English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > V 1. lize žen domácí výhra nad HC Plzeň

V 1. lize žen domácí výhra nad HC Plzeň 13.05.2012 21:01:19 - autor: vasek, přečteno 1975x


DHK ZORA Olomouc „B" - HC Plzeň 27:23 (16:10)

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 10:3, 14:7, 16:8 16:10 - 19:12, 20:16, 21:18, 23:19, 23:22, 24:23, 27:23.

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek       70 diváků      7 m hody: 6/4 - 2/2    vyloučení: 3 - 3.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Rašková, Melichová - Hejtmánková 6/2, Kulíšková 8/1, Kosová, Ždánská 3, Salašová 1, Macharáčková, Samcová 1, Pašková 4, Koppová 1, Šteffanová 1, Kubáčková 2/1.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Plzeň: Vídršperková, Kudějová - Šelaisová 1, Němcová 2, Jeřábková 8, Vopatová 1, Přikrylová, Jedličková, Šedivá 3, Krchovová 8/2.

Trenérka: Libuše ŠKVAŘILOVÁ

S cílem pokusit se probojovat v celkovém pořadí prvoligové soutěže žen na pátou příčku nastupovala rezerva olomoucké Zory do utkání proti svému soupeři, kterým bylo právě družstvo, přes které by se muselo posunout. Znamenalo to však v posledním utkání sezony porazit Západočešky vyšším než osmibrankovým rozdílem kterým na podzim béčko Zory v Plzni prohrálo. Oprávněný optimismus pro splnění tohoto cíle byla jednak domácí sestava, ve které se objevila hned šestice hráček z interligového kádru, které v sobotu večer bojovaly v Jindř. Hradci v dresu áčka. Také pohled na střídačku hostujícího celku tento optimismus umocňoval, protože na hřišti se v dresu Plzně objevily dvě brankařky a osm hráček do pole, z toho jen tři byly plny sil, protože další pětice byly dorostenky, které již měly za sebou těžký zápas v 1. lize starších dorostenek.

Začátek utkání probíhal přesně podle plánu, Hanačky vlétly na svého soupeře s chutí, zejména trojice Hejtmánková, Kulíšková a Pašková si s obranou hostí dělala doslova co chtěla. V 9. minutě byl stav 6:1 a vše nasvědčovalo tomu, že manko z prvního podzimního utkání v Plzni bude brzy smazáno. Domácí brankařka Lucie Rašková předvedla několik vynikajících zákroků, ale brankostroj domácích se poněkud zpomalil. Ani prostřídání sestavy moc nepomohlo, takže rozdíl ve skore zůstal do poločasu na šesti brankách.

Ve druhém poločase polevilo domácí družstvo hlavně v obraně, která nedokázala ubránit vysokou dorosteneckou střelkyni Jeřábkovou která jen za druhý poločas nastřílela do domácí sítě šest branek. Plzeňačky začaly náskok domácích snižovat a sen o osmibrankovém vítězství domácích se začal rozplývat, dokonce začaly hostujícíc hráčky útočit na to, aby si z Hané odvezly i nečekaný bodový zisk. Tento scénář se začal naplňovat ve 21. minutě, kdy hosté snížili na kontaktní gól (23:22). To už ale zase na domácí straně hrály všechny hráčky, kterým se nejvíc dařilo a Hejtmánková třemi brankami (z toho 2 ze 7 m hodů) a Salašová zajistily Hanačkám sice vítězství, ale ne už splnění předzápasových ambicí.

V domácím družstvu chytala spolehlivě Rašková, Klára Melichová na začátku druhého poločasu neměla svůj den, takže se do branky vrátila znovu Lucka Rašková. Střelecky i herně se nejvíc dařilo Hejtmánkové a Kulíškové, i jim však začaly docházet síly a umožnily tak soupeři srovnat postupně krok. Pašková začala ve velkém stylu, pak se ale trochu vytratila, z křídel se nejvíc prosadila Míša Ždánská, která ve druhém poločase hrála na nezvyklém pravém křídle, ale i odtud dokázala dvakrát překonat hostující brankařku.

V celku Plzně byla velkou oporou brankařka Kristýna Vídršperková, která nastoupila až v průběhu utkání a hodně toho pochytala. Z hráček v poli byla tak jako v předchozím zápase dorostenek nejlepší Jeřábková, prosadila se také juniorská reprezentantka v plzeňském dresu Petra Krchovová.