English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > V souboji rezerv interligových týmů vyhrály Hanačky

V souboji rezerv interligových týmů vyhrály Hanačky 30.04.2012 10:21:02 - autor: vasek, přečteno 1472x


DHK ZORA Olomouc „B" - HC Zlín „B" 32:20 (16:10)

Průběh utkání: 0:1, 1:3, 3:3, 3:5, 9:5, 12:6, 12:8, 13:8, 16:10 - 16:11, 25:11, 26:14, 29:14, 29:18, 32:18, 32:20.

Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka     70 diváků      7 m hody: 2/2 - 4/2          vyloučení: 5 - 2.

Sestavy a branky:
Olomouc: Kozáková, Vašíčková - Hejtmánková 7/1, Kulíšková 4, Kosová 3/1, Roubalová 3, Sadílková 1, Macharáčková, Samcová 5, Kumrová 1, Koppová, Studená 2, Žáková 2, P. Smékalová 4.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Zlín: Nejezchlebová - Popelková, Nudni 1, Fabíková, Vránová 2, Václavičová 2, Kamenářová 5/1, Drybčáková 1, Sedláčková 4/1, Novotná 3. Kuželová, Cedidlová 2.

Trenér: Jiří ZÁVODNÍK

Začátek utkání patřil hostujícímu týmu, který prvních osm minut udával ton vývoji zápasu. Domácí pak šňůrou šesti branek otočily skore ve svůj prospěch a do poločasu si vybudovaly šestibrankové vedení. Ihned po změně stran domácí družstvo opat udeřilo, prvních sedm minut druhého poločasu vyhrálo 9:1, zvýšilo své vedení na 25:11 a o výsledku tak bylo rozhodnuto.. V průběhu druhé půle se ještě podařilo hostím snížit čtyřbrankovou šňůrou na 29:18, domácí si však v poklidu dokráčely pro vysoké vítězství.

Hodnocení utkání připojil trenér Mir. Zubek:

Utkání tradičních rivalů ve všech věkových kategoriích Zory a Zlína dopadlo pro naše „béčko" velmi dobře.
Prakticky bez hráček I.družstva, které současně hrálo utkání play out v Praze tak měli trenéři k dispozici jen brankářku I. Kozákovou a A. Kulíškovou, hostující Z.Kosovou a S.Kumrovou a sestavu tak doplnilo šest dorostenek, které však měly v nohách předzápas dorostenecké ligy se stejným soupeřem, tedy HC Zlín.
Po vyrovnaných osmi minutách prvního poločasu, kdy ještě vedly Zlíňačky 5:3, se začaly prosazovat domácí a v průběhu dalších osmi minut zaúřadovaly Samcová , Hejtmánková, Kulíšková,Kosová a P.Smékalová a otočily stav utkání na 9:5. Do konce I.poločasu po dalších tříbrankových sériích zvýšily až na 16:10.
Po zkušenostech z některých předcházejících zápasů jsem v poločasové přestávce vyzval k udržení tempa, aby nedošlo k výpadku. Holky si tato slova vzaly k srdci a šňůrou devíti branek za sedm minut navýšily stav na 25:11.
A tak od 8.min. probíhalo utkání v poklidu až do závěrečného hvizdu.
Potěšitelné je, že všechny hráčky předváděly pěknou házenou. Obě brankářky- I.Kozáková a P. Vašíčková podržely svými zákroky obranu a mají velkou zásluhu na tak vysokém vítězství.
Obě pivotmanky A.Kulíšková a B.Žáková byly pilířem obrany a dokázaly se prosadit i v útočné fázi.
Dorostenecká křídla Roubalová, Studená a Sadílková svými brankami příjemně překvapila. Martina Koppová po první neproměněné šanci se již ke střelbě nedostala, ale odvedla jako všechny hráčky dobrý výkon.
A spojky-ty tvrdily muziku. Daly celkem dvacet branek. Nejvíce se dařilo V.Hejtmánkové, která ke svým sedmi brankám připravovala akce ostatním hráčkám. A.Samcová se prosazovala hlavně v začátku utkání, dorostenka P.Smékalová překvapila dobrou úspěšností své střelby, dobrý standart odvedla Z.Kosová a jednu branku také přidala S.Kumrová. Střeleckou smůlu měla P.Macharáčková, ale v obraně měla řadu úspěšných zákroků.
Ve zlínském družstvu se objevilo několik hráček z kádru „áčka", ale nedokázaly se však výrazně prosadit. Za zmínku stojí jen výkon Kamenářové a Sedláčkové.