English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Změna v organizaci u starších žaček DHK ZORA

Změna v organizaci u starších žaček DHK ZORA 02.04.2012 15:35:17 - autor: vasek, přečteno 2233x

Pro jarní část mistrovských soutěží v rámci Středomoravské oblasti byla v klubu provedena z organizačních důvodů změna, která se promítla do startu družstev v soutěži. Obě družstva klubu postoupila po podzimní části do jarního pokračování Středomoravské ligy, kde budou hrát tři nejlepší z obou podzimích skupin označených jako A a B. Jarní pokračování soutěže má označení Středomoravská liga starších žaček skupina I.

Organizační změna v klubu spočívá v tom, že družstvo složené z děvčat ročníku narození 1997 a které současně hraje také celostátní Žákovskou ligu ve které postoupilo už mezi osm nejlepších, bude v rámci oblasti hrát jako ZŠ Holečkova Olomouc (vedou je trenérky Iveta Hofmanová a Pavlína Pallyová), druhé družstvo o rok mladších děvčat bude hrát mistrovská utkání pod hlavičkou DHK ZORA Olomouc a jeho trenérem je Miloš Haloun.

Děvčata měla podle rozpisu hrát v 1. kole vzájemný zápas, z důvodu startu v Žákovské lize však bylo odloženo a dohrává se v pondělí 2. dubna 2012. (výsledek vložíme do tohoto článku po jeho sehrání).

Ve druhém kole hrálo družstvo ZŠ Holečkova ve Zlíně s HC Zlín „A" a po dramatickém průběhu nakonec přivezlo cenný bod ze hřiště favorita, i když se muselo obejít bez svých dvou opor, Natálek Durčákové a Večeřové. Střelecké otěže převzaly dvě další kanonýrky týmu Grygarová a Chlandová.

Druhý celek hrál v domácím prostředí s jedním z dalších favoritů DHK Uh. Hradiště, který už v Žákovské lize postoupil také mezi nejlepších osm družstev a podlehl poté, kdy se mu vůbec nedařilo v prvním poločase, vysoko 11:22. Také toto družstvo nemohlo nastoupit kompletní, chyběla jedna z jeho nejlepších střelkyň Diana Řezníčková.

DHK ZORA Olomouc - DHK Uh. Hradiště 11:22 ( 2:11)

Sestava a branky: Ošlejšková, Pašková - Vítková, Glogarová 1, Králová 2, Žáčková 3, Konůpková, Soukupová 2, Tkadlecová, Vaňková 1, Lindnerová 1, Studená 1.

Trenér: Miloš HALOUN

HC Zlín „A" - ZŠ Holečkova Olomouc 22:22 (14:12)

Sestava a branky: Pallyová, Zemanová - Chlandová 9/3, Dokoupilová, Mačugová 1, Kummerová 2, Klevetová, Grygarová 10, Šafranová, Hradilová.

Trenérka: Iveta HOFMANOVÁ

ZŠ Holečkova Olomouc - DHK ZORA Olomouc 23:19 (11:13)

Sestava a branky Holečkova:: Pallyová, Zemanová - Chlandová 8/4, Dokoupilová, Mačugová 2, Kummerová 3, Klevetová, Grygarová 8, Šafranová, Hradilová 2

Trenérka: Iveta HOFMANOVÁ

.Sestava a branky: Ošlejšková, Pašková - Vítková 3, Glogarová 3, Králová 1, Žáčková 9/1, Konůpková, Soukupová, Tkadlecová 1, Vaňková 1, Lindnerová, Konečná 1, Studená..

Trenér: Miloš HALOUN