English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Stříbrné starší dorky Zory se rozloučily vysokým vítězstvím

Stříbrné starší dorky Zory se rozloučily vysokým vítězstvím 13.05.2012 20:38:04 - autor: vasek, přečteno 1620x


DHK ZORA Olomouc - HC Plzeň 33:22 (19:14)

Průběh utkání: 0:2, 6:2, 9:5, 9:8, 14:10, 17:12, 19:14 - 21:14, 24:15, 28:18, 28:20, 30:22, 33:22.

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek           70 diváků              7 m hody: 4/2 - 4/3             vyloučení: 3 - 5, Vendula Šelaisová (Plzeň) červená karta za třetí vyloučení.

Sestavy a branky:
Olomouc
: Vašíčková, Havlíčková - Žáková 4, Sovová 1, Kratochvílová 1, Štegrová 2, P Smékalová 3, Salašová 6, Konečná 2, Roubalová 3/1, Hochvaldová, Studená 4, Sadílková 2, Hofírková 5.

Trenér: Jan BĚLKA

Plzeň: Kudějová - Jeřábková 5/1, Přikrylová 4/1, Šelaisová 5, Vágnerová 4, Němcová, Jedličková 3/1, Levorová 1, Vakešová.

Trenérka Libuše ŠKVAŘILOVÁ.

Družstvo starších dorostenek Zory Olomouc nastupovalo k poslednímu utkání letošní sezony s vědomím toho, že žádný výsledek už nemůže změnit skutečnost, že si děvčata na krk pověsí stříbrné medaile za 2. místo v 1. lize. Tak také do utkání vstupovaly. V prvních dvou minutách byl jejich klídek takový, že je hned musel do reality postavil jejich soupeř, který po dvou útocích vedl 0:2. Hanačky zapnuly na vyšší stupeň a během šesti minut nasázely do branky Plzně šest branek a vytvořily si první základ k úspěšnému výsledku zápasu. Hra se vyrovnala, hostujícímu družstvu, proti kterému domácí trenér postavil osobní obranu na jejich nejlepší hráčku a střelkyni Markétu Jeřábkovou se začaly prosazovat ostatní hráčky a v 17. minutě utkání byl stav 9:8.

Domácí družstvo zpřesnilo hru, využilo několik rychlých útoků a postupně přidávalo branky na své konto a jejich náskok se začal zvyšovat až na poločasových 19:14. Také prvních osm minut po změně stran bylo ve znamení náporu domácích děvčat, které tento úsek vyhrály 5:1 a zvýšily své vedení na devítibrankový rozdíl. Ten si prakticky udržovaly pozornou hrou až do posledních minut a na konečných 33:22 upravili až třemi brankami v posledních minutách utkání.

Domácí družstvo vyhrálo naprosto zaslouženě. Příliš se sice nedařilo brankařkám, děvčata v útočné fázi však soupeře přestřílela. Družstvo podalo bojovný a kolektivní výkon založený na střelbě z dálky, kde zářily zejména Salašová s Hofírkovou, dobře zahrála také Petra Smékalová, na pivotu se dařilo Žákové a ani křídla nezůstala pozadu za svými spoluhráčkami a střelecky se prosadily všechny, nejvíce pak Renata Studená.

Družstvo Plzně přijelo sice jen s jedinou brankařkou a osmi hráčkami do pole, mělo ale ve svém středu několik výborných hráček. Největší osobností byla bezesporu Markéta Jeřábková, která už ve svých 16 letech (roč. 1996) patří k nejlepším střelkyním nejen ligy starších dorostenek (5. místo), ale je i druhou nejlepší střelkyní 1. ligy žen. Velkým příslibem je i další vysoká spojka Eva Levorová. Střelecky se prosadila i levoruká Šelaisová na pravém křídle.

Olomoucké dorostenky potvrdily svou výbornou jarní výkonnost, když celé jaro prošly bez jediného zaváhání a svou poslední porážku utrpěly právě ze svým posledním soupeřem na podzim v Plzni, kde prohrály 23:22, takže i po této stránce se odveta vydařila. Po utkání se hráčky rozloučily se svým trenérem Jane Bělkou, který s největší pravděpodobností převezme od nové sezony družstvo mladších dorostenek, Také hráčky až na několik výjimek přecházejí do kategorie žen a budou převážně bojovat v družstvou žen hrajícího 1. ligu. Do dalších sezon přejem děvčatům hodně dalších sporotnvíćh úspěchů