English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Velké rošády mezi trenéry interligy házenkářek

Velké rošády mezi trenéry interligy házenkářek 24.06.2012 10:08:04 - autor: , přečteno 1683x

Nebývale velký počet změn na pozicích trenérů zaznamenáváme před novou sezonou interligové soutěže. Téměř polovina týmů nastoupí do nové sezony s novými tvářemi v rolích hlavních kormidelníků. Zajímavé je, že všichni čeští medailisté - Poruba, Veselí i Písek, sázejí i pro příští ročník na stejná jména u prvních dvou budou na lavičkách šéfovat slovenští trenéří Ján Beňadík a Peter Sabadka, družstvo bronzového Písku povede po historickém zisku první velké medaile družstvo i nadále Jan Slavík. Pražská Slavia prodloužila kontrakt s Richardem Řezáčem, který družstvo převzal v průběhu minulé sezony a u Vajgaru povede i nadále děvčata Jindř. Hradce zkušený René Kumpán, který se tak stává nejdéle sloužícím interligovým trenérem u jednoho družstva. Na Slovensku zůstávají u kormidla svých týmů dosavadní trenéři pouze u mistrovského celku Iuventy Michalovce Ján Packa a u posledního slovenského týmu Slavomír Varga.

Novým trenérem ambiciózního družstva Baníku Most se po ročním působení v Norsku vrací do interligy Dušan Poloz, který předtím vedl dvě sezony družstvo HC Zlín. Jeho předchůdce v Mostě, nestor mezi interligovými trenéry Tomáš Kuťka usedne na lavičku slovenského vicemistra Šaľy. Změnou mezi interligovými týmy je také přechod Petera Olšavského z Partizánskeho do ŠKP Senec. V našem družstvu je novým trenérem Jan Bělka a v minulých dnech se stal novým trenérem HC Zlín další z plejády trenérských Janů - Jan Salač, který v minulosti vedl v interlize Slavii a Sokol Písek, v minulé sezoně působil u prvoligového Liberce. Jediným týmem, kde ještě stále není zcela jasno o novém trenérovi družstva tak zůstává Danlog Partizánske.