English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu začíná semifinále play-off a pokračuje play-out

O víkendu začíná semifinále play-off a pokračuje play-out 25.04.2012 15:06:32 - autor: , přečteno 1445x


Interliga házenkářek WHIL skončila před dvěma týdny, čtveřice českých družstev hrála hned po týdnu první zápasy play-out a tento víkend už naskočí do víru play-off i osmička nejúspěšnějších českých i slovenských týmů. Jediným družstvem, kterému už skončila mistrovská sezona je UDHK Nitra - Sereď, který by měl být podle všech regulí sestupujícím slovenským družstvem.

Na Slovensku tvoří semifinálové dvojice pro play-off celkově v interlize druhá Iuventa Michalovce a ŠKP Piccard Senec, ve druhé dvojici se střetnou bronzové Duslo Šaľa proti Danlogu Partizánske. První dvojice bude hrát na Zemplíně, kde v sobotu od 17:00 hod. a v neděli od 10:30 hod. se střetnou Michalovce se Sencem. Vysokým favoritem tohoto utkání bude domácí družstvo, jehož herní kvalita určitě převýší výborné jednotlivkyně v dresu Sence, mezi něž patří vpředevším brankařka Eva Vargová, mladá spojka Kodajová a zkušené Štetáková a Martanovičová. Jiný výsledek než vedení domících v sérii 2:0 by bylo obrovským překvapením.

Ve druhé dvojici se střetnou v Šaľe v sobotu od 18:00 hod. a v neděli v 10:30 hod., domácí Duslo Šaľa s Danlogem Partizánske. V tomto duelu se dá očekávat vyrovnanější boj, vždyť Partizánske je jedním ze dvou soupeřů Šaľy, který dokázal letos v Šaľe vyhrát. Přesto je favoritem této série Duslo, zejména v domácím prostředí se dá očekávat jeho plný zisk a také vedení po prvních dvou utkáních 2:0 na zápasy, i když výhry v jednotlivých zápasech by mohly být těsnější než v prvním zápase v Michalovcích. Jiný výsledek série po prvním dnu by byl překvapením, ale ani to nelze úplně vyloučit.

V českém semifinále play-off nastoupí vítěz WHIL a obhájce mistrovského titulu Britterm Veselí n. Mor. doma proti HC Zlín. Očekávané derby dvou geograficky blízkých sousedů by mohlo být hodně vyrovnané. Oba soupeři si zopakují semifinále z minulé sezony, kdy se ale začínalo dvěma zápasy ve Zlíně a po výhrách domácích ve Zlíně i ve Veselí rozhodovalo páté utkání a to Panenky ve Zlíně vyhrály vysoko 39:28. Důležitou roli mohou sehrát i zkušenosti z play-off a ty hovoří jednoznačně ve prospěch Brittermu. Obě utkání, jak v sobotu, tak i v neděli se hrají od 17:00 hod.

V druhé dvojici se v Ostravě utkají v sokolském derby po oba dny od 18:00 hod. domácí Sokol Poruba a Sokol Písek. Obě družstvo nastoupí do play-off oslabena, každé o jednu ze svých opor. Z domácí sestavy vypadla neočekávaně Dubajová, která rozvázala smlouvu a v družstvu Písku bude chybět Míša Borovská se zraněným kolenem. Favority jsou domácí děvčata, která v domácím prostředí v celé intrerlize prohrála pouze jediné utkání, v závěru soutěže s Veselím. V domácím prostředí by si mělo domácí družstvo výhry pohlídat, takže tipujeme výsledek po prvních dvou dnech 2:0 pro domácí. V odvetách na jihu Čech to však už budou mít těžší.


V play-out budou na pořadu odvetná utkání na hřištích družstev Jindř. Hradce a Slavie. Baník Most vede v sérii nad Jindř. Hradcem 2:0 a rád by duel ukončil už v sobotu třetím utkáním. Má k tomu všechny předpoklady, jediným varováním je však to, že v dlouhodobé části WHIL u Vajgaru prohrál. O to víc budou asi svěřenkyně Tomáše Kuťky opatrnější a budou chtít tento neúspěch vymazat, protože je jim stáe připomínán.

V Praze se střetnou za vyrovnaného stavu 1:1 družstva Slavie Praha a Zory Olomouc. Hanačky v prvním utkání doma propadly, včas si však uvědomily, že cesta dál vede přes maximání nasazení, bojovnost, vůli po vítězství, což všechno jsou vlastnosti, které jim v sobotu chyběly a kterými naopak druhý den překypovaly. V prvním utkání v Olomouci došlo k nepříjemnému zranění domácí Anny Gebre Selassie a hostující naděje Elišky Jačkové. Obě budou svým celkům v Praze chybět. Asi citelnější ztrátou to bude pro Hanačky, protože Anička se stala v průběhu sezony jedním ze základních stavebních kamenů hry Hanaček. Přesto se dá očekávat i v dalším pokračování úporný boj, obě družstva mají k vítězství v sérii stejně daleko. Mírná výhoda je nyní na straně Slavie, ale tak jak vyhrála obě družstva po jednom utkání před týdnem na Hané, stejně tak to může dopadnou i v Praze a o všem se může rozhodovat až ve středu v Olomouci. S takovým cílem totiž Hanačky do Prahy pojedou.