English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > DHK ZORA měl letos v soutěži jen jedny mladší žačky

DHK ZORA měl letos v soutěži jen jedny mladší žačky 07.06.2012 13:30:33 - autor: , přečteno 1945x

Příčinami toho, proč vznikají ekonomické krize si lámou hlavy renomovaní ekonomové a vědátoři, co je ale příčinou tak drastického a dramatického poklesu počtu dětí, které mají zájem sportovat, je také na další výzkum. Jistě svou negativní roli sehrává rozvoj techniky, děti jsou zaměstnávány počítačovými hrami, navštěvují i různé vzdělávací kroužky a kurzy, především jazykové. Na kompenzaci v podobě sportování jim pak už nezbývá chuť ani čas. Jaký paradox, když na organizovaný nábor s masivní letákovou kampaní v MHD přivedou rodiče ve stotisícovém městě jedinou holčičku.

Nelze se proto ani příliš divit, že právě uplynulá sezona byla po 28 letech první, kdy klub, pyšnící se obrovskou tradicí ve výchově mládeže a který také v mládežnické házené hrál vždy první housle, postavil do soutěže jen jedno družstvo mladších žaček. Ano od sezony 1984/85 najdeme vždy v soutěžích nejméně dvě družstva mladších žaček, v některých letech hrávala v soutěžích i tři družstva DHK ZORA Olomouc a v letech 1987 - 90 hrávala dokonce čtyři družstva mladších žaček našeho klubu. Bylo dost trenérů, dětí a hlavně chuti sportovat.

Před začátkem loňské sezony převzal trenér Radek Dočkal, který skončil u starších žaček, asi 14 děvčátek převážně ročníku narození 1999 a 2000 a začal je učit házenkářským krůčkům. Družstvo bylo zařazeno do jedné ze dvou skupin Středomoravské oblasti a v podzimní části skončilo na velmi pěkném  2. místě se ziskem 12 bodů. Stejně jako u starších žaček se hrála jarní část také ve dvou skupinách, kde první šestici tvořila družstva, která se na podzim umístila na prvních třech místech obou skupin. Tam už se však naše družstvo neposadilo a skončilo se dvěma výhrami na posledním 6. místě.

Celkem sehrálo družstvo v sezoně 18 mistrovských utkání, z nichž 8 vyhrálo a 10 utkání skončilo jejich porážkou. Většina děvčat ve své kategorii věkově končí, budou hrát v soutěži starších žaček, do vyšší kategorie však předou i ty, které by ještě mohly za mladší žačky hrát.

V družstvu se vystřídalo v utkáních celkem 14 hráček, z toho byly dvě brankařky Klaudie Tesaříková (14/1) a Batrbora Švábová (9/0). Dále to byly: Chiara Concolino (18/61), Kristýna Očenášková (18/58), Hana Černá (18/13), Denisa Loutocká (18/9), Johana Gazdíková (17/34), Tereza Veselá (16/28), Claudie Roupcová (15/12), Markéta Dobrovská (14/7), Klaudie Kleslová (11/0), Ema Vykoukalová (9/3), Kristýna Hašlarová (9/0), Adéla petrlíková (8/2).

Trenérem byl Radoslav DOČKAL, vedoucí družstva Mgr. Dana DOČKALOVÁ