English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Juniorky na MS porazily Argentinu, dorostenky ve Švédsku postoupily mezi nejlepší osmičku

Juniorky na MS porazily Argentinu, dorostenky ve Švédsku postoupily mezi nejlepší osmičku 02.07.2012 21:35:53 - autor: vasek, přečteno 1310x

Na dvou frontách bojují české juniorky v těchto parných dnech na házenkářských kolbištích. Zatímco ty starší hrají v Ostravě na MS do 20 let, ty mladší startují na severu Evropy a předtím, než odjedou také na MS své věkové kategorie (16. - 26. srpna 2012 v Černé Hoře), hrají na otevřeném ME 18 letých v Göteborgu.

Starší juniorky na MS sehrály dnes své druhé utkání. Po desetigolové výhře v prvním zápase proti Kazachstánu nastoupily dnes proti daleko těžšímu soupeři, zástupci jihoamerické házené - Argentině, která překvapila výborným výkonem v prvním kole proti favorizovanému Švédsku. Naše juniorky také po prvních 30 minutách s Jihoameričankami prohrávaly 9:8. Po změně stran však převzaly otěže utkání, výsledek otočily a postupně zvyšovaly své vedení až na konečných 15:22. Vynikající výkon podala domácí brankařka Lenka Roháčková, naše družstvo se prosazovalo zejména rychlými útoky, které úspěšně zakončovala křídla Kónigová 3 s Janouškovou 4, prosadila se také Olomoučanka Andrea Kulíšková autorka branek 3 branek. Nejlepší stárkyní zápasu se však stala Tereza Kubáčková s 5 přesnými zásahy..

Z ostatních výsledků k překvapení nedošlo ve skupině A, kde si další výhru připsalo družstvo Srbska, které porazilo Čínu 37:22 a Dánsko, které porazilo Uruguay 24:12. V naší skupině B Švédky vyhrály nad Kongem 29:21 a svou druhou výhru si připsala také Korea, když porazila Kazachstán 48:25.

V Brněnské skupině C roli favoritek potvrdly Rusky po výhře nad Polskem 34:27, Rakousko, které porazilo Angolu 30:20 a Francie, která ve druhém svém utkání porazila Japonsko 38:25. Ve skupině D mají plný bodový zisk Brazilky, které dnes porazily Rumunsko 24:22. Norsko jen remizovalo s Nizozemskem 22:22. V posledním utkání pak Chorvatky porazily Tunisko 33:20 

Mladší juniorky mají za sebou také první dvě utkání. Nejprve v odpoledních hodinách vyhrály bez problémů nad Belgií 27:10, když se střelecky prosadily také Olomoučanky Tereza Fryčáková - autorka 5 branek a Nikola Jansová, která se trefila čtyřikrát.

Ve večerním utkání vyhrála naše děvčata nad Litvou 26:13 a s předstihem tak postoupila mezi nejlepší osmičku soutěže - BLAHOPŘEJEME !!!.

 V posledním utkání ve skupině je čeká zítra domácí Švédsko, dalšími dvěma soupeři pak budou první dva týmy skupiny D, kterýmii jsou Německo a Rumunsko.

V utkání proti Litvě byla nejlepší střelkyní družstva Jeřábková se 6 brankami, opět se prosadly i Olomoucčanky, když Tereza Fryčáková a Nikola Jansová  vstřelily po čtyřech brankách, dvakrát se trefila Jarmila Trumpešová a jednu branku přidala Kateřina Slováková.

K oběma utkáním nám poslal podrobnost trenér Lubomír Krejčíř:

Neoficiální mistrovství ME ve Švédsku jsme zahájili více než dobře. Klíčový první den máme za sebou a jsme ve čtvrtfinále. Podařilo se nám porazit nejen Belgii , ale i tým "střední třídy" Litvu a jdeme dále v horní polovině účastníků.Belgie 27:10 ( 13:4). Hráli jsme v sestavě: Šíbrová, Nováková - Bullová,Trumpešová, Slováková, Jeřábková 3, Jansová 4, Vlachová 1, Fabíková, Kamenářová 1, Bělohoubková 3, Fryčáková 5, Skřivánková 3, Vlková 5, Sekulová 2.
Utkání bylo po náročné cestě velmi dobrou příležitostí k rozehrání. Belgičanky byly houževnaté, ale přece jen nedosahovaly potřebné kvality v individuálních činnostech i systému hry. Bylo tedy jen otázkou výšky skore jak utkání dopadne . Rychlé útoky a dobrá obrana v systému 0:6 i 1:5 byly našimi přednostmi.

Litva 26:13 ( 14 :2) Sestaca a brabky: Šíbrová, Nováková - Bullová 1, Trumpešová 2, Slováková 1, Jeřábková 6, Jansová 4, Vlachová, Fabíková, Kamenářová 2, Bělohoubková 1, Skřivánková 2, Fryčáková 4, Vlková 2, Sekulová 1.

Utkání, které rozhodovalo o postupu a nepostupu do čtvrtfinále. My jsme se dokonale připravili po shlédnutí videa z utkání Litva - Švédsko 18 : 22, ve kterém podaly Litevky výborný výkon. Naše děvčata podala ovšem maximálně kvalitní a disciplinovaný výkon, kterým soupeře dokonale zaskočila. Perfektním čtením hry v obraně odebírala míče a účelně zakončovala šance v rychlém i postupném útoku. Oporami jsou především Jeřábková, Jansová, Fryčáková, Vlková, Skřivánková, Kamenářová a brankařka Šíbrová. Dobře řídí hru Trumpešová. Zítra nás čeká favorit skupiny domácí Švédsko a nic mu zadarmo nedáme.

 Obě družstva nastoupí v úterý ke svým třetím zápasům, shodou okoností v obou případech proti Švédkám. Mladší ve Švédsku od 14:30 narazí na favorita skupiny se kterým naše děvčata postupují společně do čtvrtfinálové skupiny, proti jednomu z favoritů skuiny v Ostravě- Švédsku pak na MS nastoupí naše reprezentace.od 17:15 hod.