English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Mistři jsou známi, medaile rozdány.

Mistři jsou známi, medaile rozdány. 21.05.2012 14:13:21 - autor: , přečteno 1677x

 

O uplynulém víkendu byly rozluštěny zbývající tajenky nadstavby jubilejního ročníku interligy WHIL. V obou zemích, které ve WHIL startují už znají své mistry a majitele dalších cenných kovů. Na Slovensku si svůj jubilejní pátý titul připsala na své konto Iuventa Michalovce, které jak v semifinále, tak i ve finále stačil minimální počet tří zápasů na obhájení už svého pátého titulu. Jeho finálový soupeř Duslo Šaľa čeká na svůj 10. mistrovský titul už od roku 2005, kdy získal svůj zatím devátý titul mistra Slovenska. Bronzové medaile si na krk pověsily hráčky Danlogu Partizánske, které ale musely sehrát překvapivě čtyři utkání proti outsiderovi série ŠKP Senec. Pro Partizáínske je to první medaile v novodobé historii, když poslední bronzová medaile, ještě ve federální lize je z roku 1992, předtím ale bylo Partizánske i čtyřikrát mistrem Československa.

Na české straně je finálové vítězství Sokola Poruba jeho premiérovým, počítáme-li však Porubu jako nástupnický klub bývalého ostravského celku HC LR Cosmetics Ostrava, který se stal mistrem České republiky v letech 1997 a 98, pak se titul vrací do Ostravy po 14 letech. Přitom v roli favorita série byl obhájce titulu Britterm Veselí, který se stal vítězem dlouhodobé části WHIL a také v semifinále si bez problémů poradil ve třech zápasech se Zlínem. To Poruba potřebovala k postupu do finále čtyři pokusy, když klopýtla ve třetím utkání v Písku. Finále ale začalo překvapivě, když sokolky dokázaly vyhrát hned své první finálové vystoupení ve Veselí a doma potvrdily roli celku, který doma neprohrává a dvakrát svého soupeře přehrály, i když v posledním zápase zisk titulu potvrdily až po prodloužení. Novému českému mistru k zisku titulu blahopřejeme !!!

V duelu o bronzové medaile mezi Pískem a Zlínem tahaly v obou zápasech za kratší konec překvapivě Moravanky, i když se Písek musel obejít bez své zraněné opory Borovské. Zlíňačky nedokázaly eliminovat především střelecky disponovanou Ivetu Luzumovou, autorku 20 branek a po výhře pětibrankovým rozdílem ve Zlíně vyhrály Jihočešky i v sobotu v domácím prostředí 34:32 a mohou se radovat ze zisku své historicky první medaile. Velké zklamání zavládlo naopak ve Zlíně, který vzhledem ke svému, reprezentantkami nabitému hráčskému kádru měl před sezonou určitě mnohem vyšší ambice, než zisk jen „bramborové" medaile.

Také česká družstva mimo play-off zažívaly své radosti a zklamání. Určitě největším zklamáním je až šestá konečná příčka ambiciozního, hvězdného týmu Baníku Most, který za normálních okolností ztratil také šanci startovat v Evropském poháru pro který na severu Čech všichni žili, dělali pro to bez nadsázky úplně všechno a považují jej, mimo ztraceného postupu do play-off, za absolutní prioritu. Je otázkou zda se po několikaleté pohárové odmlce přihlásí Slavia Praha, které by účast určitě slušela. Pro naše děvčata byla zklamáním už samotná účast v play-out, nakonec nedošlo k nejhoršímu, družstvo svou příslušnost k elitě potvrdilo a všichni v klubu věří v lepší zítřky. Vždyť klub se v právě skončené sezoně může pochlubit jako jediný z českých klubů, ziskem zlaté a stříbrné medaile z mistrovství České republiky dorostenek (mladší - zlaté, starší - stříbrné).