English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V play-out zatím víceméně podle předpokladů

V play-out zatím víceméně podle předpokladů 24.04.2012 15:51:35 - autor: , přečteno 1265x


Ženská házená na té nejvyšší úrovni minulý víkend v Česku jakoby odpočívala před rozhodujícími boji. K vidění byly jen soutěže od 1. ligy níž a soutěže dorosteneckých kategorií. Jen ve dvou halách na Hané a v severních Čechách hrály mistrovské soutěže interligové házenkářky. Byly v nich totiž rozehrány série play-out, v nichž se rozhoduje o pořadí na 5. - 8. místě celkového pořadí nejlepších českých týmů pro letošní rok a také o tom, komu ze čtveřice zbude Černý Petr v podobě posledního místa, které by mělo znamenat sestup z interligy.


V Mostě vede po prvních dvou utkáních favorizovaný domácí celek Baníku Most nad svými soupeřkami z Jindř. Hradce 2:0 na zápasy, když v obou utkáních Černí andělé bez problémů zvítězili, v sobotu 29:15 a v neděli pak 27:11. Při současném rozložení sil v obou družstvech se dá při vší úctě k Jihočeškám předpokládat, že série skončí již v sobotu po třetím zápase hraném u Vajgaru. Snad jen v koutku duše mosteckých může dřímat obava o výsledek, protože na podzim dokázaly Jihočešky svého soupeře v domácím prostředí 26:22 porazit. Už na první pohled však je zřejmé, že Černí andělé 1. října minulého roku a v současné formě jsou dvě úplně rozdílná družstva. Zejména útočná trojka Martínková, Beňušková, Crhová hraje v obrovské pohodě, což ostatně prokázala i o víkendu, když obě krajní Martínková (15) a Crhová (9) se staraly o střelbu, Beňušková byla dispečerkou týmu. K nim se ještě přidala na křídle Kylarová, autorka 8 branek, trenér Kuťka se však mohl spolehnout i na další své svěřenkyně. Děvčata Jindř. Hradce v Mostě nepřekapila. Hrála svou typickou hru založenou na velmi kvalitní obraně postrádá však střelkyně takového kalibru jako soupeř. Ani avizovaná Ukrajinská posila Kkyriushina se příliš neprosadila, když nastřílela v obou zápasech jen dvě branky.


Duel v Olomouci kde se setkala družstva, pro které je účast v play-out nesplněním sezonních cílů, sliboval daleko vyrovnanější průběh. První utkání tomu však příliš nenasvědčovalo, když domácím děvčatům se zápas vůbec nepodařil, Klára Černá s Kutlvašrovou a Knedlíkovou si dělaly na hřišti doslova co chtěly, družstvo ale postrádalo i nasazení a bojovnost, což byl hodně markantní rozdíl proti Slavistkám. Navíc si poranila koleno tvůrkyně hry Anna Gebre Selassie, pro kterou celá série skončila po 34 minutách hry. Domácí hráčky si před druhým pokračováním rozříkaly svůj přístup v sobotním zápase a na hřišti byly k nepoznání. Střelecky se dařilo obvyklé opoře Růžičkové, všechny hráčky hrály s maximálním nasazením, se zápasem žila i lavička. Velký kus práce odvedla při osobním bránění Kláry Černé Ria Remešová, takže Klára se prosadila gólově jen jednou.


Série tak po prvních dvou zápasech v Olomouci je zatím nerozhodná 1:1. Je to hodně, nebo málo. Samozřejmě domácí prostředí velí v takových sériích vyhrávat, oba soupeři se však natolik znají a mají ve svém středu hráčky, pro které není problém hrát dobrou házenou i na hřišti soupeře. Výchozí pozice pro víkendové pokračování je z tohoto pohledu výhodnější pro Pražanky. Pokud však Hanačky zabojují tak jako v neděli v domácí hale, nemusely by být ani v Edenu bez šancí. Cílem bude samozřejmě vyhrát alespoň jednou a vynutit si rozhodující zápas ve středu v Olomouci. Samozřejmě milým překvapením by bylo rozhodnout sérii už na hřišti soupeře, to však bude chtít i domácí družstvo, takže každopádně se máme na co těšit.


O víkendu už zase budou v akci všechny interligové týmy, protože ve Veselí a v Ostravě začne české semifinále play-off a ve slovenských baštách Michalovcích a Šaľe začne play-off i pro slovenská družstva.