English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > S házenkářkami si los krutě zažertoval.

S házenkářkami si los krutě zažertoval. 25.10.2006 13:12:11 - autor: dhkzora, přečteno 190x

Logo Chlaaneg Cup

Dlouho očekávaný den D pro Olomoucké házenkářky, čekající na soupeře ve 3.kole Evropské pohárové soutěže Challenge Cup má své rozuzlení. Vídeňský los přisoudil Hanačkám nejméně žádaného soupeře a jeden z nejsilnějších celků, který byl v osudí. Je jím jejich nedělní soupeř z interligy ŠKP Banská Bystrica. Přestože Olomoučanky svého soupeře na domácím hřišti jednoznačně přehrály (31:23), Slovenské Top družstvo zůstává i tak mírným favoritem na postup.

To však v žádném případě neznamená, že se děvčata vzdávají předem. Důležité bude jak se jim podaří eliminovat útočnou sílu svého soupeře v prvním zápase v Banské Bystrici (6., nebo 7. ledna.2007) V případě příznivého výsledku se pak doma mohou pokusit o úspěch. Paradoxní je to, že se trenéři obou týmů v neděli v Olomouci dohodli, že spolu sehrají 28. prosince přípravné utkání právě před letošním vstupem do pohárové Evropy po dlouhé reprezentační přestávce.

O krutosti losu pro Hanačky svědčí i to jací soupeři je mohli potkat. Tím nejexotičtějším byl portugalský celek C.S. Madeira, nebo řecké HC Drama. Přijatelný byl i rakouský celek Tecton Atzgersdorf, velkou neznámou pak byli balkánští soupeři bulharské Veliko Tarnovo, nebo kosovské KH Gjakove. Družstvo slovenského velkoklubu je však realitou, s tím se nic nenadělá. Obě družstva se velmi dobře znají a o postupu rozhodne momentální forma.

Současné družstvo žen DHK ZORA Olomouc má na to, aby se prosazovalo i v Evropských soutěžích. Uveďme jen jeden příklad. Před začátkem sezony se Hanačky 2x utkaly s litevským mistrem Egle Vilnius, jednou doma a podruhé na turnaji v Rakousku. V obou případech Olomoučanky svého soupeře vysoko přehrály. A jak si vede Vilnius v Evropských pohárech ? V 1.kole Poháru EHF vyřadil bosenské družstvo Ljubuski 34:31 a 36:22 a ve 2. portugalský Almeira Gorett 34:20 a 39:16.

Soupeř Zory ŠKP Banská Bystrica není ani lehkým, bohužel však ani příliš atraktivním soupeřem. V dosavadní bilanci vzájemných zápasů v interlize je bilance vyrovnaná, 3x vyhrála Olomouc, 3x B.Bystrica, jedno utkání skončilo remízou. V minulém ročníku WHIL vyhrála vždy domácí družstva v Olomouci Zora 29:20 a v B.Bystrici domácí 27:21. Poslední utkání v neděli pak mělo také vítěze v domácím družstvu. I tato bilance něco napovídá.

Vylosované dvojice 3. kola Challenge Cupu: (6.-7. 0107 a 13.-14.01.07)
HC Nagrese (ITA/ - Veliko Tarnovo /BUL/
AC Drama /GRE/ - Fleury Aubrais /FRA/
Teuton Atzgersdorf /AUT/ - HC Užgorod /UKR/
C.C. Madeíra /POR/ - Universita Cluj /ROM/
ŠKP B.Bystrica /SVK/ - DHK ZORA Olomouc /CZE/
ZRK Kikinda /SRB/ - KH Gjakove /KOS/

(První utkání se hrají na hřišti prvně jmenovaného družstva)