English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V neděli se bude hrát v Olomouci trojí házenkářské derby

V neděli se bude hrát v Olomouci trojí házenkářské derby 25.04.2012 15:25:05 - autor: , přečteno 1513x


Zápasy družstev DHK ZORA Olomouc a HC Zlín jsou vždy a ve všech kategoriích prestižními střetnutími družstev, která se spolu utkávají od miníků až po interligu žen a vždy mají silný náboj v podobě derby. Nebude tomu jistě jinak ani v neděli 29. dubna, kdy svede los proti sobě v rámci 20. kola všechna tři družstva obou klubů, která hrají v celostátních soutěžích ČSH. Interligová družstva budou ve stejnou dobu hrát svá utkání na hřištích soupeřů, HC Zlín ve Veselí druhé střetnutí play-off a DHK ZORA Olomouc v Praze 4. utkání play-out proti Slavii.

Zajímavé je postavení družstev obou klubů v aktuálních tabulkách. Olomoucká děvčata vévodí soutěži mladších dorostenek bez ztráty bodu, jejich kolegyně ze Zlína jsou druhé, když ztratily v soutěži jen tři body. Ve starších dorostenkách vede tabulku naopak družstvo Zlína, se ztrátou jediného bodu, olomoucké družstvo je druhé když má na svém kontě šestibodovou ztrátu. V 1. lize žen nepatří družstva obou klubů ke špičce, olomoucké béčko je zatím na 6. místě se ziskem 21 bodů, zlínská rezerva je osmá, když získala o sedm bodů méně. I z předchozího přehledu je zřejmé, že všechna utkání budou zajímavá, ve všech půjde o důležité body, ale hlavně o prestiž odvěkých soupeřů.

Prvním utkáním bude od 12:30 hod. zápas 1. ligy starších dorostenek, ve kterém bude v roli favorita hostující družstvo Zlína. Svěřenkyně trenérky Gerychové procházejí soutěží bez zaváhání, první bod ztratily před týdnem doma se Slavií. Družstvo je plné dorosteneckých reprezentantek ČR, kterých jsme v předchozích utkáních napočítali plnou devítku a dá se očekávat, že i tato jména se objeví v zápise utkání v Olomouci: Blažková, Dufková, Fabíková, Kamenářová, Kolomazníková, Nygrýnová, Slováková, Václavičová a Vlková. Aktuálně nejlepší střelkyní je Gabriela Nygrýnová, která je v tabulce střelkyň soutěže na 2. místě, dalšími kanonýrkami jsou pak Kamenářová, Fabíková a Dufková. Domácí trenér družstva Jan Bělka, bude spoléhat především na své spojky Hofírkovou, Petru Smékalovou, otázkou je zda nastoupí Ivana Salašová, nejlepší střelkyně družstva, která bude pravděpodobně v Praze s „A" týmem žen. V družstvu sice není žádná aktuální reprezentantka, přesto mají hráčky svou kvalitu, kterou dokáží zejména v těžkých zápasech zúročit. Na podzim ve Zlíně vyhrálo domácí družstva 24:20.

Druhým utkáním od 14:30 hod. bude 1. liga ženy. Podle postavení v tabulce soutěže by mělo být favoritem domácí družstvo. Je v tabulce o dvě místa před Zlínem a má na kontě o sedm bodů více. To samo však k úspěchu nestačí. U všech družstev, která plní úlohu rezervy interligového týmu je vždy otázka jsou-li k dispozici hráčky interligového kádru, které ve stejném termínu nehrají své mistrovské utkání. Tentokrát obě interligové celky hrají ve stejnou dobu svá utkání, takže s posilami se nedá příliš počítat. V našem družstvu v případě potřeby zaskakují některé starší dorostenky, což bude nejspíš i případ tohoto utkání. Trenér Zubek nebude mít možnost využít v utkání Paškovou, Kubáčkovou, nebo Ždánskou, které nejčastějí v „B" týmu zaskakují. Z důvodu zranění Gebre Selassie se navíc dá předpokládat že do Prahy pojede i Salašová, takže ani ta nebude moci proti Zlínu nastoupit. Podobný problém bude asi řešit i trenér Zlína Karel Fleischman, nebo Jiří Závodník, protože i zlínské pravidelné interligové posily, např. Zuzana Marčíková, Cedidlová, Hradilová, Martina Salčáková, nebo brankařka Dederlová, budou nejspíš na utkání play-off ve Veselí. Šanci tak dostanou v obou týmech hlavně kmenové hráčky a některé hráčky z dorostenek. Na podzim ve Zlíně vyhrály Hanačky 24:20.

Poslední v řadě bude od 16:30 hod. utkání 1. ligy mladších dorostenek. Obě družstva se pravidelně střetávají v boji o vítězství v moravské skupině 1. ligy a obě jen těžko mimo vzájemných zápasů nacházejí v soutěži přemožitele. V uplynulých dvou ročnících bylo úspěšnější družstvo vedené Lub. Krejčířem, které naposledy ztratilo v soutěži bod za remízu právě se Zlínem v sezóně 2009/10 a i letos zatím suverénně kraluje. V domácím družstvu patří mezi opory zejména dorostenecké reprezentantky Nováková, Jansová, Trumpešová a Tereza Fryčáková, jim sekundují i další jako Palátová a Brandýsová, prosazovat se začínají i další děvčata a to je jistě dobře. Mezi nejlepší střelkyně družstva Zlína patří tři „K" - Kolářová, Křičková a Kučerová, trenérem je Pavel Sedláček. Na podzim ve Zlíně vyhrála děvčata Olomouce 24:29 a vyrovnaný průběh se dá očekávat i v tomto utkání.