English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zítra se losuje nový ročník WHIL

Zítra se losuje nový ročník WHIL 19.06.2012 12:02:01 - autor: , přečteno 1380x

V kongresovém sále bratislavského hotelu Medium se uskuteční ve středu pravidelné zasedání zástupců všech klubů WHIL, vedení Českého a Slovenského svazu házené a pozvaných hostí, na kterém bude vyhodnocen jubilejní 10. ročník interligové soutěže, která je ojedinělou soutěží v rámci dvou samostatných států a mnozé jiné kolektivní sporty ji ženské házené závidí.

Nejdůležitějším aktem pak bude losování nového ročníku, který se bude hrát za účasti stejných týmů, které hrály v uplynulém ročníku soutěže. Na Slovensku vrcholná ženská házená trochu stagnuje, slovenská strana není schopna nasadit ani šestici družstev, která by mohla s úspěchem v této nadnárodní soutěži hrát. Růžová situace však není ani mezi českými týmy. Druhý celek 1. ligy žen Lokomotiva Liberec (vítěz „B" družstvo Slavie Praha postoupit nemůže) na postup nereflektoval, takže ČSH nabídl účast družstvu Jindř. Hradce, který měl z interligy sestoupit a Jihočeský klub nabídku přijal. Bude tedy startovat v novém ročníku už po šesté, přitom v posledních čtyřech ročnících skončilo družstvo J. Hradce vždy mezi českými celky na poslední příčce.

V osudí pro los 11. ročníku WHIL tedy budou slovenská družstva Iuventa Michalovce, Slovan Duslo Šaľa, Danlog Partizánske, ŠKP Piccard Senec a UDHK Nitra osmička českých celků Sokol Poruba, Britterm Veselí n. Mor., Sokol Písek, HC Zlín, DHC Slavia Praha, DHK Baník Most, DHK ZORA Olomouc a Házená Jindř. Hradec. První kolo soutěže se bude hrát první zářijový víkend, tedy v sobotu 1. a neděli 2. září 2012.