English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Jedenáctka Olomouckých házenkářek reprezentuje

Jedenáctka Olomouckých házenkářek reprezentuje 29.06.2012 10:49:05 - autor: , přečteno 1475x


Zatímco většina házenkářek tráví v současnosti zasloužené volno po namáhavé sezoně, ty nejlepší z nich, které to dotáhly až do reprezentace své země se připravují, nebo už startují na vrcholných házenkářských akcích. Hned 11 jmen jsme napočítali na těchto akcích z hráček našeho klubu.

Barbora Raníková - česká jenička mezi tyčemi v současné době hájí úspěšně branku reprezentačního výběru českých Akademiček na 21. Světové Univerziádě házenkářek v brazilském městě Bumenau, kde jsou naše reprezentantky jen krůček od postupu do finále.

Na Mistrovství světa juniorek, které se koná ve dnech 1. - 14. července 2012 v české republice, dvě skupiny v Ostravě (tam startují české reprezentantky) a dvě Brně, byla nominována čtveřice olomouckých hráček. Tereza Kubáčková, Andrea Kulíšková, Michaela Ždánská a Ivana Salašová. Pro ty, kterří se nebudou moci osobně zúčastnit některých zápasů přímo v halách, budou mociu sledovat přímé přenosy na internetovém portálu TV COM, nebo a na web stránkách mistrovství světa www.wchjunior2012.cz.

Na otevřené mistrovství světa mladších juniorek W 18 do švédského Göteborgu odjelo dnes reprezentační družstvo děvčat do 18 let, které zde bude od 1. do 6. července bojovat v konkurenci 14 nejlepších evropských družstev této kategorie. Naše děvčata budou hrát ve skupině s domácím Švédskem, Litvou a Belgií o dvě postupová místa do finálové skupiny. Tento výběr olomouckého trenéra Lubomíra Krejčíře ještě bude po doplnění o některé hráčky, které se zúčastní MS juniorek, hrát od 16. do 26. srpna 2012 v Černé Hoře na MS hráček do 18 let W 18. V družstvu, které odcestovalo do Švédska jsou olomoucké dorostenky Anna Nováková, Nikola Jansová, Jarmila Trumpešová,Tereza Fryčáková a také Anežka Zuzánková, která do olomouckého klubu přestupuje ze Sokola Poruba a Kateřina Slováková, která přichází z HC Zlín.

O tom, jak si všechna tato družstva vedou, budeme pravidelně informovat.