English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky ZORY poprvé nepostoupily do finále ŽL

Starší žačky ZORY poprvé nepostoupily do finále ŽL 06.06.2012 18:20:34 - autor: , přečteno 1797x

Hodnocení uplynulé sezony starších žaček našeho klubu nelze hodnotit jinak, než jako málo úspěšnou. I přes veškeré výhrady, které náš klub po stránce metodické má k projektu celostátní soutěže Žákovské ligy, účast v ní a úspěšnost dosažených výsledků je hlavním měřítkem a kriteriem úspěšnosti toho, kterého klubu, nebo družstva. Rovněž je třeba připomenout starou pravdu, že v žákovských kategoriích nejsou výsledky nejdůležitější, celkový pohled na úspěšnost družstva, jeho hráček a trenérů se odvíjí od počtu děvčat, které se uplatní po přechodu do kategorie madších dorostenek.

Přesto si zopakujme v jakém postavení starší žačky našeho klubu v uplynulých letech byly a v jakém byly v uplynulé sezoně. Pokud by měla být měřítkem výkonnost a celkové umístění, je třeba říci, že se poprvé v osmileté historii Žákovské ligy družstvo našeho klubu neprobojovalo do závěrečného finálového turnaje Žákovské ligy, tedy do boje o medaile z přeboru ČR. Ani na nich naše družstva v předchozích letech nijak nezářila, obsadila 3x 4. místo, 2x skončilo na 5. a 2x na 6. příčce. Pro připomenutí, ještě skutečnost, že poslední medailí starších žaček v rámci ČR je 3. místo ze sezony 2002/03.

Předchozí konstatování toho, že kategorie starších žaček není dlouhodobě „výkladní skříní klubu" v podstatě koresponduje i s tím, že výsledky nejsou až tak nejdůležitější. Podstatný je růst kvality děvčat a jejich další uplatnění. A z tohoto pohledu se dá říci, že se v obou družstvech starších žaček pár talentů určitě najde. Vždyť na příklad Karolína Pallyová, Natálie Durčáková a Michaela Chlandová jsou v celostátním sledování talentů a na kempu nadějí hráček ročníku nar. 1997 patřily k nejlepším. Věříme, že brzy uslyšíme i o dalších děvčatech, na příklad Gabriele Grygarové, Natálii Večeřové, nebo Karolině Žáčkové, která hraje za druhé družstvo, která ještě zůstává ve starších žačkách i v další sezoně.

V soutěži startovala dvě družstva, jedno bylo tvořeno z hráček ročníku narození 1997, jehož trenérkou byla Iveta Hofmanová s Pavlínou Pallyovou. Toto družstvo v podzimní části soutěže Střední Moravy vyhrálo svou skupinu s jedinou porážkou, v jarní části, kdy hrála spolu skupina šesti nejlepších se jim už tolik nedařilo a skončily na 4. místě se ziskem 8 bodů. Tuto část souěže Středomoravské oblsati sehrálo družstvo z organizačních důvod jako družstvo ZŠ Holečkova Olomouc. V Žákovské lize prošly celkem 5 kol, v prvních dvou své skupiny děvčata vyhrála, v dalších obsadila 4., 3. a 4. místo a to poslední před finálovým turnajem znamenalo vyřazení, když děvčata nestačila na pozdější dvě nejlepší družstva finále Uh. Hradiště, SVŠ Plzeň a HC Háje.

Děvčata sehrála v sezoně celkem 39 mistrovských utkání a to je pořádná porce. 23 krát odešly ze hřiště jako vítězky, 4 utkání skončila nerozhodně a 13 zápasů družstvo prohrálo. V zápasech se vystřídalo celkem 15 hráček navíc v Žákovské lize nastoupily k několika utkáním i hráčky druhého družstva Žáčková, Vaňjová, Konůpková, Studená a Vítková.


Jednotlivé hráčky sehrály následující počet utkání/vstřel. branky):
Brankařky Karolína Pallyová 39/-), Radka Zemanová (38/16), nastoupila v několika utkáních jako hráčka v poli. Dále pak: Michaela Chlandová (37/175), Kateřina Dokoupilová (39/7), Barbora Mačugová (29/23), Adéla Kummerová (39/51), Markéta Klevetová (34/7), Natýie Večeřová (28/102), Gabriela Grygarová (38/201), Karolína Hradilová (37/47), Natálie Durčáková (27/149), Marcela Šafranová (38/8), Dobromila Danovová (11/1).

Trenérkou družstva byla Mgr. Iveta Hofmanová, její asistentkou Pavlína Pallyová. Všechna děvčata přecházejí do mladších dorostenek a věříme, že se většina z nich prosaddí i ve vyšší věkové kategorii.

Druhým družstvem kategorie starších žaček našeho klubu je družstvo děvčat ročníku narození 1998, které vedl trenér Miloš HALOUN. Družstvo stariovalo ve druhé skupině Středomoravské oblasti a obsadilo v podzimní části 3. místo se ziskem 9 bodů a stejně jako první družstvo se probojovalo pro jarní část soutěže do první šestice družstev. Tato soutěž „elitních družstev" už byla nad síly družstva, takže skončilo s jednou výhrou a ziskem dvou bodů na posledním šestém místě. Děvčata však nasbíraka jistě řadu zkušností, které se jim budou hodit v příští sezoně, protože celé družstvo zůstává i nadále v kategorii starších žaček.,

Celkem sehrálo družstvo v sezoně 18 mistrovských zápasů, z toho 5 vítězných, jedno skončilo nerozhodně a zbývajících 12 prohrálo, i když některé jen velmi těsně např. se Zlínem B 19:20, Zlínem A 17:19 atd.

V družstvu se vystřídaly brankařky Michalea Ošlejšková (18/-) a Sylva Pašková (17/-) a hráčky v poli: Kristýna Vítková (1/23), Nikola Glogarová (18/15), Žáčková Karolína (18/129), Kateřina Konůpková (18/24), Michaela Soukupová (18/11), Marcela Vaňková (18/24), Kateřina Králová (17/33), Barbora Lindnerová (16/11), Michaela Tkadlecová (16/9), Veroiíka Studená (14/21), Barbora Konečná (14/3), Diana Řezníčková (11/45), Marie Zrůnová (2/0), Johana Gazdíková 1/0).

Trenérem mužstva byl MIloš HALOUN