English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky získaly první výhru - dohrávaly ale bez Raníkové

Hanačky získaly první výhru - dohrávaly ale bez Raníkové 06.05.2012 01:51:26 - autor: vasek, přečteno 1510x


DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec 33:28 (19:15)

Průběh utkání: 1:0, 3:3, 5:3, 6:5, 9:5, 11:7, 13:9, 15:9, 16:13, 18:14, 19:15 - 22:18, 26:19, 27:22, 28:25, 30:27, 31:28, 33:28.

Rozhodčí: Brůna, Vostatek          120 diváků          7 m hody: 6/6 - 5/4                vyloučení: 3 - 5

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Kozáková - Růžičková 12/5, Uličná 3, Remešová 1, Kelarová, Pašková 2, Dostálová 1, Severová, Kubáčková 6/1, Salašová 1, Spíchalová, Huráňová 3, Ždánská, Fabíková 4.

Trenér: Libor MALÍNEK

Jindř. Hradec: Bezpalcová, Davidová - Stará, Kohoutová 7, Kočová, Eliášová 2, Markesová 4, Bubeníková 7, Krupicová 5/4, Maryšková 1, Kyriushina 2.

Trenér: René KUMPÁN

První utkání play-out o udržení interligové příslušnosti se hrálo v sobotu v Olomouci. Hanačky udělaly první krůček, neměly to však vůbec jednoduché. Od začátku utkání totiž Jihočešky potvrzovaly, že mají s takovými zápasy víc zkušeností a držely s domácími krok ve vývoji utkání. Domácí družstvo sice nepustilo po celý zápas své soupeřky do vedení, to však bylo ze začátku jen velmi těsné. Až od stavu 6:5 v 9. minutě se domácím podařilo odskočit po sérii čtyř branek Růžičkové a přesné střele Fabíkové na pětigólový rozdíl (11:6). Tři minuty před koncem prvního poločasu se podařilo hostům snížit na tříbrankový rozdíl, do šaten domácí své vedení zvýšily na čtyři branky.

Druhý poločas se vyvíjel podobně jako první třicetiminutovka, rozdíl ve skóre se příliš neměnil, až v 11. minutě se zvýšil na sedm branek (26:19), což bylo nejvyšší vedení domácího celku. Po třech skvělých zákrocích Báry Raníkové mezi 12. a 14. minutou však byla nucena po střetu s protihráčkou hřiště opustit a do konce utkání byla v péči fyzioterapeuta. Do branky se postavila Irena Kozáková, která ze začátku nedokázala čelit palbě soupeře, zlikvidovala však jedinou sedmičku v celém utkání Krupicové a v závěru si připsala dva důležité úspěšné zákroky. V posledních minutách se domácí obávaly o výsledek, když se soupeři podařilo dotáhnout až na rozdíl tří branek. Poslední slovo však patřilo Tereze Kubáčkové, která dvakrát rozvlnila síť hostující brankařky.

Domácí obrana v tomto utkání nehrála dobře. Dovolila hostujícím hbitým spojkám dost volného prostoru, prosazovat se dokázala i křídla hostí Bubeníková a Eliášová. Domácí celek působil v utkání jakoby bez jiskry. Je pravda, že se projevila avizovaná zranění a onemocnění z minulého týdne a Kelarová se Severovou sice seděly na střídačce, ale do hry nezasáhly. Největší tíha utkání tak ležela zejména na Růžičkové, Fabíkové, Uličné a Spíchalové, Kubáčková se přidala v pravý čas když vstřelila po dvou důležitých gólech v závěru obou poločasů.
V družstvu hostí byly klíčovými hráčkami zejména ne příliš vysoké, ale velmi pohyblivé spojky Kohoutová s Krupicovou, avizovaná Ukrajinská posila Kyriushyna byla velmi pečlivě hlídána, dobře zahrála i křídla Eliášová a Bubeníková. Obrana hostujícího celku byla daleko kompaktnější než ta domácí.

Pokračování série je na programu v neděli od 14:30 hod. Hodně důležité bude to, kdo a v jakém zdravotním stavu nastoupí v domácím dresu do utkání. Důležité bude každé následující utkání, Hanačky se budou muset ještě více semknout a bojovat, herně na soupeře rozhodně mají.