English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Olomouc má k dispozici dva mečboly

Olomouc má k dispozici dva mečboly 06.05.2012 21:03:19 - autor: vasek, přečteno 1451x


DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec 27:13 (12: 7)

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 5:4, 5:6, 8:6, 8:7, 12:7 - 12:8, 17:9, 17:10, 22:10, 22:11, 24:12, 27:12, 27:13

Rozhodčí: L.Kohout, Vaník    100 diváků     7 m hody: 4:2, 2/2     vyloučení: 2 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc: Raníková, Kozáková, Rašková - Růžičková 4/1, Uličná 1, Remešová, Kelarová, Pašková 3, Dostálová 2, Severová 1, Kubáčková 2, Salašová 3/1, Spíchalová, Huráňová 3, Ždánská 2, Fabíková 6.

Trenér: Libor MALÍNEK

Jindř. Hradec: Bezpalcová, Davidová - Stará, Kohoutová, Kočová, Eliášová 1, Zbožínková, Markesová 2, Bubeníková 3, Krupicová 7/2.

Trenér: René KUMPÁN

Hanačkám trvalo skoro dvacet minut, než se poprvé v utkání dostaly do vedení. Začátek zápasu byl totiž plně v režii hostujících děvčat, které se prosazovaly proti domácí obraně stejným způsobem jako v sobotním prvním utkání. Zhruba v polovině prvního poločasu poslali trenéři do hry obranářku Severovou, která v sobotním utkání seděla jen na sřídačce a její důraz hodně změnil ráz domácí obrany. Hostující hráčky jakoby se zalekly pronikat do domácí obrany, a výsledkem byla jediná branka v síti výborné Raníkové od 13. minuty, kdy vstřelily svou šestou a v tu dobu vedoucí branku a sedmou, poslední v první půlce vstřelila ve 21. minutě z rychlého útoku Markesová. Jihočeškám jsme za prvních 15 minut napočítali 14 střeleckých pokusů, v druhé patnáctiminutovce se pokusily ohrozit domácí branku jen 9 krát.

V posledních deseti minutách prvního poločasu zahájily Hanačky koncert, ve kterém pokračovaly i po změně stran a hostujícímu družstvu toho moc nedovolily. Hra se začala dařit a tak bylo správné, že trenéři mohli stáhnout ty, které toho v obou dnech hodně nahrály a do hry se zapojily i ostatní hráčky, které se odměnily tím, že svého soupeře doslova zničily.

K obratu ve vývoji o kterém jsme už hovořili došlo zejména zásluhou zlepšení kvality hry domácích, zatímco v prvních dvaceti minutách zaznamenaly domácí hráčky 6 technických chyb, do konce poločasu přidaly ještě tři a ve druhém poločase přibyly už jen další dvě, což se na konečném výsledku muselo projevit. Z domácích hráček zaslouží pochvalu všechny především za přístup a bojovnost a to i ve chvílích, kdy se jim ještě nedařilo podle představ trenérů, a ani hráček samotných.

Velkou oporou byly brankařky. Bára Raníková nad kterou visel otazník zda vůbec po sobotním zranění bude moci do utkání nastoupit zachytala ve velkém stylu, za 45 minut, které v zápase odchytala jsme jí napočítali 16 úspěšných zákroků, Lucie Rašková, která se do branky postavila na posledních 15 minut zápasu nezůstala pozadu, zapsala si 6 úspěšných zákroků a za svá záda pustila jen tři střely hostí, z toho dvě ze sedmimetrových hodů.

Největší porci minut odehrála Martina Uličná, která odehrála utkání prakticky bez střídání a chvílemi si odpočinula, když střídala do obrany mladou Salašovou. Výborné utkání odehrála také Lucie Fabíková, ta se prosazovala ve chvílích, kdy její spoluhráčky nenacházely odvahu k zakončení, tak to Lucka vzala na sebe a hlavně po průnicích na brankoviště bezchybně skórovala. Velké penzum práce odvedla hlavně v obraně další Lucka - Severová, ta musela na hřiště nečekaně brzy, po zranění Jany Spíchalové v úvodu zápasu. Také všechna čtyři křídla se zapojovala úspěšně do obranných činností, s výjimkou Remešové se prosadily i střelecky. Větší prostor než obvykle dostaly tentokrát mladé spojky Kubáčková a Salašová a vedly si výborně. Tereza Kubáčková sice vstřelila "jen" dvě branky ve druhém poločase, napočítali jsme jí však šest gólových asistencí svým spoluhráčkám. Škoda jejich obvyklých střel do tyčí. Také Ivana Salašová se v průběhu hry zlepšovala, platila na soupeře svou rychlostí a kreativitou, překypuje mladickým elánem, někdy je však třeba hru více „zklidnit".

V družstvu hostí hrály jako obvykle prim Krupicová s Bubeníkovou, tentokrát se neprosadila Kohoutová a Eliášová. Hanačky svou střeleckou aktivitou "vyhnaly" z branky první brankařku Jihočešek Evu Bezpalcovou. Hanačky sice získaly druhé důležité vítězství, dá se však očekávat, že Jihočešky v domácím prostředí budou ještě bojovnější a pokusí se sérii ještě zdramatizovat. Věřme však, že Hanačky doléčí všechny své šrámy a k Vajgaru odjedou v sobotu v plné síle s cílem rozhodnout už na jihu Čech o své další interligové existenci.