English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První část play-off i závěr play-out s několika překvapeními

První část play-off i závěr play-out s několika překvapeními 15.05.2012 19:33:43 - autor: vasek, přečteno 1737x


Zápasy play-off mají za sebou o vikendu svou první část, ve finálových utkáních se hrála první dvě utkání o titul na hřištích favoritů, tedy družstev která skončila v základní části na lepších pozicích, než jejich fináloví soupeři. Roli favorita beze zbytku splnil slovenský lídr Iuventa Michalovce, který si bez problémů v obou utkáních poradil s družstvem Duslo Šaľa 34:25 a 33:23, vede v sérii 2:0 na zápasy a mohl by už v sobotu v Šaľe obhájit loňský titul a zaokrouhlit počet získaných titulů na pět.

V duelu Veselí - Poruba je v českém finále trochu překvapivý stav 1:1 na zápasy. V sobotním prvním utkání vužily Ostravanky v plné míře zdravotní problémy domácího týmu, který musel nastoupit bez své kapitánky Chmelařové a utkání nedokončila pro zranění ani Kočí. Hostující celek po poločasovém vedení 9:13 v průběhu druhého poločasu dokonce vedl už 9:18, přesto však utkání skončilo nejtěsnějším rozdílem 20:21. V nedělním pokračování Panenky i přes oslabení podaly vynikající výkon, svého soupeře přehrávaly a od začátku si budovaly náskok, který nakonec skonči jejich vysokým vítězstvím 27:16. Série bude pokračovat v sobotu a v neděli v Ostravě a lze očekávat opět vyrovnané a dramatické boje.

V utkání o 3. místo a bronzové medaile se první utkání ve Zlíně vydařilo lépe hostujícímu Sokolu Písek, který si dost překvapivě veze nadějný pětibrankový náskok do odvety, která je na pořadu v sobotu v Písku. Zápas se vydařil oběma devítibrankovým střelkyním Písku Luzumové a Stellnerové, k nim se tentokrát přidala zkušená Keslerová s pěti brankami. Překvapením je stav v boji o bronz na Slovensku, kde favorizované Partizánske po sobotní výhře v domácím prostředí 26:18, podlehlo překvapivě v Pezinoku, kde se hrálo utkání s ŠKP Senec a odjelo poraženo 25:23. V domácím dresu řádily zejména Kodajová a Štetáková. Stav série je vyrovnaný 1:1 na zápasy, favoritem na zisk bronzových medailí ale zůstává Paretizánske.

V utkáních českého play-outf se hrála závěrečná utkání. V boji o konečné 5 místo mezi českými týmy nakonec po týden staré výhře Slavistek v Praze 36:32, sice v Mostě sešívané prohrály, ale pouze dvoubrankovým rozdílem 28:26 a získaly celkově páté místo a tím i vstupenku do Evropského poháru (Challenge Cup). Domácí družstvo nedokázalo ubránit slavistické komando Kutlvašrová, Černá a Knedlíková. V utkání o udržení v interlize byly úspěšnější Hanačky, když dokázaly v Jindř. Hradci v prodloužení vybojovat cennou výhru 23:19, když zejména prodloužení plně ovládly Fabíková s Raníkovou. O tom v jakém složení nakonec česká osmička družstev do WHIL nastoupí uvidíme za několik týdnů.