English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Play-off podle papírových předpokladů

Play-off podle papírových předpokladů 09.05.2012 09:14:05 - autor: , přečteno 1380x

Semifinále play-off jak v Česku, tak i na Slovensku jsou minulostí do závěrečných finálových bojů nakonec postoupili papíroví favorité. První dvě družstva celkového pořadí WHIL - Britterm Veselí i Iuventa Michalovce potřebovaly k postupu jen tři zápasy. Zatímco u Iuventy se jejich hladký postup přes Senec očekával, v českém souboji se přece jen čekal větší odpor ambiciózního Zlína, ten se však nakonec nekonal. Ve třetím utkání v sobotu ve Zlíně se Panenkám podařilo vyhrát vcelku hladce i potřetí a odsoudily Zlín zase jen k boji o třetí místo.

Utkání druhých a třetích celkového pořadí interligy byla přece jen vyrovnanější. V souboji Poruby s Pískem se odehrála čtyři utkání, když v družstvu Jihočešek byla přece jen znát absence zraněné Míši Borovské, takže Poruba si zajistila premiérovou účast ve finále. Nejvyrovnanějším duelem byla utkání Šaly a Partizánskeho. V prvních zápasech v Šale vyhrála obě družstva po jednom utkání, v obou však až po prodloužení. Tradice byla naplněna i v prvním zápase v Partizánskem, které v sobotu vyhrála Šala, jak jinak než po prodloužení, až v tom nedělním naplnila Šaľa roli favorita, bezpečně vyhrála a postoupila do finále.

Ve finálových bojích se tedy střetnou v Česku Veselí n. Mor., a Poruba (začíná se dvěma zápasy v sobotu 12. a v neděli 13. května vždy od 17:00 hod., favority budou domácí hráčky, pro které bude finále osmým finálovým startem za sebou, naopak pro Porubu to bude premiéra, i když řada hráček už má finálové zkušenosti z předchozích působení v jiných družstvech. Slovenské finále začne o víkendu na Zemplíně, kde se střetne domácí Iuventa Michalovce s celkem Duslo Šaľa. Hraje se v sobotu v 17:30 hod. a v neděli v 10:30 hod. a favority budou domácí děvčata.

Zápasy o bronzové medaile začnou v Česku v sobotu ve Zlíně, kde nastoupí od 16:00 hod. domácí v prvním utkání proti Sokolu Písek. Odveta se hraje za týden v sobotu 19. května v Písku. Na Slovensku se hraje na tři vítězná utkání. První dvě uvidí v sobotu v 17:00 hod. a v neděli v 18:00 hod. v Partizánskem, kam přijede ŠKP Senec.

Hrají se také zápasy českého play-out. V Mostě přivítají v sobotu od 17:00 hod. Slavii Praha, která na sever Čech přijíždí s náskokem čtyř branek pro odvetu, který získala v domácím prostředí. Ve hře je poslední postupová vstupenka do Evropy, vítěz tohoto duelu totiž získá právo startu v Challenge Cupu.

Hanačky pojedou v sobotu k Vajgaru  k utkání Jindř. Hradec - DHK ZORA Olomouc, kde by rády ukončily už v sobotu sérii o udržení interligového příslušnosti. I když se v sobotním domácím utkání trochu trápily, přesto oba domácí zápasy skončily poměrně bezproblémovými výhrami, což se stalo dobrým odrazovým můstkem k celkové výhře v sérii o udržení. Na Hané věří, že budou moci konečně odjet do jižních Čech kompletní,potvrdí stoupající formu a už v sobotu pojedou domů s interligovou jistotou. Nic však nesmí podcenit, Jihočešky dovedou být v domácím prostředí hodně nepříjemným soupeřem.