English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky připravily sobě i příznivcům velké zklamání

Hanačky připravily sobě i příznivcům velké zklamání  Obsahuje videogalerii 15.04.2012 16:02:20 - autor: , přečteno 1703x

DHK ZORA Olomouc - DHK Baník Most 24:29 (16:18)

Průběh utkání: 0:1, 2:2, 2:5., 6:10., 7:12, 9:12, 12.16, 15:16, 15:18, 16:18 - 17:18, 18:21, 20:21, 20:24, 22:25, 22:28, 23:29, 24:29.


Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák       180 diváků       7 m hody: 4/3 - 3/2                vyloučení: 2 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Kozáková - Růžičková 9/2, Šteffanová, Uličná 1, Remešová 2, Kelarová 1, Pašková, Dostálová 5, Severová, Kubáčková 1/1, Spíchalová 1, Huráňová, Ždánská, Gebre Selassie 4.
Trenér: Libor MALÍNEK
Most: Müllnerová - Crhová 6, Dvořáková, Tomášková 2, Mrkvičková, Beňušková 6, M. Vysloužilová 1, K. Vysloužilová, Martínková 9, Weisenbilderová 3/2, Kylarová 2,
Trenér: Tomáš KUŤKA

Olomoucké házenkářky nezvládly poslední domácí utkání základní části interligy a skončily v celkovém hodnocení až na 9. příčce WHIL, když nejenže nezískaly páté. místo v pořadí českých týmů, ale v posledním kole je bodově předstihlo i slovenské Partizánske. Vyrovnaly tak své historicky nejhorší umístění v soutěži ze sezony 2004/05. Domácímu družstvu se v zápase nedařilo vůbec nic, naopak hostující děvčata předvedla lekci z házenkářské moderny, převážná většina zakončení jejich útočných akcí byla tvrdou střelou z rukou jejich vynikajících spojek Martínkové, Crhové a Beňuškové, které samy nastřílely 21 branek svého družstva a střelecká produktivita celého družstva byla v porovnání s účinností domácích hráček naprosto nesrovnatelná (Most cca 62 %, Olomouc 42 %)

Hostující družstvo mělo otěže zápasu ve svých rukou po celý zápas. Od prvních minut si budovalo svůj náskok a v utkání ani jednou neprohrávalo. Jen v prvních pěti minutách dokázaly domácí střelkyně odpovídat na branky ve své síti přesnými zásahy, poté během necelých dvou minut domácí třikrát inkasovaly, ve 13. minutě už Most vedl 6:10 a v polovině prvního poločasu byl rozdíl pětibrankový. Do střelecké listiny se v krátkém sledu dvakrát po sobě zapsala domácí Dostálová, náskok si ale Severočešky stále udržovaly. Za stavu 12:16 neproměnila Dvořáková sedmičku, kterou jí zlikvidovala Kozáková, která krátce předtím vystřídala v brance Raníkovou. Následovaly tři branky Růžičkové, první dvě ze sedmimetrových hodů a domácím přece jen svitla jiskřička naděje, když snížily na 15:16. Po vyloučení Uličné v závěru poločasu zvýšilo ještě hostující družstvo na 15:18, Růžičková se těsně před závěrečnou sirénou končící první poločas přesně trefila, takže stanovila poločasový výsledek 16:18.

V první polovině druhého poločasu obě družstva hodně polevila, domácím v tu dobu rozhodčí odpískali 6 technických chyb a zakončily své útočné snažení jen devíti střeleckými pokusy, hosté měli jen o tři pokusy víc, obě družstva svorně vstřelila jen po čtyřech brankách a stav byl 20:22.. V další pětiminutovce navýšila hostující děvčata svůj náskok na čtyřbrankový rozdíl. Poslední část zápasu se odehrávala pod taktovkou taktické hry hostí, kteří příliš nespěchali se střelbou, dlouhou rozehrávkou šetřily čas a hlavně zásluhou neomylné Martínkové a Beňuškové své vedení navýšily až na šestibrankový rozdíl a zápas po zásluze dovedly do vítězného konce.

Celý druhý poločas byl ze strany domácích dost smolný. Nejen, že se soupeři rozchytala brankařka Müllnerová (první poločas 5 zákroků, druhý 8), ale, šestkrát také zazvonila tyčka její branky. To bylo také hlavním důvodem toho, že proti 16 vstřeleným brankám Hanaček v prvních třiceti minutách je osm přesných zásahů po změně stran neomluvitelným výsledkem. Pravdou je, že domácí družstvo odehrálo skoro celé utkání s pěticí hráček, která skoro vůbec nestřídala a v závěru utkání pak některým z nich chyběly síly pro větší důraz a přesnost svých akcí.

V domácím družstvu plné absolutorium snese Katka Růžičková, která jediná dokázala rasancí své střelby konkurovat soupeřovým bombarďákům, hodně aktivní a také úspěšná byla v prvním poločase Anička Gebre Selassie, druhý poločas však byl o poznání slabší. Svůj vysoký standard předvedla Dostálová, ale ani ona se nevyvarovala neproměnění vyložených střeleckých pokusů. V obraně obrovský kus práce odvedla Ria Remešová, která hodně znepříjemňovala hru Martínkové a Beňuškové, na které hrála střídavě osobku. Svou rychlostí a pohybem překvapivě stačila na Martínkovou, která je o pěkných pár decimetrů vyšší než subtilní Ria, navíc zakončila úspěšně i dva rychlé útoky. Obrana domácího celku tentokrát nebyla tak neprostupná jak by bylo třeba, děvčata neplnila to, co jim naordinovali trenéři a co si řekla v přípravě na hostující kanonýrky. Ve své kůži nebyla tentokrát ani Bára Raníková, většinu ze svých 11 úspěšných zákroků si připsala až po změně stran, první poločas ji její kolegyně z reprezentace často nachytaly na hruškách.

V hostujícím celku zářila, jak již bylo řečeno zejména trojice excelentních střelkyň Martínková, Crhová a Beňušková, ta navíc tvořila hru a byla duší útočných akcí Severočešek. V obraně dominovaly především Dvořáková, Tomášková a Weisenbilderová, k nim se ale přidávaly i už jmenované střelkyně. Obávaná a rychlá křídla Kylarová a Martina Vysloužilová se tentokrát příliš neprosadila. Celkově je třeba konstatovat, že hostující celek vyhrál naprosto zaslouženě, převyšoval domácí ve všech činnostech a do puntíku plnil taktické záměry svého zkušeného trenéra.