English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > V Olomouci na kvalitní ženskou házenou i v neděli

V Olomouci na kvalitní ženskou házenou i v neděli 12.04.2012 22:38:55 - autor: , přečteno 1870x


Olomoucké házenkářky odehrají utkání posledního kola dlouhodobé části interligy v sobotu večer, kdy budou od 18:00 hod. hostit svého souseda v tabulce Baník Most a utkají se s nimi o celkově sedmé místo v letošním ročníku interligy. Na házenou Vás zveme i v neděli odpoledne, kdy budete moci sledovat tři mistrovská utkání dalších ligových celků DHK ZORA Olomouc.¨


Nejprve od 12:30 hod. přivítáme v zápase 1. ligy starších dorostenek družstvo Tatran Bohunice - Bánov. Hostující družstvo je složeno z hráček dvou klubů, základ tvoří hráčky brněnského klubu Tatranu Bohunice a v sestavě najdeme i několik děvčat z Bánova, které své vlastní družstvo v této kategorii nemají, takže využili nabídky brněnských a spojily své síly v jednom družstvu. Zatím se jim však příliš nedařilo, po 17 odehraných kolech jsou na posledním desátém místě se 4 body, přesto však dokázaly, hlavně však v podzimní části soutěže několikrát hodně překvapit. Vyprávět by mohla na příklad Slavia, kterou Bohunice porazily v Edenu 25:24, jen o jedinou branku prohrály na příklad s favorizovanými celky Poruby, ale také naše děvčata v Brně dokázala vyhrát jen o jediný gol 22:23. Máme se tedy na co těšit. Nejlepšími střelkyněmi družstva jsou Barbora Kristová a Iva Závišková, v družstvu hraje také Veronika Stará, která už dokonce odehrála řadu zápasu v interlize v družstvu Jindř. Hradce. Olomoučanky by měly nastoupit v plné zbroji v čele se svými kanonýrkami Ivanou Salašovou, Katkou Hofírkovou a Petrou Smékalovou.

Od 14.30 hod. pak nastoupí v utkání 1. ligy žen proti našemu „B" týmu horký kandidát na postup do baráže o interligu, celek DHK Loko Liberec. Liberecké družstvo v minulém kole dokázalo porazit v domácím prostředí lídra soutěže pražskou Slavii „B" a připravilo mu tak první porážku v soutěži. Před dalším kandidátem postupu Jiskrou Otrokovice už mají Severočešky pětibodový náskok a dalšími v pětici nejlepších jsou béčka interligových celků Slavie, Poruby a Olomouce, které postoupit nemohou. V libereckém týmu najdeme několik hráček s interligovými zkušenostmi, na příklad Eva Kastnerová hrála několik sezon v pražské Slavii, tam i v současnosti hostuje Edita Vaňková spolu s Veronikou Rezlerovou. Michaela Salačová, manželka trenéra celku Jana Salače, který předchozí dvě sezony působil u interligového Písku, odehrála loňskou sezonu také v dresu Písku atd. Nejlepšími střelkyněmi týmu jsou Vaňková, Kropíková a Rezlerová. V domácím celku nastoupí také několik hráček inerligového kádru Tereza Kubáčková, Barbora Pašková, Ivana Salašová a možná i další a proti svým bývalým spoluhráčkám chce každopádně nastoupit Jana Šteffanová, která patřila k největším oporám týmu v minulých sezonách. Samozřejmě uvidíme i další opory týmu v čele s nejlepší střelkyní družstva Veronikou Hejtmánkovou. Favoritem bude hostující celek, domácí družstvo však věří, že bude favoritovi nejméně vyrovnaným soupeřem¨.

 
Od 16:30 hod. pak nastoupí v 1. lize mladších dorostenek domácí lídr soutěže proti mladším dorostenkám Tatranu Bohunice. Také mladší dorostenky Bohunic jsou v tabulce mezi posledními týmy, zatím nasbíraly 6 bodů a neměly by být pro domácí vážnějším protivníkem. Dobře však víme jak dovede trenérka družstva Irena Kupková a vedoucí družstva svérázná duše bohunického klubu Josef Trumpeš své hráčky nabudit. Můžeme očekávat bojovou atmosféru plnou emocí, ale i to k házené patří. V družstvu hostí nastoupí jistě řada děvčat, které budou mít za sebou utkání staršího dorostu a ty by měly dodat potřebnou kvalitu. Domácí družstvo nastoupí se všemi svými oporami, hráčky jsou zdravotně v pořádku, takže nic nebrání tomu, abychom viděli v akci všechno nejlepší, co má trenér Krejčíř k dispozici, v čele s Annou Novákovou, odchovankyní bohunické házené Jarmilou Trumpešovou, Nikolou Jansovou, Terezou Fryčákovou, Míšou Palátovou a dalšími hráčkami úřadujícího mistra.


Každopádně stojí za to věnovat nedělní odpolední čas sledování házené v podání olomouckých talentů. Na všechna utkán je samozřejmě tak jako obvykle vstup volný.