English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Miniházená > Také miníkům skončila mistrovská sezona

Také miníkům skončila mistrovská sezona 04.06.2012 05:31:34 - autor: vasek, přečteno 2092x


Obě družstva miniházené našeho klubu sehrála o víkendu své poslední turnaje v rámci soutěží Středomoravské oblasti. V uplynulé sezoně se podařilo vypracovat a realizovat model pro děti, který respekoval zkladní poslání této kategorie, aby si všechny děti co nejvíc zahrály, pronikaly do tajů házené, poznávaly jak se hraje v jiných družstvech, a přitom i cesty za soupeři byly často i cestami poznání, získávání dalších i neházenkářských zkušností.

To vše splnil model soutěží, který se podařil na střední Moravě vytvořit, zejména díky úsilí kolektivu funkcionářů pro tuto kategorii v čele s Davidem Divokou. Od 1. července 2012 končí existence Oblastních svazů a začne platit krajské uspořádání. Uvidíme, jak se podaří navzat na uplynulý ročník soutěží a to nejen těch mini.

V průběhu uplynulého víkendu tedy hrály naše nejmenší své poslední letošní turnaje. Družstvo mini starší, vedené Monikou Vykoukalovou prakticky přejde do mladších žaček a začne hrát své pravidelné mistrovské soutěže, druhé družstvo - mini mladší vedené Michaelou Janotovou se posune do vyšší kategorie, doplní je doufáme dašlí nové adeptky a očekáváme, že bude vytvořeno úplně nové družstvo s dětí, které by chtěly házenou hrát. Tady nás všechny čeká ještě hodně práce.

Vraťme se ale k posledním turnajům. Náš klub byl pořadatelem turnaje mini starší a místo družstva SK UP Olomouc, které se z účasti omluvilo, hrála dvě naše družstva jako ZORA „A" a ZORA „B". Hrála tedy dvě družstva Jiskry Otrokovice a dvě naše družstva.

Konečné pořadí: 1. J. Otrokovice B, 2, DHK ZORA A, 3. J. Otrokovice A, DHK ZORA B.

Výsledky našich děvčat:
ZORA A - ZORA B 13:4, - Otrokovice A 16:9, - Otrokovice B 11:22
ZORA B - Otrokovice A 8:19, - Otrokovice B 3:22.

Díky možnosti postavit dvě naše družstva, rozdělila trenérka hráčky
do dvou družstev podle ročníku narození s cílem, aby si dostatečně zahrály všechny holky.

Sestava Zora "A" (r.2001): Ema Vykoukalová 13, Anna Sisková 10,
Daniela Fišerová 3, Michaela Štěpánková 6, Tereza Morávková 2,
Eliška Sivková br. +2, Kristýna Lešnofová 4.
Poděkování patří Daniele Fišerové, která i když už dopoledne odehrála jeden miniturnaj, tak se rychle přemístila do naší haly a odehrála další zápasy.
.
Sestava Zory "B" (r.2002): Marina Nováková 10, Tereza Neoralová 3,
Markéta Grofková 1, Julie Navrátilová, Bára Opletalová, Nátálie
Wippernová, Šárka Sobková br..
Trenérka obou družstev Monika VYKOUKALOVÁ

Mini mladší hrály v Prostějově a tam se jim podařilo poprvé turnaj vyhrát. Radost byla veliká, děti si první velkou výhru užily. Tatran Litovel porazily 19:15, se Sokolem Prostějov remizovaly 16:16 a SK UP Olomouc porazly 20:19..

Sestava a branky: Ogoun P. 17, Janota M. 16, Miklíková K. 14, Měšťánková T. 2, Kolčavová N. 2, Coufalová A. 2, Chromečková S. 1, Rožnovská A. 1, Šinclová E. 1, Tesaříková P.

Trenérka: Mgr. Michaela JANOTOVÁ

Minici