English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po prodloužení se ZORA zachránila - TJ Házená Jindřichův Hradec - DHK Zora Olomouc 19:23 (18:18, 9:11)

Po prodloužení se ZORA zachránila - TJ Házená Jindřichův Hradec - DHK Zora Olomouc 19:23 (18:18, 9:11) 12.05.2012 21:16:14 - autor: vasek, přečteno 1716x

TJ Házená Jindř. Hradec - DHK ZORA Olomouc 19:23 ( 9:11), (18:18)

Průběh utkání: 0:4, 1:6, 3:8, 5:9, 7:10, 9:11 - 11:12, 11:16, 14:16, 14:17, 18:17. 18:18 - 18:21, 19:21 - 19:23.

Rozhodčí: Králíček, Letev          130 diváků             7 m hody 7/6 - 6/3                          vyloučení: 4 - 5.

Sestavy a branky:
Jindř. Hrade
c: Bezpalcová, Davidová - Stará, Kohoutová 3, Matoušková , Kočová, Eliášová, Zbožínková 2, Markesová 2, Bubeníková 3, Krupicová 9/6, Maryšková.

Trenér: René KUMPÁN

Olomouc: Raníková, Kozáková, Rašková - Růžičková 6/2, Šteffanová, Uličná 2, Remešová 1, Kelarová 1, Pašková, Dostálová 3, Severová, Kubáčková 5/1, Salašová, Spíchalová, Ždánská 1, Fabíková 4.

Trenér: Libor MALÍNEK
.

Na úplný závěr sezony si obě družstva musela sáhnout až na dno svých nejen fyzických, ale i psychických sil. Byl to víc boj, než pěkná házená, utkáni však mělo svůj náboj a také patřičný říz. O dramatické situace nebylo nouze, nakonec ale ani po 70 minutách hry nepadlo příliš moc branek. V obou brankách totiž excelovaly brankařky, které se staly hrdinkami svých týmů.

Hanačky začaly utkání velmi sebevědomě, jejich cílem bylo od prvních minut rozhodnout duel už v sobotu a odvrátit hrozbu nutnosti přespání na jihu Čech a návrat domů až v neděli večer po dalším zápase. Po úvodní brance kanonýrky Růžičkové se třikrát za sebou prosadila gólově Lucie Dostálová a v 10. minutě tak vedly Hanačky 0:4. První branku zaznamenalo domácí družstvo v čase 10:02, když se na brankovišti prosadila Kohoutová. Obě družstva se v dalších 12 minutách přece jen rozstřílela, takže ve 24. minutě byl stav utkání 7:9. Dvoubrankový rozdíl nakonec svítil na ukazateli skóre i na konci prvního poločasu

Po změně stran se opět začaly více prosazovat hostující hráčky, ve 12. minutě byl stav 11:19 a zdálo se být všechno jasné. Na jubilejní dvacátou branku však hostující družstvo čekalo dlouhých 10 minut, když se trefila poprvné v utkání Fabíková. To však bylo z jejich strany do konce utkání všechno, úsek mezi 12. a 27. minutou prohrály 7:1 a v čase 26:44 se domácí družstvo poprvé v utkání ze sedmičky ujalo vedení 18:17. To už začalo být pro Hanačky kritické a všechny začaly litovat toho, že si natolik věřily, že rozhodnou o osudu utkání už v sobotu a že si proto sebou nebraly ani kartáčky na zuby. Naštěstí se necelé dvě minuty před koncem trefila také ze sedmimetrového hodu Kubáčková, když před tím už hostující střelkyně tři 7 m hody nedaly a vyrovnala na konečných 18:18. Drama se odehrávalo ještě v posledních vteřinách druhého poločasu. Těsně před koncem, kdy měly míč v držení Hanačky došlo k porušení pravidel před brankovištěm domácích, volný hod po uplynutí času se připravovala zahrát Růžičková. Domácí trenér však v rozporu s pravidly poslal do bránícího bloku vysokou hráčku svého družstva a za nesportovní chování byla vyloučena domácí hráčka.

Utkání v řádném hracím čase tak skončilo bez vítěze 18:18 a muselo se nastavovat 2 x 5 minut. Hostující celek využil oslabení svého soupeře a během přesilovky dvěma brankami Fabíkové a Uličné vykročil k vítězství. Klíčovou postavou prodloužení se stala právě Lucie Fabíková, která v něm vstřelila tři branky a také Bára Raníková, která v závěru zneškodnila několik šancí domácích včetně sedmičky. Poslední slovo pak měla Růžičková, která střelou z dálky stanovila konečný výsledek utkání na 19:23.

Utkáni tedy skončilo zaslouženým vítězstvím hostí, kteří si tak zachovali interligovou jistotu i pro příští sezonu. Utkání to bylo nervózní, plné emocí, z nichž také pramenila řada nepřesností, zejména při zakončování útočných akcí na obou stranách. Domácím střelkyním zneškodnila brankařka Raníková celkem 9 pokusů z hranice brankoviště, Hanačky tuto šanci nevyužily 10 krát a navíc zahodily tři 7 m hody.

V utkání se znovu potvrdila známá pravda, že v rozhodujících zápasech play-off, nebo play-out rozhodují především zkušenosti. V hostujícím družstvu držely prapor nejvýš především zkušené Fabíková, Uličná, nebo Dostálová, spolehlivost v podání Báry Raníkové a jejich 26 úspěšných zákroků položilo základ k celkovému vítězství. V obraně dominovaly Severová s Uličnou, ale řadu úspěšných zákroků měly i další hráčky, Fabíková, Kelarová, Dostálová, nebo Remešová. V útoku se nedařilo tak jako v obvykle Růžičkové. Roli snajperky převzala Tereza Kubáčková, Fabíková se prosadila až v závěru utkání a potom hlavně v prodloužení, které patřilo bez nadsázky právě jí. Celé družstvo, včetně těch, které toho nahrály méně, nebo se na hřiště tentokrát vůbec nedostaly, je třeba pochválit za bojovnost, utkáním žilo celé družstvo, řada hráček dohrávala s bolestivými zraněními (Severová, Remešová, Růžičková a další).

Domácí družstvo zahrálo jedno ze svých nejlepších utkání sezony, bojovalo, dařilo se jim v některých fázích utkání přehrávat svého soupeře, hrálo s obrovským nasazením a bojovalo ze všech sil. Velkou oporou byla brankařka Bezpalcová, v tvrdé obraně dominovala především nesmlouvavá Markesová, střelecky se zaskvěla Krupicová, dařilo se také Kohoutové a na křídle Bubeníkové, tu si ale Bára Raníková několikrát doslova vychutnala.

Závěrem je třeba celému družstvu poděkovat za přístup po celou sezonu, i když výsledkově se sezona nevydařila tak jak si vedení klubu, hráčky i realizační tým představovali. S některými hráčkami se už v příští sezoně v dresu Hanaček asi neuvidíme, družstvo bude doplněno dalšími hráčkami a všichni věříme, že v příští sezoně budeme vídat družstvo Zory opět na pozicích na které jsme byli zvyklí.