English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V sobotu se hraje poslední kolo desátého ročníku interligy

V sobotu se hraje poslední kolo desátého ročníku interligy 11.04.2012 11:22:13 - autor: , přečteno 1490x

Poslední kolo dlouhodobé části letošního ročníku interligy má na programu šest utkání. O celkovém vítězi WHIL Brittermu Veselí n. Mor. i o stříbrných medailích jejich posledních soupeřů Iuventy Michalovce je rozhodnuto. Bojovat se bude na dálku o bronz, Šaľa musí pro zisk 3. místa doma porazit Veselí, protože ani remíza jim bronz nezajistí. Má jen jednobodový náskok před Porubou, která si určitě lehce poradí s Nitrou a pokud se na Šaľu bodově dotáhne pověsí si na krk bronzové medaile Sokolky, protože mají s Šaľou lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Druhou nedořešenou tajenkou je už ne tak mediálně zajímavý, ale pro zúčastněná družstva dost důležitý výsledek vzájemného zápasu Hanaček a Severočešek. V Olomouci se rozhodne o tom, zda za týden bude domácí Zora hrát první dvě utkání doma v play-out se Slavií, nebo s Jindř. Hradcem. Pokud nevyhraje, nastoupí proti Slavii, naopak Mostu stačí i remíza k tomu, aby zahajoval proti Jindř. Hradci.

V posledním kole se budou hrát tři zápasy na Slovensku a tři na Moravě. Pět utkání se bude hrát v halách, kde domácí družstva budou bojovat za dva týdny v play-off, jediným utkáním, v němž se střetnou dva celky, které letos do play-off nepostoupily bude právě zápas v Olomouci mezi Zorou a Baníkem Most. Všechna utkání se hrají v sobotu se začátkem v 18:00 hod., volný víkend budou mít hráčky Slavie Praha.

Největším tahákem bude utkání na jihu Slovenska, kde nastoupí domácí Duslo Šaľa proti Brittermu Veselí n. Mor. Oba celky patří k absolutní špičce WHIL, půjde o souboj prvního se třetím a v sázce jsou bronzové medaile pro domácí Šaľu. Moravanky mohou hrát uvolněně a v klidu, což může být jejich výhodou, nelze však předpokládat, že by něco vypustily, na druhé straně se však ani nedá vyloučit, že trenér Sabadka bude chtít šetřit některé své opory před očekávaným hektickým závěrem českého play-off, kde je čeká v semifinále nevyzpytatelný Zlín. Domácí družstvo si zkomplikovalo své postavení v posledních pěti zápasech, když třikrát prohrálo, i když hrálo čtyřikrát na hřištích soupeřů. Hodně mrzí zejména porážka v Mostě, kde v průběhu druhého poločasu Slovenky vedly už rozdílem sedmi branek a přece nechaly oba body domácím. Omluvou budiž to, že nastoupily bez své v současnosti nejlepší spojky Szarkové. Utkání nemá favorita, svou roli může sehrát očekávané domácí bouřlivé prostředí, zvlášť po incidentu v prosinci při utkání ve Veselí, kde musela dokonce zasahovat policejní posila z Brna. Ve Veselí vyhrály domácí 23:17.

V druhém zápase hraném na Slovensku přivítá na Zemplíně domácí Iuventa Michalovce - družstvo Jindř. Hradce. Zde se podobné drama jako v předchozím utkání nedá očekávat, domácí jsou vysokým favoritem a určitě to také potvrdí. Hráčské kádry obou soupeřů jsou natolik rozdílné, že se v utkání bude jednat pouze o konečný rozdíl ve skóre. Domácí trenér určitě dá prostor hráčkám ze své silné střídačky. Na podzim u Vajgaru vyhrály Slovenky bez problémů 18:27.

Posledním z trojice zápasů hraných v sobotu ve slovenských halách bude střetnutí Danlog Partizánske, proti ŠKP Piccard Senec. V souboji dvou účastníků slovenského play-off, budou favority domácí děvčata, i když jim elán z první poloviny soutěže v závěru trochu vyprchal. V podzimní části získalo družstvo 17 bodů a pohybovalo se na špici soutěže, v odvetách dokázaly Partizánky vyhrát jen dva zápasy s Nitrou a Jindř. Hradcem a s pěti body jsou až skoro na chvostu tabulky. Prapor družstva drží stále jen trojice střelkyň Michnová, Košíková a Blažeková a spolehlivá gólmanka Školková, to by však spolu s další kanonýrkou Kertészovou, která družstvo posílila pro druhou část, mělo stačit. Před play-off si však určitě budou chtít domácí děvčata spravit reputaci a ani lepšící se soupeřky, které však zatím výsledkově moc nepřesvědčují jim v tom patrně nezabrání. Na podzim v Pezinku vyhrálo Partizánske jen těsně 29:27.

Tak jako v předchozím utkání, také v zápase HC Zlín - Sokol Písek půjde o duel dvou účastníků play-off, tentokrát českých. Obě družstva budou za dva týdny nastupovat k prvním dvěma zápasům na hřištích svých soupeřů, Zlíňanky v nedalekém Veselí, Jihočešky pak pojedou do Ostravy k utkání proti Sokolu Poruba. Ve vzájemném zápase posledního kola už prakticky o nic nepůjde, ale Písku chyběl při jeho závěrečném finiši jen malý krůček k tomu, aby zamíchal pořadím na medailových pozicích WHIL, má sice jen o bod méně než čtvrtá Poruba, která ale jen těžko ztratí body doma s Nitrou a o dva body méně než třetí Šaľa. Porazí-li Jihočešky Zlín, mohly by se v případě prohry Šaľy doma s Veselím na ni bodově dotáhnout a v konečném účtování by se posunuly před ni na čtvrté místo. I tak už je páté místo Písku historickým maximem ve WHIL (dosud 7. příčka z ročníku 2009/10). V závěru soutěže však bude citelně chybět jedna z opor Míša Borovská pro zranění kolena. Domácí děvčata si splnila svůj sen postupu do play-off a jistě se budou chtít pokusit vylepšit si bodové konto o další dva body i když do loňského maxima mají ještě i tak hodně daleko. Na podzim v Písku vyhrálo domácí družstvo Písku vysoko 39:29, tentokrát bude favoritem v domácím prostředí jejich soupeř.

V Ostravě proti sobě nastoupí soupeři s úplně opačnými ambicemi. Domácí Sokol Poruba ještě stále myslí na medaili, UDHK Nitra-Sereď už asi toužebně očekává závěr sezony, ve které je pouhý jeden získaný bod řadí hned za Bánovce, které v sezoně 2005/06 skončily soutěž úplně bez bodu. Na podzim v Nitře však ve vzájemném zápase došlo málem k velkému překvapení, když Poruba dokázala vyhrát až po velkém boji o jedinou branku 35:34. Podobný scénář si však nikdo vůbec nepřipouští a dá se očekávat, že tým nabitý hvězdami soupeře smete a „pomstí se" za podzimní trápení. Favoritem je domácí celek, který bude čekat na výsledek ze Šaľy, odkud by jim ještě mohla zacinkat medaile z WHIL. V semifinále play-off přivítají Sokolky za dva týdny své jmenovkyně z Písku.

Utkání dvou účastníků play-out se bude hrát na Hané, kde nastoupí domácí DHK ZORA Olomouc proti DHK Baník Most. Utkání rozhodne jednak o konečném pořadí ve WHIL, vítěz obsadí sedmé místo, Hanačky v případě porážky by se však mohly propadnout až na 9. místo v případě výhry Partizánského a to by byl hodně nepříjemný sešup do hlubin. Hlavním motivem pro oba soupeře ale bude umístit se před svým protivníkem, protože to rozhodne o tom, kdo nastoupí v první fázi play-out proti Jindř. Hradci a kdo se utká se Slavií Praha. Oba soupeři zatím vždy vyhráli ve vzájemných zápasech v domácím prostředí i když v Olomouci se bude hrát teprve podruhé. Oba soupeři neskrývají zklamání z toho, že brány play-off pro ně zůstaly uzavřeny. S tímto faktem se však už musejí smířit a tak oba budou usilovat alespoň o pátou příčku mezi českými družstvy. Není tajemstvím, že hlavně bossové severočeského týmu postavili před družstvo ještě druhý letošních cílů a tím je Evropský pohár, do kterého vede cesta jen přes pátou příčku. Navíc i z tábora Hanaček se objevují první náznaky toho, že by družstvo mohlo po dvouleté absenci znovu naskočit do Evropských pohárů. O to víc bude i play-out zajímavé. Favorita v utkání je jen těžko stanovit, je známo, že Severočešky většinu ze svých 25 bodů získaly v domácí tvrzi (19) a venku vyhrály jen na podzim v Praze se Slavií a v odvetách v Nitře, na druhé straně Hanačky zase letos doma už čtyřikrát prohrály a to se jim také často nestávalo. Rozhodne momentální forma a pohoda a věřme že ta bude na straně domácího družstva.