English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorky obhájily zlato. A znovu bez ztráty bodu!!!

Mladší dorky obhájily zlato. A znovu bez ztráty bodu!!! 20.05.2012 16:35:39 - autor: dhkzora, přečteno 2320x

Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 26:29 (13:15)

Mladší dorky DHK ZORA Olomouc pod vedením Mgr. Lubomíra Krejčíře dokázaly i v odvetě porazit své soupeřky ze Sokolu Písek o tři branky a po domácím vátězsvtí o 11 branek se znovu po roce mohou radovat ze zisku zlatých medailí.

GRATULUJEME!!!

Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 26:29 (13:15)

Průběh utkání: 0:1, 3:2, 4:4, 6:4, 6:6, 8:6, 11:9, 11:12, 12:14, 13:15 - 15:15, 18:17, 19:20,21:22, 22:22, 22:26, 23:28, 25:28, 26:29.

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka          121 diváků             7 m hody: 4/4 - 5/5          vyloučení: 4 - 5, Nikola Jansová ( Olomouc) - červená karta za třetí vyloučení

Sestavy a branky:

Písek: Petříková, Kotalíková - Kubíčková, Ráčková 3/1, Stozsková 2, Bullová 6, Černá 6, Benešová 1, Pošustová 2/1, Lindaurová 3, Pravdová 3/1, Zemanová..

Trenér: Josef KECLÍK

Olomouc: Nováková, Fialová, Směšná - V. Fryčáková 2, Trumpešová 5, Doležalová, Jansová 10/4, Sklenářová, Zimová 3, Brandýsová, Palátová 1, T. Fryčáková 6, Durčáková 1/1, Míšová 1.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Mladší dorostenky Olomouce to dokázaly! Ve středu si v domácím prostředí vytvořily slibný náskok jedenácti branek a do jižních Čech odjížděly s vírou ve své schopnosti a jediným cílem bylo obhájit loňský mistrovský titul. Bonusem navíc je výhra i na hřišti svého největšího soupeře, takže celkově přejely Hanačky vítěze české skupiny 1. ligy mladších dorostenek rozdílem 14 branek a v uplynulé mistrovské sezoně ani v jediném utkání neztratily ani bod.

Zápas se vyvíjel podle předpokladů. Bylo jasné, že domácí děvčata hnaná vpřed diváky slušně zaplněné Obloukové haly v Písku, budou hrát hned od začátku s plným nasazením a snahou zvrátit nepříznivý výsledek prvního střetnutí. V první fázi vedlo po většinu zápasu domácí družstvo, hosté však hru kontrolovali a nedovolili domácím vyšší než dvoubrankový náskok. Poprvé šly do vedení Hanačky až ve 22. minutě 11:12, do poločasu si vytvořily dvoubrankový náskok. Také ve druhém poločase se hrála vyrovnaná partie, častěji si však vedení v utkání držela hostující děvčata, která od 9. minuty diktovala vývoj střetnutí a už svého soupeře nepustila do vedení. Olomoučanky svůj náskok postupně navyšovaly, ve 22. minutě vedly čtyřbrankovým rozdílem a o tři minuty později byl nejvyšší rozdíl v utkání 23:28. V tu dobu už dávno hrála prakticky lavička hostí, zahrály si všechny hráčky kádru a poslední minuty už se začalo slavit.

Pravý gejzír radosti pak vytryskl se závěrečným hvizdem rozhodčích. Na hřišti se objevil velký počet příznivců hostujícího družstva, rodiče, sourozenci, spoluhráčky z družstva starších dorostenek i čtveřice zraněných spoluhráček, které nemohly do utkání nastoupit, ale o zisk zlata se také v průběhu roku zasloužily. Nechyběla tradiční sprška z připraveného „šampáňa" a pak už nastoupené, unavené, ale šťastné hráčky staronového mistra, převzaly z rukou zástupců ČSH Miroslava Nikodýma a delegáta ČSH Karla Šulce mistrovský pohár a zlaté medaile.

Vraťme se ještě v krátkosti k tomu, jak se hráčkám v posledním a rozhodujícím utkání sezony dařilo. Brankařská jednička družstva Anna Nováková, která družstvo famózně podržela v prvním utkání duelu s Pískem, měla tentokrát trochu problémy zejména s daleko důraznějšími spojkami domácích, plně jí ale zastoupila další Anička v brance Fialová a v závěru utkání dostala příležitost ještě také třetí z gólmanek - Směšná. Střelecky zářila Nikola Jansová, která obstarávala střelbu ze střední vzdálenosti, Jarmila Trumpešová zajišťovala hlavně rozehrávku, řídila útočné akce svého družstva a k tomu přidala ještě i pět přesných střel za záda domácích brankařek. Sestry Fryčákovy operovaly úspěšně na obou křídlech, Tereza na pravé straně byla jako obvykle ze všech křídel nejproduktivnější. Střelecky se prosadila s velkou chutí hrající Lucie Zimová. I všechny další, které se dostaly v průběhu utkání na hřiště svou roli splnily.

V domácím družstvu se na rozdíl od prvního utkání prosadily nejvíc Nikola Černá a Dominika Bullová.

Představme si ještě všechny ty, kteří se stali držiteli zlatých medailí:
Anna Nováková, Anna Fialová, Jarmila Směšná, Vendula Fryčáková, Jarmila Trumpešová, Jana Doležalová, Nikola Jansová, Lucie Sklenářová, Lucie Zimová, Markéta Brandýsová, Tereza Fryčáková, Natálie Durčáková, Adriana Míšová, Michaela Palátová, Simona Fryčáková, Vendula Fritschová, Barbora Odstrčilová, Klára Pietraszová, Mgr. Lubomír Krejčíř - trenér, Mgr. Jana Fischerová - vedoucí družstva, Vít Císař - masér.

Na závěr sloova trenéra Lub. Krejčíře:

"Druhé finále mělo poněkud jiný průběh než úvodní duel, který pravděpodobně rozhodl. Domácí se byť malé, ale přece jen naděje nevzdali a zvýšili nejen důraz, ale i kvalitu všech činností. Zejména střelba z dálky a spolupráce s pivotem byla na dobré úrovni a dělala naší obraně potíže. Svůj důraz předváděli i v obraně což je patrné i na šrámech našich hráček. Přesto se po zvládnutí úvodního tlaku začala projevovat herní kvalita našeho celku, podpořená opět padesátiprocentním výkonem brankářky Anny, tentokrát Fialové, která v desáté minutě vystřídala Novákovou. V posledních minutách již svou příležitost chopily hráčky z lavičky a udržely cenné vítězství.

Titul je krásný, zvlášt když se obhájí, ale rozhodujícím měřítkem úspěšnosti práce bude až to, kolik hráček se v budoucnu prosadí mezi dospělými. Předpoklady jich má celá řada. Teď ale slavíme a děkujeme všem trenérům - Fischerové, Raníkové, maséru Císaři i lékařům Ditmarovi a Přerovskému či fyzioterapeutovi Šrotířovi. Své si jistě za sezonu užili rodiče hráček a i jim titul patří, stejně jako dobré duši našeho oddílu panu Zd. Jurášovi a také Aloisu Lasovskému za zpracování audiovizuálních podkladů pro rozbor hry soupeřů i vlastního družstva. Pro letošek toho bylo dost a tak zase v nové sozóně AHOJ všem příznivcům dorostenecké házené našeho klubu.
Luboš Krejčíř "

Fotogalerie zde Foto: Klára SOVOVÁ

Fotogalerie