English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Na Hané je stav série Zora - Slavia v play-out 1:1

Na Hané je stav série Zora - Slavia v play-out 1:1 22.04.2012 19:08:19 - autor: vasek, přečteno 1732x


DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 23:22 (13: 9)

Průběh ukání: 2:0, 2:3, 5:5, 10:5, 10:6, 12:8, 13:9 - 14:9, 14:14, 16:14, 17:18, 20:18, 21:19, 21:20, 21:21, 23:21, 23:22.

Rozhodčí: Větrovský, Zych       170 diváků           7 m hody: 6/6 - 5/1              vyloučení: 4 - 3

Sestavy a branky: Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 11/6, Šteffanová, Uličná 1, Remešová, Kelarová 3, Pašková 2, Dostálová 4, Severová, Kubáčková 1, Salašová 1, Spíchalová, Huráňová, Ždánská.

Trenér: Libor MALÍNEK

Slavia: Satrapová, Peerová - Raková, Knedlíková 2, Burdová, Mouleová 3, Černá 1, Köngová 2, Jonášová 2, Kutlvašrová 6, Jedličková 5, Rezlerová 1.
.
Trenér: Richard ŘEZÁČ


V nedělním odpoledni jako by na plochu sportovní haly DHK ZORA Olomouc nastoupilo v domácích dresech jiné družstvo. Pohled na soupisku však odhalil, že došlo jen k minimu změn, v domácím celku nahradila jen zraněnou Annu Gebre Selassie její krajanka, také odchovankyně velkomeziříčské házenkářské líhně Ivana Salašová a v brance Báře Raníkové kryla záda tentokrát místo Kozákové, Lucie Rašková. Děvčata si před utkáním v klubovně místo obvyklého sledování videa a rozboru hry soupeře sedly společně s realizačním týmem ke stolu a rozříkaly si co bylo důvodem výbuchu v sobotním utkání a co je příčinou poklesu výkonu, nasazení a bojovnosti i v dalších předchozích zápasech. Jak je vidno z výkonu, hry a výsledku nedělního pokračování série, účinek se dostavil.


Domácí družstvo vstoupilo do druhého utkání s naprosto odlišnou koncentrací, bojovalo o každý míč, hráčky obětavě zastavovaly útoky soupeře a do hry daly také hodně ze svého házenkářského umění. Na první dvě branky v síti Satrapové sice Slavistky odpověděly třemi brakami, z toho dvě zaznamenala z pivota Mouleová. Hanačky výsledek otočily a ve 13. minutě vedly 5:4.To už měla ale Bára Raníková na svém kontě dvě zlikvidované sedmičky soupeře i když ta první bylatrochu i za pomoci tyče její branky. Po vyrovnání Slavie na 5:5 následovala šňůra pěti branek domácích, která znamenala ve 21. minutě vedení 10:5, když se čtyřikrát přesně trefila Růžičková a jednu branku přidala Pašková. Po time outu hostujícího trenéra se hra částečně vyrovnala a poločas končil čtyřbrankovým vedením domácích děvčat.


Druhý poločas však začal pro domácí hodně špatně. Bára Pašková ještě v začínající druhé minutě zvýšila na 14:9, pak ale přišla slabší chvilka domácího týmu a smršť branek v síti domácích, které nedokázaly hlavně pokrýt křídla Jedličkovou a Knedlíkovou, dvě branky přidala také přesnými střelami Kutlvašrová. V čase 4:22 bylo srovnáno na 14:14 a boj začal prakticky znovu. Dostálová s Paškovou ještě zařídily dvoubrankové vedení, během tří minut však Slavia otočila výsledek a v končící 12. minutě vedla v utkání podruhé a také ale naposledy a to 17:18. Dlouhých šest následujících minut nepadla ani na jedné straně branka, hlavně zásluhou obou brankařek, ale také postupující únavou většiny aktérek. Domácí družstvo vyslalo na plochu čerstvou sílu - Ivanu Salašovou, která ihned po vstupu na hřiště zařídila sedmičku, kterou Růžičková bezpečně proměnila a vzápětí Ivana přidala po průniku důležitou branku, kterou se domácí odpoutaly na dvoubrankový rozdíl.

Poslední desetiminutovka byla hodně dramatická. Slavia nejprve z pivota snížila na 20:19, svou jedinou branku potom zaznamenala Kubáčková po předchozích šesti neúspěšných pokusech a domácí opět vedly o dvě branky 21:19. Ve druhém poločase hodně produktivní Jedličková nejprve střelou z křídla vyrovnala a vzápětí jí kryla Bára Raníková bravurně sedmičku. Odpovědnost za výsledek pak na sebe vzala nejzkušenější z domácího družstva Martina Kelarová, která dvěma přesnými trefami domácí přiblížila výhře, protože rozhodující branka padla deset sekund před koncem. Střela Jonášové těsně před závěrečným klaksonem, která prostřelila vše co jí stálo v cestě včetně Báry v brance už na výhře domácích nemohla nic změnit.


Bylo to zasloužené vítězství domácích, které příkladně bojovaly jako kolektiv, po celé utkání vzorně pracovala také střídačka, děvčata se vzájemně povzbuzovala a výsledkem byl výkon odměněný potleskem ve stoje od přítomných diváků. Plné absolutorium zasluhuje za svůj výkon Barbora Raníková, která kryla řadu těžkých střel hostujících hráček a zlikvidovala i čtyři sedmičky. Další velkou osobností utkání byla Adriana Remešová, kzterá po celé utkání vzorně plnila úlohu osobního bránění Kláry Černé a zhostila se jí na jedničku. Navíc pohotově svou rychlostí vybojovala i tři ztracené míče. Velkou oporou byla jako obvykle Katka Růžičková, bezpečně proměnila všech šest sedmiček a k nim ještě přidala dalších pět branek střelami ze hry. Také všechny ostatní hráčky podaly nadprůměrné výkony a zasloužily se na cenném vítězství.


V celku hostí byla velkou postavou také reprezentační brankařka Lucie Satrapová, Klára Černá byla jak už bylo řečeno pečlivě osobně bráněna, její roli tak převzala Hana Kutlvašrová, která také byla pilířem obrany Slavie. Hodně se dařilo zejména po změně stran na pravém křídle Monice Jedličkové. Na rozdíl od sobotního utkání se méně prosazvala Jana Knedlíková na prabvém křídle.