English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > České dorostenky porazily Švédsko

České dorostenky porazily Švédsko 03.07.2012 17:56:24 - autor: vasek, přečteno 1449xVynikajícího výsledku dosáhly dnes české dorostenky když na neoficiálním ME ve švédském Göteborgu porazily domácí Švédky přesvědčivě 27:20 (14:10). Postoupily tak ze své skupiny z prvního místa a budou hrát v dalším pokračování v 1. Čtvrtfinálové skupině, kde jim budou soupeřkami vítězky skupiny A Rusko a druhá družstva z dalších skupin B a D, kterými jsou Rumunsko a Rakousko.

Děvčata již splnila cíl, postupu ze skupiny a nyní se pokusí prorazit mezi absolutní Evropskou špičku a porazit některé ze svých velmi siných soupeřů.

V utkání se Švédkami se blýskla střelkyně 9 branek Plzeňačka Markéta Jeřábková, další pak přidaly Vlková 5 a Olomoučanky Jarmila Trumpešová 5, Tereza Fryčáková 3 a Nikola Jansová 3 branky, Denisa Kamenářová ze Zlína pak přidala dvě branky.

Utkání zhodnotil trenér Lubomír Krejčíř:

Švédsko - ČR 20 : 27 ( 10 : 14 )
Říká se, že sebechvála smrdí, ale v našem případě se jednalo o opravdu vynikající výkon, který donutil Švédky k němému úžasu. Především kvalitní obrana 0: 6 s lehce předsunutou Trumpešovou na pravé "dvojce" zastavovala pokusy Švédek o zdolání naší branky. Soupeř dobře pokryl naši snahu o rychlý útok a tak přišel na řadu útok na postavenou obranu Švédek, které vystřídaly téměř všechny existující systémy. Účelná kombinace často rozebrala soupeře až do vyložených příležitostí především z prostoru pivota, řada branek však padla po proskoku mezi prvního a druhého obránce soupeře. Jak výsledek, tak herní projev byl překvapením pro soupeře i přítomné odborníky. Jdeme z prvního místa a zítra nás čeká Rumunsko a Rakousko.
Naše sestava: Šíbrová, Nováková - Trumpešová 5, Jeřábková 9, Jansová 3, Kamenářová 2, Fryčáková 3, Vlková 5, Bullová , Slováková,Vlachová, Fabíková, Bělohoubková, Skřivánková, Sekulová.