English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > O víkendu skončí soutěže ženských týmů řízených ČSH

O víkendu skončí soutěže ženských týmů řízených ČSH 10.05.2012 08:44:11 - autor: , přečteno 1434x


Poslední kola všech dlouhodobých soutěží jsou na pořadu následující víkend. S výjimkou finálových zápasů mladších dorostenek, kde se budou hrát finále o medaile, končí všechny ostatní soutěže základními částmi a po nich by mělo dojít pouze k sestupům a postupům ve smyslu rozpisů soutěží. Nás těší skutečnost, že hned dvě družstva našeho klubu mají jistotu zisku medaile z mistrovství ČR. Starší dorostenky si své zasloužené stříbro pojistily v minulém kole v Praze, když vyhrály nad Vršovicemi a druhou příčku už v posledním kole nemohou ani zlepšit, ani ztratit.

Druhým družstvem které má jistotu medaile jsou mladší dorostenky, které jsou už několik kol jistými vítězkami moravské skupiny 1. ligy, kterou vyhrály tak jako v minulé sezoně bez ztráty jediného bodu. Své poslední utkání dlouhodobé části sehrály před týdnem v Kunovicích, takže tento víkend budou mít volno a mohou se v klidu připravovat na finále. Čeká je totiž dvojutkání s vítězem české skupiny, kterým je také stejně jako loni družstvo Sokola Písek. V minulé sezoně se mladým Hanačkám podařilo vyhrát oba finálové zápasy jak v Písku 20:21, tak i v domácím prostředí 25:21 a staly se mistryněmi republiky. Podaří se to svěřenkyním trenéra Lub. Krejčíře i letos ? Na to si budeme muset počkat. Hrát se bude pravděpodobně ve středu 16. a v neděli 20. května a o tom kde série začne, zda v jižních Čechách, nebo na Hané, rozhodne los při čtvrtečním zasedání Exekutivy ČSH. Přesné termíny obou zápasů uvedeme na našich stránkách ihned jakmile budou známé.

Držitelky letošního stříbra (po bronzu v roce 2009 po třech letech opět zisk medaile) družstvo starších dorostenek DHK ZORA Olomouc, sehrají své poslední utkání v neděli od 12:30 hod. proti silnému celku HC Plzeň, které však i v případě výhry v Olomouci a zakopnutí Slavie v posledním kole v utkání proti Písku získá letos jen nepopulární „bramborovou" medaili. Hlavní motivací domácích děvčat v tomto utkání bude oplatit soupeři porážku z podzimu, kde Hanačky prohrály těsně 23:22. V družstvu hostí se představí sedmá nejlepší střelkyně soutěže Markéta Jeřábková, která stejně jako dvě další spoluhráčky Andrea Vlachová a Vendula Šelaisová jsou hráčkami kádru dorostenecké reprezentace ČR. Domácí celek se v průběhu jara dostal do výborné formy, vyhrál všech svých osm zápasů a poslední porážkou je právě podzimní prohra v Plzni. Zvědavi budeme zejména na výkon obou domácích kanonýrek Petry Smékalové a Katky Hofírkové, třetí do party Ivana Salašová by se mohla do hry zapojit, splní-li misi s interligovým družstvem v sobotu v Jindř. Hradci. V záloze jsou však další spolehlivé opory, např. Monika Roubalová, Barbora Žáková, nebo nejlepší střelkyně 1. ligy mladších dorostenek Hana Kratochvílová, která v družstvu hostuje z mateřského Velkého Meziříčí. Utkání slibuje kvalitní házenou a věřme, že si domácí nebudou chtít pokazit svou skvělou jarní bilanci.

Posledním letošním vystoupením v 1. lize žen bude také zápas pro rezervu domácí Zory, který začne ve 14:30hd. A soupeřem bude rovněž družstvo z města piva HC Plzeň. Obě družstva žen jsou bezprostředními sousedy v tabulce, HC Plzeň má o dva body více a také šanci při zaváhání Otrokovic (hrají v Praze se Slavií B) a Poruby B, která hraje v Havl. Brodě, vyhoupnout se ještě i na bronzovou příčku v 1. lize žen. To rezerva Zory má cíle poněkud nižší. Má jistotu 6. místa a před svého soupeře na 5. místo by se mohla dostat pouze v případě výhry devíti gólovým rozdílem, protože na podzim v Plzni prohrála 26:18. Což o to, cíl to není nesplnitelný, musely by se ale sejít všechny příznivé faktory, v první řadě však optimální složení sestavy domácího celku do utkání. A ta závisí především na tom jak dopadne důležité sobotní utkání A družstva o udržení v interlize v Jindř. Hradci. Jinak bude muset trenér Zubek postavit do zápasu jen svých několik hráček žen kmenové sestavy a doplnit je dorostenkami, které budou mít už své utkání odehráno. Největší hvězdou družstva Plzně je asi dorostenecká reprezentantka Markéta Jeřábková, která je současně druhou nejlepší střelkyní celé soutěže, spolu s další dorosteneckou reprezentantkou Andreou Vlachovou a Petrou Krchovou, která je už dokonce hráčkou juniorské reprezentace ČR.

Všechny příznivce olomoucké ženské házené zveme na derniéru mistrovských zápasů, mají poslední možnost (s výjimkou finále mladších dorostenek) shlédnout naše házenkářky v mistrovskím utkání letošní sezony. Vstup na obě utkání je samozřejmě volný.