English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > DHK ZORA Olomouc vstupuje do boje o bronz

DHK ZORA Olomouc vstupuje do boje o bronz 10.05.2007 11:51:46 - autor: , přečteno 2019x

Olomoucké házenkářky vstupují o tomto víkendu dvěma utkáními do obhajoby bronzových medailí v rámci české republiky. Poté, kdy splnily svůj předsezónní cíl - 6. místo v interlize a postup do českého play-off, se v semifinále pokusily přejít přes favorizovanou Slavii Praha do finále.To se jim však stejně jako v minulé sezoně nepodařilo. O postupu do boje o titul rozhodovaly stejně jjako vloni maličkosti a zejména trocha štěstí. Po porážce v Praze po prodloužení se od nich také v závěru utkání v Olomouci odvrátilo štěstí a prohrály o jedinou branku.

Ve finále se tedy i letos střetnou stejní soupeři, obhájce titulu Sport Slokov Veselí se utká se Slavii v souboji na tři vítězná utkání. Série začíná v sobotu a v neděli 12. a 13. května na jihu Moravy, o týden později se oba soupeři střetnou v Praze.

Boj o bronz si tedy zopakují Hanačky, letos budou mít nového soupeře, kterým je ambiciózní soupeř Casta Sokol Písek. Pro Jihočešky je účast v play-off premiérou mezi českou elitou, ale v semifinálové sérii proti obhájci titulu z Veselí si vůbec nepočínaly jako nezkušený nováček. Po svém vítězství v domácím utkání 26:24, kterým vyrovnaly stav série na zápasy na 1:1, odehrály před týdnem více než vyrovnanou partii ve Veselí a moc nechybělo, aby si zahrály finále proti Slavii. V průběhu zápasu totiž Písecká děvčata vedla až rozdílem čtyř branek a až v závěru se podařilo zkušenějším domácím se štěstím postoupit, když vyhrály 22:21.

Hanačky tedy v boji o bronz nečeká vůbec nic lehkého. Chtějí-li uspět, musejí sáhnout hluboko do svého arzenálu a svého soupeře udolat soustředěným výkonem. V mladém družstvu Písku je několik talentovaných házenkářek, v čele s druhou nejlepší střelkyní interligy Kateřinou Keclíkovou, která už má na svém kontě v letošní sezoně i s utkáními play-off úctyhodných 191 vstřelených branek. Další stogólovou střelkyní (113) je v současnosti asi největší talent české házené, před měsícem teprve 18 letá Iveta Luzumová. V juniorské reprezentaci ČR je také další házenkářka z Písku pivotka Alena Stellnerová. Zkušenými hráčkami družstva jsou Moravcová s Martenkovu a především brankařka Petra Mlčochová, která před týdnem přiváděla střelkyně Veselí k zoufalství.

Olomoučanky se na svého soupeře poctivě připravují, nic nechtějí ponechat náhodě, kádr je zdravotně v pořádku a před vrcholem sezony bojovně naladěn. Děvčata pilují jak obranné činnosti tak i útočné kombinace, které by měly na soupeře platit. Napomáhá jim v tom i pečlivé studování videozáznamů hry jejich soupeře.

První dvě utkání budou sehrána v sobotu 12. května od 18,00 hod. a v neděli 13. května 2007 od 10,30 hod. v hale DHK ZORA Olomouc na Andrově stadioně za řízení bratislavské dvojice rozhodčích Brunovský, Čanda. Třetí a případně čtvrté utkání je na programu za týden v sobotu 19. a v neděli 20. května v Písku.