English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorky do odvety s luxusním náskokem

Mladší dorky do odvety s luxusním náskokem 16.05.2012 21:28:29 - autor: vasek, přečteno 2090x


DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek 31:20 (16: 9)

První utkání dvouzápasové série o titul mistra České republiky mladších dorostenek se hrálo v olomoucké hale DHK ZORA a domácí obhájkyně titulu si pro odvetu v neděli v Písku vytvořily 11 brankový náskok. Zda bude k obhajobě stačit ukáže až odveta. V průběhu utkání si děvčata vytvořila až 13 brankový náskok, který držely ještě 5 minut před koncem utkání. Několika nepřesnostmi, ale i několika zajímavými verdikty rozhodčích se podařilo Jihočeškán šňůrou 4 branek snížit na 29:20, poslední slovo však měly nakonec domácí Jansová ze 7 m hodu a Trumpešová, které zajistily nadějný 11 brankový náskok. Hrdinkou utkání byla domácí brankařka Anna Nováková, která se blýskla více než 65 % úspěšností svých zákroků.

Průběh utkání:2:0, 2:1, 8:1, 8:5, 11:5, 11:7, 12:9, 16:9 - 18:9, 20:10, 21:14, 26:14, 28:15, 29:16, 29:20, 31:20.

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš 155 diváků 7 m hody: 5/5 - 5/3 vyloučení: 3 - 5

Sestavy a branky:
Olomouc: Nováková, Fialová, Směšná - V. Fryčáková 3, Trumpešová 9, Doležalová, Jansová 10/5, Sklenářová, Zimová 1, Brandýsová 1, Palátová 1, T. Fryčáková 6, Durčáková, Míšová.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Písek: Petříková - Talafousová 1, Kubíčková 1, Ráčková 4, Stozsková, Bullová 2, Černá 1, Benešová 2/1, Pošustová, Lindaurová 6/2, Pravdová 2, Zemanová, Švihálková 1.

Trenér: Josef KECLÍK

Vedení domácího družstva neponechalo v přípravě na finálový duel nic náhodě. Trenér měl k dispozici nejčerstvější videonahrávku hry svého soupeře z nedělního utkání v Praze a každá z jeho svěřenkyň přesně věděla co má od své protihráčky očekávat a jak na její hru reagovat. To byl asi hlavní důvod smrště, kterou předvedla domácí děvčata v úvodu zápasu. Zejména trio Trumpešová, Jansová a Tereza Fryčáková, samozřejmě za účinné podpory bezchybné Aničky Novákové v brance, deptalo soupeře svými rychlými akcemi, takže už v 9. minutě si vzal trenér Keclík Time out, aby své hráčky uklidnil, ale tlak domácích tím nezastavil, ve 13. minutě vedla Hanačky 8:1.

Poté došlo k částečnému uklidnění, možná i k uspokojení domácích děvčat a soupeř potvrdil své kvality, za tři minuty snížil na 8:5 a dostával se zpět do zápasu. Zbývající čas do konce poločasu však domácí vyhrály 8:4 a zajistily si tak nadějné poločasové sedmibrankové vedení. Po změně stran se do poloviny druhého poločasu udržoval jen s mírnými obměnami poločasový rozdíl až do stavu 21:14. Pěti brankami v řade v následující pětiminutovce domácí družstvo zvýšilo náskok na rozdíl 12 branek 26:14. Také dalších pět minut utkání byl v režii domácích, které pět minut před koncem zvýšily brankový rozdíl na velmi nadějných 13 branek. Bohužel se v závěru podařio Jihočeškám výsledek kosmeticky upravit, takže konečný rozdíl je sice slibný, ale ne úplně rozhodující.

Svěřenkyně trenéra Keclíka totiž prokázaly, že na tom indviduálně nejsou vůbec špatně, nemohly se však v tomto zápase příliš spolehnout na svou brankařku Hanu Petříkovou. V tom byl právě největší rozdíl u obou soupeřů, protože domácí Nováková doslova zářila a měla lví podíl na úspěšném výsledku. V Olomouci všichni věří, že forma Aničce vydrží i v neděli v Písku. Z hráček Písku se líbila nejvíc jejich nejlepší střelkyně Lindaurová, trochu víc se čekalo od obou reprezentantek v jejich dresu Pravdové a Nikol Černé.

V domácím družstvu jak už bylo řešeno byla největší oporou brankařka  Anna Nováková, Největší penzum práce odvedlo jako obvykle trio Jarmila Trumpešová, Nikola Jansová, a Tereza Fryčáková. Také všechny ostatní však zaslouží pochvalu za přístup a bojovnost po většinu času v utkání.

Postřehy k utkání od trenéra Mgr. Lubomíra Krejčíře .

Velmi těžce získaný, ale o to nadějnější náskok si družstvo vybojovalo velkým nasazením, herní disciplinou vyspělého týmu a podle mého názoru i větší technickou vyspělostí individuelních výkonů klíčových hráček.
Samozřejmě jsme si vědomi, že finále rozhodnuto není, ale první krok byl velmi slibný . Dobrá defenziva s vynikající Novákovou, za jejímž výkonem je třeba hledat specielní brankařské tréninky i vedení v přípravě na utkání v podání Barunky Raníkové, umožnila rychlý přechod do útočné fáze. V postupném útoku se snaha o roztažení kvalitního středu obrany soupeře dařila jak díky dobrým výkonům křídel, tak produktivitě Trumpešové s Jansovou. Ne zcela panovala spokojenost s pokrytím rychlého útoku soupeře . Do neděle je potřeba na tomto prvku zapracovat a v pokoře, že i tento náskok lze eliminovat při jakémkoliv podcenění soupeře, bojovat v druhém finálovém utkání.

Fotogalerie zde

Fotogalerie