English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Trojice Olomouckých házenkářek hrála v Kataru

Trojice Olomouckých házenkářek hrála v Kataru 05.06.2012 17:24:17 - autor: dhkzora, přečteno 2576x

Na pozvání Katarského svazu házené, které zprostředkoval agend Ahmed Aakachi, se trojice házenkářek DHK ZORA Olomouc - Kateřina Růžičková, Tereza Kubáčková a Ivana Salašová, zúčastnila propagačního turnaje v hlavním městě Dauhá.

Ženská házená je v tomto emirátě, ležícím na poloostrově vybíhajícím z Arabského poloostova do Perského zálivu teprve v počátcích, hrají ji od roku 2009 a stále se ji učí. V nejbližších letech by chtěli založit ženskou ligu, ale zatím mají jen 4 družstva, která se účastnila tohoto turnaje. Pokud by se jim ligu podařilo založit mají v plánu mít v každém týmu hráčky z ciziny, aby zvýšily kvalitu ligy.

Chtěli by zde ženskou házenou zpopularizovat stejně jako se jim to podařilo u mužské, která je v Kataru na velmi dobré úrovni a je hodně populární, o čemž svědčí na příklad to, že IHF přidělila Kataru pořadatelství světového šampionátu mužů v roce 2015.

Každá ze tří našich hráček byla přidělena do jednoho z týmů, vítězkami se nakonec stalo družstvo ve kterém hrála Tereza Kubáčkoá. Pořadatelé připravili děvčatům příjemný pobyt v hotelu v centru Dauhá. nemusely se vůbec o nic starat a mimo házené měly dost času na prohlídku města a celého okolí. Jistě výborná zkušenost pro každou z nich. Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za dobrou rerpzentaci našeho klubu a české házené vůbec.

Pokusíme se od všech účastnic získat další zajímavé poznatky a zážitky, o které by se chtěly s Vámi jak pevně věříme - podělit.

Fotogalerie