English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Slavia vyhrála Olomouci a vede v play-out 1:0

Slavia vyhrála Olomouci a vede v play-out 1:0 21.04.2012 22:44:10 - autor: vasek, přečteno 1545x


DHK ZORA Olomouc - DHC Slavi Praha 23:29 ( 9:17)

Průběh utkání: 0:2, 2:4, 4:6, 5:10, 6:13, 8:14, 8:17, 9:17 - 10:17, 11:19, 12:21,15:23, 20:28, 20:29, 23:29.

Rozhodčí: Hájek, Macho        150 diváků      7 m hody:       3/3 - 6/5        vyloučení: 4 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc :
Raníková
, Kozáková: Růžičková 73, Šteffanová 1, Uličná 1, Remešová, Kelarová 5, Pašková, Dostálová, Severová 1, Kubáčková 1, Spíchalová 1, Huráňová 5, Ždánská, Gebre Selsssie 1. ¨

Trenér: Libor MALÍNEK

Slavia: Satrapová, Kudláčková, Peerová - Raková, Knedlíková 5/3, Pokorná 2, Mouleová 2, Černá 9, Köngová, Jonášová 4/2 Jačková 3, Kutlvašrová 3, Jedličková 1, Rezlerová.

 Trenér: Richard ŘEZÁČ

V prvním utkání play-out zopakovaly Olomoucké házenkářky svůj matný výkon, který předvedly před týdnem ve střetnutí proti Baníku Most. Hned od prvních minut tahaly v zápase proti Slavii za kratší konec, nedovedly čelit největším hrozbám soupeře v podání Černé a Kutlvašrové o kterých dobře věděly a celý týden na ně byly připravovány. A to ještě Pražanky v prvních minutách nastřelily dvakrát tyč domácí branky.

Prvních 10 minut ještě stačily na góly ve své síti odpovídat přesnými zásahy a držely se na jedno až dvoubrankovém rozdílu. Za dalších deset minut však soupeřky nasázely za záda Raníkové sedm branek a jedinou přesnou trefu domácích v té době zaznamenala Kelarová, takže Slavistky odskočily ve 22. minutě na 6:13 a do konce poločasu zvýšily své vedení na osmibrankový rozdíl. Ani druhý poločas neznamenal nijak velký obrat ve vývoj střetnutí. Hanačky se sice dokázaly dvěma brankami Kelarové a Huráňové prosadit a vstřelit první dvě branky, hostující celek si však svůj náskok pohlídal a trpělivě přidával gólové zásahy, převážně z rychlých útoků, nebo přesnými střelami ze středních vzdáleností. Ještě v 19. minutě byl stav utkání 16:23, do 26. minuty však Slavistky zvýšily až na rozdíl jedenácti branek (17:28) a vypadalo to na debakl domácího družstva. Slavia pak utkání dohrála s „lavičkou" a domácí za poslední čtyři minuty po divoké přestřelce nastřílely šest branek, převážně po brejcích a do nepostavené obrany. Konečný šestibrankový rozdíl je pro domácí nakonec milosrdný.

I když se utkání hrálo celkově slušně, čemuž však neodpovídá počet devíti sedmiček, z toho 6 proti domácímu družstvu, stínem utkání je zranění dvou mladých hráček. Hned na začátku druhého poločasu se vážně zranila domácí Anna Gebre Selassie s podezřením na utržené vazy v koleni, v závěru zase došlo při pádu ke zranění nártu hostující naděje Elišky Jačkové, která musela být odvezena na vyšetření do nemocnice.

Domácí družstvo v utkání propadlo, obrana nedokázala eliminovat Slavistické střelkyně, které se trefovaly z dálky, když celkem 9 branek do domácí sítě padlo po střelách spojek, neubránily hostující hráčky ani při jejich průnicích na brankoviště, nebo přihrávkách do pivota, velký počet branek (8) padlo po chybné rozehrávce, nebo nedůrazné střelbě z rychlého útoku a pět po chybách v obraně ze 7 m hodů, když jednu sedmičku Knedlíková nepoměnila. Sřelba spojek v číselném vyjádření byla 26/6 a to spolu se 16 technickými chybami byl asi hlavní důvod konečného výsledku zápasu. Bára Raníková zaznamenala v utkání 14 přesných zásahů, proti 19, které jsme napočítali Slavistickým brankařkám.

V domácím družstvu těžko někoho chválit, své si odehrála a odstříela snad jen Růžičková s Kelarovou, z křídel byla tentokrát nejaktivnější Huráňová, která jen ve druhém poločase natřílela 5 branek, ale bohužel také dvakrát ve vyložení šanci přešlápla brankoviště. Všichni tři pivoti se dostali k zakončení jen šestkát, každá z nich dala po jedné brance.

Z družstva hostí byla nejlepší Klára Černá, zajímavostí je, že mimo své první branky byla úspěšná vždy dvakrát bezprostředně po sobě, když vstřelila 8. a 9., 16. a 17., 19. a 20., 24. a 25. branku svého týmu. Líbily se i Kutlvašrová s Knedlíkovou