English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky začínají souboj o uchování interligy

Hanačky začínají souboj o uchování interligy 03.05.2012 14:23:50 - autor: , přečteno 1426x

Pro dva české interligové týmy - Zoru Olomouc a Jindř. Hradec, začne v sobotu a v neděli duel, který rozhodne o tom, který z obou týmů bude v příští sezoně startovat v interlize i nadále a který se bude muset spokojit jen se startem v 1. České lize, pokud některý z prvoligových celků projeví zájem o start ve WHIL. Pro Jihočešky je to v podstatě známá situace. S výjimkou svého prvního vstupu mezi elitu v sezoně 2007/8, kdy skončilo družstvo mezi českými týmy na 4. pozici a v semifinále play-off bylo vyřazeno právě naším družstvem, ve všech třech následujících sezonách vždy skončilo jako poslední český tým stejně jako v té letošní a obhajovalo svoje setrvání ve WHIL v baráži, nebo zůstalo v interlize po administrativním zásahu. Naopak pro Hanačky je to naprosto neznámá situace, protože s výjimkou ročníku 2004/5 a letošního, hrálo vždy v play-off. Budou se tedy muset s touto novou situací co nejrychleji a nejlépe vyrovnat a vůbec si nepřipouštět nejčernější scénáře o případném sestupu.

Uchovat příslušnost k elitě je úkol pro Olomoucké družstvo reálný, vede k němu ale těžká cesta přes, houževnatého soupeře, který určitě nebude chtít prodat svou kůži lacino. Dá se předpokládat, že všechny zápasy nastávající série budou víc bojem než pohlednou házenou, hráčky obou družstev budou pod obrovským tlakem. Zejména domácí Hanačky se v závěru sezony dostaly do nezáviděníhodné pozice, když ještě před třemi měsíci patřily mezi horké adepty na play-off, série nemocí a zranění, spolu s dalšími okolnostmi jim v tom zabránily. Je však třeba sportovně přiznat, že družstva, která se do play-off probojovala, byla v průběhu sezony přece jen lepší a také šťastnější. Také soupeři v posledním kole WHIL, Baník Most i v první fázi play-out Slavia Praha se dostali v závěru sezony do dobré formy a tu také v zápasech proti našemu družstvu uplatnili.

Série začíná dvěma zápasy v sobotu a v neděli v Olomouci. V předchozích sedmi vzájemných zápasechproti Jindř. Hradci hraných v Olomouci, vždy vyhrály hodně přesvědčivě Hanačky, s výjimkou utkání na podzim 2009, kdy vyhrály „jen" o devět branek. Historie tedy hovoří jasně ve prospěch domácího týmu, je však třeba se mít na pozoru, protože v kádru Jihočešek je řada zkušených hráček a velkou zbraní může být také levoruká Ukrajinská spojka, která družstvo posílila prakticky až na play-out. V Olomouci se hraje v sobotu od 17:30 hod. a v neděli ve 14:30 hod.

Začíná také duel dvou šťastnějších z první fáze play-out. V pražském Edenu nastoupí v sobotu od 15:00 hod. domácí Slavia Praha proti Baníku Most. Odveta je na pořadu za týden 12. 05. V 17:00 hod. v Mostě a celkově páté místo mezi českými týmy si zajistí to družstvo, které bude v součtu obou zápasů lepší, přitom při shodnosti brankového rozdílu platí pohárová matematika.

Třetími zápasy také pokračují obě semifinálové série play-off. Na české straně vedou oba favorité 2:0 na zápasy a jak Veselí v Zlíně, tak i Poruba v Písku mohou o svém postupu rozhodnout už o víkendu. Oba to však budou mít hodně těžké, zejména ve Zlíně se očekává hodně nelítostný boj. Na Slovensku má první mečbol Iuventa Michalovce, která jede pro třetí výhru do Pezinku, kde by si měla s ŠKP Senec poradit. Ve druhém semifinále je stav na zápasy 1:1 a favorizované Duslo Šaľa bude muset v Partizánskem vyvinout hodně úsilí, aby sérii alespoň ještě vrátilo do Šaľy.