), zvýšila za 11 minut druhého poločasu na 14:21, ale i tento luxusní náskok dokázala prohospodařit a nakonec si ze severu Čech odvezla porážku 28:22. Jiný výsledek v posledním kole, než výhra nad Veselím nahrává Porubě, která má v posledním kole nejslabšího soupeře v podobě Nitry. Navíc v případě shodného bodového zisku má lepší výsledky vzájemných utkání se Šaľou.

Předposlední kolo také rozhodlo o už dávno předpokládaném složení semifinálových dvojic pro české play-off. V prvních zápasech (28. a 29. dubna) nastoupí ve Veselí proti domácímu Brittermu děvčata HC Zlín a v Ostravě proti domácímu Sokolu Poruba nastoupí Sokol Písek. Naopak poslední tajenkou celé soutěže zůstává složení dvojic pro play-out. Baník Most mocně finišuje a před posledním kolem se propracoval na sedmé místo o bod před Hanačky a o jejich konečném pořadí a tím i složení dvojic pro play-out se rozhodně v sobotu 14. dubna 2012 od 18:00 hod. v Olomouci ve vzájemném zápase. Oba soupeři už mají jistotu v tom, že budou první zápasy začínat v domácím prostředí (21. a 22. 04.). V případě výhry domácích děvčat nad Mostem budou jejich soupeřkami hráčky Jindř. Hradce a pokud nevyhrají budou hostit v uvedeném termínu v prvních dvou utkáních Slavii Praha. Takže každý jistě pochopí, že stále je o co hrát.